PDA

View Full Version: Zgjidhet Kodet e gjuhës duke treguar!



Taurus
18-08-10, 16:28
Ju lutem shikoni shtojcën. Njeriu, pasi do të 3.3.6, ajo ka qenë një rrëmujë!

http://i35.tinypic.com/244e7gn.png

kamilkurczak
18-08-10, 19:33
ok, që duhet të përcaktohet nga globalisht parsing - në forum tuaj, kjo nuk është punë.
Unë nuk mund të riprodhoni këtë çështje në forumin tim test (ju mund të shihni se në këtë forum kryesore), pra ju lutemi PM për mua një hollësi admincp dhe FTP dhe unë do të rregullojmë atë (dhe çështjen tuaj të parë nga posti kaluar shumë (në qoftë se ju mund të 't riprodhojnë atë në forumin tonë kryesore)).
Thanks

kamilkurczak
19-08-10, 09:10
Unë kam qenë në fourum tuaj:

A mund ta shpjegoni më mirë? Mund të ju paste url e faqe, me këtë çështje, mund të përshkruajë se si për të riprodhuar këtë çështje?
Unë duhet të jetë i regjistruar apo jo?

Nëse kjo çështje është vend onmain - Ju lutem, përshkruani një pjesë e kësaj faqe, me çështje. faleminderit

kamilkurczak
19-08-10, 09:18
ok, kam gjetur atë.
A është ky vetëm në faqen kryesore në pjesën e "postimi i fundit"?

kamilkurczak
19-08-10, 10:34
Unë kam qenë në forum tuaj, kam bërë një test thread-in polish, unë rifreskoni faqen tuaj në faqen e I cant shoh langtitle = pl.
Pra, si unë mund të bëj këtë çështje?
edit: i ndryshuar gjuhën time profil nga anglisht në polonisht - tani i kanë it!

Taurus
19-08-10, 12:12
Çdo zgjidhje për këtë?

kamilkurczak
19-08-10, 18:10
Unë jam duke punuar në të. Ju lutemi të jetë i durueshëm, sepse Michał është në linjë dhe unë kam shumë punë. Faleminderit për vetëpërmbajtje.

Taurus
20-08-10, 06:39
Unë jam me të vërtetë duke u përpjekur të jenë të durueshëm këtu, por forumi im është në kërkim të tmerrshme, dhe unë jam duke filluar të anëtarëve të lirshme për shkak të këtyre faqeve të bardhë unë përmend në një tjetër fije këtu gjithashtu.

Taurus
20-08-10, 19:08
Unë iu përgjigj PM tuaja, dhe asgjë.

Unë tani jam vërtet duke u irrituar sepse titujt gjuhës janë ende duke treguar në faqen time dhe asnjë prej gabimeve të tjera ka qenë i caktuar. Ju lutem mund të përfundojë këtë tani, dhe jo vetëm të shkoj në dhe jashtë forumi im.

Unë jam duke PM panumërta nga gjymtyrët e mia tani zemëruar në lidhje me këto faqe të bardhë që të vazhdojë të marrë kur iu përgjigjur gjithashtu.

kamilkurczak
20-08-10, 19:31
Na vjen keq për këtë.

Siç e shihni, ndonjëherë ai ka punuar e madhe, por kur dikush përgjigjet - [langtitle] përsëri. vB ende cache këtë faqe dhe është e vështirë për mua për të punuar.
Ne do të punojmë të gjithë fundjavës në këtë çështje dhe do të jetë fikse.


Na vjen keq edhe një herë.

vBET
22-08-10, 21:58
Unë jam duke punuar në këtë çështje tani. Ajo duket si ndonjë gabim vBulletin. Në parser juaj forum parses saktë vetëm langtitle parë dhe pas kësaj për një tjetër parsings thjesht kthim njëjtin tekst e cila duhet të jetë analizuar - pa kërkuar funksionin e duhur e cila duhet të kuptoj tekstin. Ashtu si ajo nuk e njeh më BBCode langtitle - dhe është përdorur objekt shumë të njëjtë parser të kuptoj tekste të ardhshëm. Unë po ju dërgoj shkrimet detaje në PM. Kjo mund të jetë edhe disa konfliktit. Unë jam ende duke kërkuar atje dhe do të jeni të informuar në qoftë se të gjej asgjë më shumë.

vBET
22-08-10, 22:27
Unë kam zgjidhje për ju këtu. Ju lutem vini re se kjo nuk do të publikohet në lirimin e ardhshëm, sepse ajo duket si e problemit nuk është vBET, por, por disa bug vBulletin, ose të integrimit çështje. Kjo çështje nuk bën të posible të përdorin të njëjtën parser disa herë. Pra zgjidhja është që të krijojë parser të reja për çdo parsing langtitle. Kjo do të ulë performancën tuaj (ndikim të vogël), sepse objektet më shumë do të përdoret. Udhëzimet janë më poshtë.

Ju lutem vini re se nëse nuk do të merret me këtë në nivel vBulletin ju do të keni për të bërë këtë hapa pas çdo përditësimin vBET. Ne nuk do të publikojë kodin me punën e ulur në lirimin e ardhshëm, kur ajo nuk është e lidhur me bug vBET. Ju mund të përpiquni të gjeni konflikt me paaftësi plugins tuaja të tjera - unë nuk do ta bëjë këtë në forum tuaj, sepse ka shumë të tjera plugins dhe unë thjesht nuk duan të dëmtojnë forumin tuaj. Kështu që ju duhet të shikoni për konfliktin veten tuaj. Nëse nuk gjeni, atëherë ju mund të kërkoni për ekipin vB ndihmë me këtë bug - në këtë rast, ne mund të ju ndihmojë për të përshkruar këtë çështje, por ju duhet të shkruani, sepse vB ekipi mund të duhet për të parë detajet mbi forumin tuaj.

Për të zgjidhur këtë çështje (tani të bëra tashmë në forum tuaj):
1. Edit / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php
2. Gjej vbet_parseTitleMultiple funksion
3. Gjeni dhe koment në këtë funksion:

$parser =& new vB_BbCodeParser($vbulletin, $tag_list, false);
4. Gjeni dhe koment në këtë funksion:

unset($parser);
5. Gjeni në këtë funksion:

$parsed = $parser->do_parse($toParse, 1, 0, 1, 0, 0, 0);
6. Replace nga:


$parser =& new vB_BbCodeParser($vbulletin, $tag_list, false);
$parsed = $parser->do_parse($toParse, 1, 0, 1, 0, 0, 0);
unset($parser);


Kjo do të ndryshojë që punojnë në objekt të njëjtë parser dhe do të krijojë një të re për çdo analizë gramatikore. Siç kam shkruar këtë do të ulet me ndikim të vogël punën tuaj. Gjithashtu ajo nuk duhet të jetë e nevojshme - parser njëjtë duhet të lejohet të ripërdoren. Se si ai punon në forumet tona dhe në forume të tjera të klientëve tanë shumë. Duke patur parasysh këtë dhe shkrimet e rezultateve - ne mendojmë se është bug vBulletin apo konflikt me disa mod e tjera.

Nëse keni nevojë për ndonjë këshillë me këtë çështje - ju lutem vetëm pyesni. Unë jam i sigurt se zgjidhja kërkon ndryshime për çdo rinovuar nuk është e madhe, por bug nuk është në anën tonë. Jo sipas njohurive tona aktuale në lidhje me këtë çështje.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1