PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Κωδικοί γλώσσας που δείχνει!



Taurus
18-08-10, 16:28
Παρακαλώ δείτε συνημμένο. Ο άνθρωπος, αφού θα 3.3.6, έχει ένα χάος!

http://i35.tinypic.com/244e7gn.png

kamilkurczak
18-08-10, 19:33
ok, που θα πρέπει να καθοριστεί από συνολικά parsing - στο φόρουμ σας αυτό δεν είναι δουλειά.
Δεν μπορώ να αναπαράγουν αυτό το θέμα του φόρουμ για το τεστ μου (μπορείτε να το δείτε σε αυτό το κύριο φόρουμ), παρακαλώ, ώστε PM να μου admincp και FTP λεπτομέρειες και θα το διορθώσει (και το πρώτο τεύχος σας από την προηγούμενη θέση πάρα πολύ (αν μπορείτε να Δε θα το αναπαράγει με κύριο φόρουμ μας)).
Ευχαριστίες

kamilkurczak
19-08-10, 09:10
Ήμουν σε fourum σας:

Μπορείτε να το εξηγήσετε καλύτερα; Μπορείτε να επικολλήσετε URL στο site με το θέμα αυτό, μπορείτε να περιγράψετε πώς να αναπαράγουν αυτό το θέμα;
Θα είστε συνδεδεμένοι ή όχι;

Εάν αυτό το ζήτημα είναι onmain site - παρακαλούμε να περιγράψει ένα μέρος αυτού του site με το θέμα. ευχαριστίες

kamilkurczak
19-08-10, 09:18
ok, το βρήκα.
Είναι αυτό μόνο στην κύρια περιοχή στην "τελευταία θέση" μέρος;

kamilkurczak
19-08-10, 10:34
Ήμουν στο φόρουμ σας, έκανα μια δοκιμή-νήμα στην πολωνική γλώσσα, εγώ reload το site σας στην αρχική σελίδα και Λοξοτομώ βλέπω langtitle = pl.
Έτσι, πώς μπορώ να το κάνω αυτό το θέμα;
edit: i άλλαξε το προφίλ μου γλώσσα από Αγγλικά σε Πολωνικά - τώρα έχω!

Taurus
19-08-10, 12:12
Οποιαδήποτε λύση σε αυτό;

kamilkurczak
19-08-10, 18:10
Δουλεύω πάνω σε αυτό. παρακαλώ να είστε υπομονετικοί, διότι Michał είναι συνδεδεμένος και έχω πολλή δουλειά. Ευχαριστώ για την υπομονή.

Taurus
20-08-10, 06:39
Είμαι πραγματικά προσπαθεί να κάνει υπομονή εδώ, αλλά το φόρουμ μου ψάχνει τρομερό, και αρχίζω να χάνουν τα μέλη λόγω αυτών των λευκών σελίδων αναφέρω σε άλλο νήμα εδώ επίσης.

Taurus
20-08-10, 19:08
Απάντησα με PM σας, και τίποτα.

Τώρα είμαι πολύ απογοητευμένος γιατί να πάρει τους τίτλους γλώσσα εξακολουθούν να εμφανίζονται στην αρχική σελίδα μου και κανένα από τα άλλα σφάλματα έχει καθοριστεί. Μπορείτε παρακαλώ να τελειώσω αυτό τώρα, και όχι μόνο πηγαίνουν και να σβήνουν φόρουμ μου.

Έχω πάρει αμέτρητα PM από τα μέλη μου τώρα πολύ θυμωμένος για αυτές τις λευκές σελίδες που μου βγάζει όταν απαντώντας, επίσης.

kamilkurczak
20-08-10, 19:31
Συγγνώμη για αυτό.

Όπως βλέπετε, μερικές φορές δούλεψε πολύ, αλλά όταν απαντήσει κάποιος - [langtitle] πάλι. vB cache ακόμα αυτό το site και είναι δύσκολο για μένα να εργαστούν.
Θα δουλέψουμε όλο το Σαββατοκύριακο για το θέμα αυτό και θα είναι σταθερό.


Συγνώμη για άλλη μια φορά.

vBET
22-08-10, 21:58
Δουλεύω σε αυτό το θέμα τώρα. Μοιάζει με κάποιο λάθος vBulletin. Στις parser φόρουμ σας αναλύει σωστά μόνον το πρώτο langtitle και μετά από αυτό για μια άλλη parsings επιστρέφει απλά ίδιο κείμενο, το οποίο θα πρέπει να αναλυθεί - χωρίς να θέτει κατάλληλες λειτουργία, η οποία θα πρέπει να αναλύει το κείμενο. Ακριβώς όπως δεν αναγνωρίζει langtitle BBCode πια - και χρησιμοποιείται για το ίδιο ακριβώς αντικείμενο parser να αναλύσει επόμενα κείμενα. Σας στέλνω κούτσουρα λεπτομέρειες στο PM. Θα μπορούσε να είναι και κάποια σύγκρουση. Είμαι ακόμη ψάχνει εκεί και θα ενημερωθείτε αν βρω κάτι περισσότερο.

vBET
22-08-10, 22:27
Έχω λύση για σας εδώ. Παρακαλώ σημειώστε ότι αυτό δεν θα δημοσιευθεί στην επόμενη έκδοση, γιατί μοιάζει με το πρόβλημά σας δεν είναι vBET αλλά, αλλά κάποια bug vBulletin, ή την ένταξη το θέμα. Το ζήτημα αυτό δεν καθιστά δυνατόν για την ίδια χρήση parser αρκετές φορές. Έτσι λύση είναι η δημιουργία νέων parser για κάθε parsing langtitle. Αυτό θα μειώσει την απόδοση σας (μικρή επίδραση), διότι περισσότερα αντικείμενα θα χρησιμοποιηθούν. Οδηγίες Οι παρακάτω.

Παρακαλώ σημειώστε ότι αν δεν θα χειριστεί το θέμα σε επίπεδο vBulletin θα πρέπει να γίνει αυτό τα βήματα μετά από κάθε ενημέρωση vBET. Δεν θα δημοσιεύσουμε κώδικα με μειωμένη απόδοση στην επόμενη έκδοση, όταν δεν έχει σχέση με vBET bug. Μπορείτε να προσπαθήσετε να βρείτε σύγκρουση με την απενεργοποίηση άλλα plugins σας - δεν θα το κάνω αυτό στο φόρουμ σας, διότι υπάρχει πάρα πολύ άλλα plugins και εγώ απλά δεν θέλουν να βλάψουν το φόρουμ σας. Έτσι πρέπει να κοιτάξουμε για σύγκρουση τον εαυτό σας. Αν δεν βρείτε τότε μπορείτε να ζητήσετε vB ομάδα για να βοηθήσει με αυτό το πρόβλημα - σε αυτή την περίπτωση μπορούμε να σας βοηθήσουμε να περιγράψει το θέμα, αλλά πρέπει να το γράψω, γιατί vB ομάδα θα μπορούσε να χρειαστεί για να δείτε λεπτομέρειες σχετικά με το φόρουμ σας.

Για να λυθεί αυτό το θέμα (τώρα που έχουν ήδη γίνει στο φόρουμ σας):
1. Επεξεργασία / includes / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php
2. Εύρεση vbet_parseTitleMultiple λειτουργία
3. Να βρείτε και να σχολιάσει αυτή τη λειτουργία:

$parser =& new vB_BbCodeParser($vbulletin, $tag_list, false);
4. Να βρείτε και να σχολιάσει αυτή τη λειτουργία:

unset($parser);
5. Βρείτε σε αυτή την λειτουργία:

$parsed = $parser->do_parse($toParse, 1, 0, 1, 0, 0, 0);
6. Αντικαθίσταται από:


$parser =& new vB_BbCodeParser($vbulletin, $tag_list, false);
$parsed = $parser->do_parse($toParse, 1, 0, 1, 0, 0, 0);
unset($parser);


Αυτό θα αλλάξει εργάζονται για ίδιο αντικείμενο parser και θα δημιουργήσει νέες ένα για κάθε ανάλυση. Όπως έγραψα αυτό θα μειωθεί με μικρό αντίκτυπο την απόδοσή σας. Επίσης δεν θα πρέπει να απαιτείται - ίδιο αναλυτή θα πρέπει να επιτρέπεται να επαναχρησιμοποιηθεί. Αυτό πώς λειτουργεί στα φόρουμ μας και σε άλλα φόρα πελάτες μας πάρα πολύ. Λαμβάνοντας υπόψη αυτό και καταγράφει τα αποτελέσματα - νομίζουμε ότι είναι vBulletin σφάλμα ή να έρχονται σε σύγκρουση με κάποιο άλλο mod.

Αν χρειάζεστε οποιαδήποτε συμβουλή με το θέμα αυτό - παρακαλώ απλά ρωτήστε. Είμαι βέβαιος ότι η λύση που απαιτούν αλλαγές για κάθε ενημερωμένη έκδοση δεν είναι μεγάλη, αλλά το πρόβλημα δεν είναι με το μέρος μας. Όχι, σύμφωνα με τις πραγματικές γνώσεις μας σχετικά με αυτό το θέμα.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations