PDA

View Full Version: Rezolvate Codurile de limbă arată!



Taurus
18-08-10, 16:28
Vă rugăm să consultaţi ataşament. Omule, deoarece merge la 3.3.6, a fost o mizerie!

http://i35.tinypic.com/244e7gn.png

kamilkurczak
18-08-10, 19:33
ok, că ar trebui să fie stabilită de către toată lumea parsarea - pe forum pentru dvs. acest lucru nu este de lucru.
Eu nu pot reproduce acest aspect pe forum mea de test (îl puteţi vedea pe acest forum principal), aşa încât vă rugăm să-mi PM detalii despre o admincp şi FTP şi o voi rezolva (şi problema dvs. prima din postul anterior prea (daca se poate "Nu-l reproduca pe forumul nostru principal)).
Mulţumiri

kamilkurczak
19-08-10, 09:10
Am fost pe fourum dvs.:

Puteţi explica mai bine? Pot să vă lipiţi URL-ul pe site-ul cu această problemă, puteţi descrie modul de a reproduce această problemă?
Eu ar trebui să fie autentificat sau nu?

În cazul în care această problemă este site-ul onmain - vă rugăm să descrie o parte a acestui site cu problema. mulţumiri

kamilkurczak
19-08-10, 09:18
ok, l-am găsit.
Este aceasta doar pe site-ul principal în "ultimul mesaj" parte?

kamilkurczak
19-08-10, 10:34
Am fost pe forum, am facut un test-fir, în poloneză, am reîncărcaţi site-ul dvs. la pagina de start şi văd cant langtitle = pl.
Deci, cum pot face această problemă?
edit: mi-am schimbat limba mea profil din engleză în poloneză - acum o am!

Taurus
19-08-10, 12:12
Orice soluţie pe aceasta?

kamilkurczak
19-08-10, 18:10
Sunt de lucru pe ea. rugăm să aveţi răbdare, deoarece Michał este offline şi am o mulţime de muncă. Multumesc pentru toleranţă.

Taurus
20-08-10, 06:39
Sunt foarte încercarea de a fi pacient aici, dar pe forum pentru mea este în căutarea teribil, şi am început să pierd membri din cauza acestor pagini alb-am spus într-un alt fir de aici, de asemenea.

Taurus
20-08-10, 19:08
I-am răspuns la PM-ul tău, şi nimic.

Eu sunt acum într-adevăr obtinerea frustrat deoarece titlurile lingvistice sunt încă afişate pe pagina mea de start şi niciunul dintre alte erori a fost stabilit. Puteţi să vă rugăm să termin acest lucru acum, şi nu merge doar pe şi de pe forumul meu.

Primesc PM Ora de nenumărate de la membrii mea acum furioase despre aceste pagini albe în care continuaţi să primiţi, de asemenea, atunci când răspundeţi.

kamilkurczak
20-08-10, 19:31
Ne pare rău pentru asta.

După cum vedeţi, uneori a mers excelent, dar atunci când cineva răspunde - [langtitle] din nou. vB cache încă acest site şi este dificil pentru mine să lucrez.
Vom lucra tot weekend-ul pe această temă şi va fi stabilită.


Ne pare rau din nou.

vBET
22-08-10, 21:58
Lucrez la această problemă chiar acum. Se pare ca unele erori vBulletin. Pe parser pe forum pentru dvs. interpreteaza corect numai langtitle prima şi după faptul că pentru un alt parsings returnează pur şi simplu acelaşi text, care ar trebui să fie analizat - fără a pune funcţia corespunzătoare care ar trebui să parse textul. La fel ca ea nu recunoaşte bbcode langtitle mai - şi se utilizează acelaşi obiect parser-ul pentru a parsa foarte textele următoare. Vă trimit busteni de detalii în PM. Ar putea fi, de asemenea, unele conflicte. Sunt încă în căutarea acolo şi veţi fi informat dacă voi găsi ceva mai mult.

vBET
22-08-10, 22:27
Am solutie pentru tine aici. Vă rugăm să reţineţi că acest lucru nu va fi publicată în urmatoarea versiune, deoarece se pare ca problema dvs. nu este vBET, dar, dar emite unele bug vBulletin, sau integrare. Această problemă nu face posibila de a utiliza acelaşi parser de mai multe ori. Deci, soluţia este de a crea noi parser pentru fiecare parsarea langtitle. Acest lucru va scădea performanţa dvs. (de impact mic), deoarece mai multe obiecte vor fi utilizate. Instrucţiunile sunt mai jos.

Vă rugăm să reţineţi că, dacă nu se va ocupa de acest nivel pe vBulletin va trebui să făcut această paşi după fiecare actualizare vBET. Noi nu va publica cu codul de performanţă a scăzut în versiunea următoare atunci când nu este legat de bug vBET. Puteţi încerca, pentru a găsi conflictului prin dezactivarea plugin celălalt - nu voi face acest lucru pe forum-ul tău, pentru că există prea multe plugin-uri şi alte eu pur si simplu nu vreau să dăuneze pe forum pentru dumneavoastră. Deci, va trebui să caute pentru tine conflictului. Dacă nu găsiţi, atunci puteti cere vB echipă pentru ajutor cu această problemă - în acest caz, noi vă putem ajuta pentru a descrie problema, dar trebuie să-l scrie, pentru că vB echipa ar putea avea nevoie pentru a vedea detalii pe forum.

Pentru a rezolva această problemă (acum deja realizate pe forum):
1. Editeaza / include / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php
2. Găsiţi vbet_parseTitleMultiple funcţie
3. Găsi şi comentariu în această funcţie:

$parser =& new vB_BbCodeParser($vbulletin, $tag_list, false);
4. Găsi şi comentariu în această funcţie:

unset($parser);
5. Găsiţi în această funcţie:

$parsed = $parser->do_parse($toParse, 1, 0, 1, 0, 0, 0);
6. Înlocuiţi de:


$parser =& new vB_BbCodeParser($vbulletin, $tag_list, false);
$parsed = $parser->do_parse($toParse, 1, 0, 1, 0, 0, 0);
unset($parser);


Acest lucru se va schimba de lucru pe acelaşi obiect parser şi va crea unul nou, pentru fiecare parsarea. Deoarece am scris acest lucru va scădea cu impact redus de performanţă. De asemenea, nu ar trebui să fie necesară - parser Acelaşi lucru ar trebui să li se permită să fie refolosite. Că modul în care funcţionează de pe forumuri şi pe alte forumuri clientilor nostri prea. Având în vedere acest lucru şi rezultatele busteni - noi credem că este bug vBulletin sau de conflict cu unele alte mod.

Dacă aveţi nevoie de orice sfat cu această problemă - vă rugăm să cereţi doar. Sunt sigur că soluţia care necesită schimbări pentru fiecare actualizare nu este mare, dar bug-ul nu este de partea noastră. Nu este în conformitate cu cunostintele noastre actuale cu privire la această problemă.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1