PDA

Zobraziť plnú verziu: Vyriešené Občasné problémy s URL konverzie



simit patel
25-11-09, 18:06
Dobrý deň,

Bol som pomocou vbet od vetva 2.x, a boli na ceste modernizácie. Len som upgrade na 3.2.2.

Teraz, keď kliknem na vlajky, všimol som si, URL zmení tiež. Avšak, niekedy sa stránka načíta správne, ale inokedy, jednoducho som sa biela stránka s textom "Stránka nenájdená". Moje stránky informedtrades.com. Mám nainštalovaný vBSEO rovnako.

Videl som ľudí hlásenie podobné skúsenosti, ale nevidel som nikoho o tom hovoriť sa vyskytujú len niektoré z času, ani som videl ľudí, ktorí len mali problém po tomto nedávnom upgradu. Ospravedlňujeme sa, ak bol tento už zaoberal a ja som to prehliadol.

nejaké nápady, ako problém vyriešiť?

vďaka
simit

vBET
25-11-09, 20:44
Dobrý deň. Myslím, že som našiel vzor. Na fórum odkazy, ktoré majú špeciálne znaky sú vyhlasoval, že nebol nájdený. Neviem, prečo ešte.

Nie sme schopní reprodukovať na našich serveroch (ako môžete vidieť, tu to funguje dobre), tak prosím PM ma prístupové údaje k FTP a správca CP.

jorgejgm
26-11-09, 00:03
Dobrý deň,

Bol som pomocou vbet od vetva 2.x, a boli na ceste modernizácie. Len som upgrade na 3.2.2.

Teraz, keď kliknem na vlajky, všimol som si, URL zmení tiež. Avšak, niekedy sa stránka načíta správne, ale inokedy, jednoducho som sa biela stránka s textom "Stránka nenájdená". Moje stránky informedtrades.com. Mám nainštalovaný vBSEO rovnako.

Videl som ľudí hlásenie podobné skúsenosti, ale nevidel som nikoho o tom hovoriť sa vyskytujú len niektoré z času, ani som videl ľudí, ktorí len mali problém po tomto nedávnom upgradu. Ospravedlňujeme sa, ak bol tento už zaoberal a ja som to prehliadol.

nejaké nápady, ako problém vyriešiť?

vďaka
simit
Dobrý deň, som tiež raz stalo, ale ak si znovu načítať stránku znova a robí to dobre. Je pravda, že je zriedkavé, pozdravy.

vBET
26-11-09, 04:55
Pravdou je, že nezáleží na tom, tak je to vzácne - to by sa nestalo vôbec a my urobíme všetko pre to, funguje to stále:)

simit patel
26-11-09, 16:18
som sa vrátil k vbet 312, ktorá funguje dobre. áno, je problém týkajúci sa určité rozdiely medzi 312 a 322. Tiež, keď som sa vrátil až 312, prvé, čo som urobil, bolo výrobok prepísať. problém stále pretrvával. Potom, keď som nahral súbory 312, ktorý vyzeral, že tento problém vyriešiť. tak snáď sa problém týka súboru upraviť medzi 312 a 322.

Tiež stojí za zmienku stojí, že som vbblogs nainštalovaný. Bolo to vôbec nedotkne vôbec, adresy URL blogy nie sú napísaná v cudzom znakov. ani v roku 322, ani 312.

Naozaj by som chcel využiť nové funkcie v roku 322. Je tak môžem urobiť, že vzhľadom na situáciu?

vďaka
simit

NOVÉ: a samozrejme som si najnovšiu verziu vBSEO nainštalovaná.

vBET
26-11-09, 16:23
To nie je najlepší nápad, aby sa preinštaluje, kedy je pomoc na palube ...

Tiež som zistil, že sa jedná o problém s konfiguráciou vBSEO. Vzory, ktoré ste pre závit neumožňuje pre zahraničné značky:


'VBSEO_URL_THREAD' => '(\d+)-([a-z\._\-ŠŽšžźŔÁÂĂÄĹÇČÉĘËĚÍÎĎŃŇÓÔŐÖŘŮÚŰÜÝŕáâăäĺçčéęëěíîďńňóôőöřůúűüý˙µA-Z\d-]+)\.html',


To by malo byť niečo ako toto:


'VBSEO_URL_THREAD' => '([^/]+)/(\d+)-([^/]+)\.html',


Ale to zmeniť ručne. Takýto model je na mnohých miestach v konfigurácii vBSEO. Prosím PM ma prístupové údaje k CP vBSEO a ja zistím, ktoré konfiguračný parameter je za to zodpovedný.

vBET
26-11-09, 16:38
Dôvodom je zlé vBSEO konfigurácie.

Nastavte možnosť "Nahradiť Non-anglickej znaky v URL?" "Držať Non-anglickej znaky v URL."

To záhadne zmizne z našej integrácie manuálu. Ospravedlňujeme sa za problémy:) Stačí len nastaviť parametre a bude to v poriadku:)

jorgejgm
26-11-09, 17:28
Dôvodom je zlé vBSEO konfigurácie.

Nastavte možnosť "Nahradiť Non-anglickej znaky v URL?" "Držať Non-anglickej znaky v URL."

To záhadne zmizne z našej integrácie manuálu. Ospravedlňujeme sa za problémy:) Stačí len nastaviť parametre a bude to v poriadku:)

Pre španielskej to je problém s písmenami TENTO Písmeno N, O, ja, atď atď (Translate premiestniť na N, O, I.Majú aktivovaný "nahradiť neanglické znaky" vbseo nahrádza písmenom n alebo (I) v URL. To je veľmi dobré pre seo.S možnosťou "Držať Non-anglickej znakov v URL" sa nahrádzajú znaky ~. Niečo, čo ovplyvňuje seo oveľa. Pre budúcich revízií VB bude "riešiť" alebo je technicky nemožné?.ďakujem.

vBET
26-11-09, 20:12
Majú aktivovaný "nahradiť neanglické znaky" vbseo nahrádza písmenom n alebo (I) v URL. To je veľmi dobré pre seo.S možnosťou "Držať Non-anglickej znakov v URL" sa nahrádzajú znaky ~. Niečo, čo ovplyvňuje seo oveľa. Pre budúcich revízií VB bude "riešiť" alebo je technicky nemožné?.ďakujem.

To sa vykonáva vBSEO - vBET nie je z tohto nahradenia. Musíte správne nastaviť vBSEO. Môžete mať možnosť, aby sa Espagnol znakov ans tiež nastaviť ručne v FORUM_DIR / inclues / config_vbseo.php parameter $ vbseo_custom_char_replacement. Vďaka tomu budete môcť pracovať s preloženými URL a zachovať existujúce URL pre rodný jazyk ako tie, kde.

Pozrite sa tu:

http://www.forum.simple-nlp.pl/informacje/1274-pierwsze-na-swiecie-forum-o-nlp-wspierajace-wielojezyczna-spolecznosc.html

Toto je URL, kde bol poľský listy (ako SAEC) sa zmenil vďaka $ vbseo_custom_char_replacement a stále drží všetky ostatné nie anglický listy. To je rovnaký odkaz na japonské:

http://www.forum.simple-nlp.pl/ja/informacje/1274-nlp多言語のサポートのための世界初のフォーラム!.html

To je tiež dobrým príkladom, prečo by ste mali mať ani anglickej / Espagnol znaky - niektoré jazyky majú Noly nie je angličtina / Espagnol znaky.

To je príklad, ako môžete nastaviť $ vbseo_custom_char_replacement hodnotu (pre poľské písmená):


$vbseo_custom_char_replacement = array(
'ˇ' => 'A',
'¦' => 'S',
'¬' => 'Z',
'±' => 'a',
'¶' => 's',
'Ľ' => 'z',
'ą' => 'a',
'ę' => 'e',
'ć' => 'c',
'ż' => 'z',
'ś' => 's',
'ź' => 'z',
'ó' => 'o',
'ł' => 'l',
'ń' => 'n',
'Ą' => 'A',
'Ę' => 'E',
'Ć' => 'C',
'Ż' => 'Z',
'Ś' => 'S',
'Ź' => 'Z',
'Ó' => 'O',
'Ł' => 'L',
'Ń' => 'N'
);


Takže ako vidíte - môžete mať Boh SEO spôsob, ako si existujúce spojenie a otvorená pre prekladal odkazy v 52 jazykoch:)

Dúfam, že to pomôže v prípade akýchkoľvek ďalších otázok Opýtajte sa - sme tu pre Vás:)

jorgejgm
26-11-09, 21:27
Veľmi vám ďakujem zase funguje dokonale. Ďakujem.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1