PDA

View Full Version: Rezolvate Probleme ocazionale cu URL-ul de conversie



simit patel
25-11-09, 18:06
Buna ziua,

Am fost folosind vBET din ramura 2.x, şi au fost modernizare de-a lungul drum. i chiar upgradat la 3.2.2.

acum, atunci când fac clic pe steagurile, am observat schimbări URL-ul, de asemenea. Cu toate acestea, uneori pagină se încarcă în mod corespunzător, dar alte ori, am pur şi simplu o pagină albă care spune "nu a găsit pagina". site-ul meu este informedtrades.com. Am vbseo instalate, de asemenea.

Am văzut unii oameni de raportare experienţe similare, dar nu am vazut pe nimeni vorbind despre aceasta apar doar o parte din timp, nici nu am vedea oameni care au avut doar o problemă după această actualizare recenta. Ne pare rău dacă acest lucru a fost deja abordat şi l-am ratat.

orice idei cu privire la modul de a rezolva problema?

mulţumiri
simit

vBET
25-11-09, 20:44
Bună. Cred că am găsit modelul. Pe link-urile dvs. pe forum pentru care au caractere speciale sunt revendicate nu fi găsit. Nu ştiu de ce încă.

Noi nu suntem în măsură să-l reproduca pe serverele noastre (după cum puteţi vedea aici este de lucru bine) deci vă rugăm să PM-mi acces la detaliile dvs. Admin CP şi FTP.

jorgejgm
26-11-09, 00:03
Buna ziua,

Am fost folosind vBET din ramura 2.x, şi au fost modernizare de-a lungul drum. i chiar upgradat la 3.2.2.

acum, atunci când fac clic pe steagurile, am observat schimbări URL-ul, de asemenea. Cu toate acestea, uneori pagină se încarcă în mod corespunzător, dar alte ori, am pur şi simplu o pagină albă care spune "nu a găsit pagina". site-ul meu este informedtrades.com. Am vbseo instalate, de asemenea.

Am văzut unii oameni de raportare experienţe similare, dar nu am vazut pe nimeni vorbind despre aceasta apar doar o parte din timp, nici nu am vedea oameni care au avut doar o problemă după această actualizare recenta. Ne pare rău dacă acest lucru a fost deja abordat şi l-am ratat.

orice idei cu privire la modul de a rezolva problema?

mulţumiri
simit
Buna ziua, am, de asemenea, s-a întâmplat o dată, dar dacă vă reîncărcaţi pagina din nou şi nu-l bine. Adevărul că este rară, salutări.

vBET
26-11-09, 04:55
Adevărul este că nu contează pentru ca este rar - nu ar trebui să se întâmple la toate si vom face tot posibilul pentru a face funcţionează tot timpul:)

simit patel
26-11-09, 16:18
Am revenit la vBET 312, care funcţionează bine. astfel, problema este legată de unele diferenţe între 312 şi 322. de asemenea, atunci când am revenit la 312, primul lucru pe care am făcut a fost un produs suprascrie. problema încă persistă. Apoi, când am încărcat fişiere de 312, care părea să rezolve problema. astfel, probabil, problema se referă la un fişier edita între 312 şi 322.

De asemenea, demn de remarcat este faptul că am vbblogs instalat. acest lucru nu a fost afectat deloc, URL-urile din blog-uri nu au fost scrise cu caractere straine. nici în 322, şi nici în 312.

Aş dori cu adevărat să profite de noile caracteristici din 322. există oricum i se poate face că, în funcţie de situaţia?

mulţumiri
simit

Adăugat: şi, desigur, i-au mai recentă versiune a vbseo instalat.

vBET
26-11-09, 16:23
Nu este cea mai bună idee de a reinstalează făcut atunci când sprijinul este la bord ta ...

De asemenea, am aflat că aceasta este o problemă cu o configuraţie vBSEO. Modele pe care le-aţi pentru filet nu va permite pentru semne străine:


'VBSEO_URL_THREAD' => '(\d+)-([a-z\._\-ŠŽšžźŔÁÂĂÄĹÇČÉĘËĚÍÎĎŃŇÓÔŐÖŘŮÚŰÜÝŕáâăäĺçčéęëěíîďńňóôőöřůúűüý˙µA-Z\d-]+)\.html',


ar trebui să fie ceva de genul:


'VBSEO_URL_THREAD' => '([^/]+)/(\d+)-([^/]+)\.html',


Dar nu o schimba manual. Astfel de model este în multe locuri din vBSEO de configurare. Vă rugăm să PM-mi acces la detaliile CP dvs. vBSEO şi voi afla care parametru de configurare este responsabil pentru acest lucru.

vBET
26-11-09, 16:38
Motivul este greşit de configurare vBSEO.

Setaţi opţiunea "Înlocuire non-engleză caractere în URL-uri?" la "Păstraţi non-engleză caractere în URL-uri".

Acest dispar misterios din manualul nostru de integrare. Ne pare rău pentru necazurile:) doar set de parametri şi va fi bine:)

jorgejgm
26-11-09, 17:28
Motivul este greşit de configurare vBSEO.

Setaţi opţiunea "Înlocuire non-engleză caractere în URL-uri?" la "Păstraţi non-engleză caractere în URL-uri".

Acest dispar misterios din manualul nostru de integrare. Ne pare rău pentru necazurile:) doar set de parametri şi va fi bine:)

Pentru spaniol există o problemă cu literele ACEST Literele N, O, I, etc etc (TRADUCE Eliminare pentru N, O, eu.Având activat "înlocui caractere non-engleză" vbseo înlocuiește cu litera n sau (I), în URL-ul. Acest lucru este foarte bun pentru seo.Cu opţiunea "Păstra caractere Non-engleză în URLs" caractere sunt înlocuite cu ~. Ceva care afectează mult seo. Pentru versiuni viitoare ale VB va fi "soluţionat" sau este imposibil de punct de vedere tehnic?.vă mulţumesc.

vBET
26-11-09, 20:12
Având activat "înlocui caractere non-engleză" vbseo înlocuiește cu litera n sau (I), în URL-ul. Acest lucru este foarte bun pentru seo.Cu opţiunea "Păstra caractere Non-engleză în URLs" caractere sunt înlocuite cu ~. Ceva care afectează mult seo. Pentru versiuni viitoare ale VB va fi "soluţionat" sau este imposibil de punct de vedere tehnic?.vă mulţumesc.

Acest lucru se face prin vBSEO - vBET nu face astfel de înlocuitori. Trebuie să configuraţi corespunzător vBSEO. Puteţi avea opţiunea de a păstra ans nu Espagnol caractere asemenea, să configuraţi manual în FORUM_DIR / inclues / parametru config_vbseo.php $ vbseo_custom_char_replacement. Vă mulţumim că va fi capabil să lucreze cu URL-ul traduse şi păstraţi-vă existente, URL-ul pentru limba maternă ca şi cele în cazul în care.

Uită-te aici:

http://www.forum.simple-nlp.pl/informacje/1274-pierwsze-na-swiecie-forum-o-nlp-wspierajace-wielojezyczna-spolecznosc.html

Acesta este URL-ul unde litere poloneză (cum ar fi SAEC) a fost schimbat datorita $ vbseo_custom_char_replacement şi-l păstrează toate celelalte litere care nu engleză. Acest lucru este aceeaşi legătură într-japoneză pentru:

http://www.forum.simple-nlp.pl/ja/informacje/1274-nlp多言語のサポートのための世界初のフォーラム!.html

De asemenea, acest lucru este bun exemplu de ce nu ar trebui să păstreze limba engleză / Espagnol personaje - unele limbi au noly nu limba engleză / Espagnol de caractere.

Acesta este exemplu modul în care puteţi seta valoarea $ vbseo_custom_char_replacement (pentru litere poloneză):


$vbseo_custom_char_replacement = array(
'ˇ' => 'A',
'¦' => 'S',
'¬' => 'Z',
'±' => 'a',
'¶' => 's',
'Ľ' => 'z',
'ą' => 'a',
'ę' => 'e',
'ć' => 'c',
'ż' => 'z',
'ś' => 's',
'ź' => 'z',
'ó' => 'o',
'ł' => 'l',
'ń' => 'n',
'Ą' => 'A',
'Ę' => 'E',
'Ć' => 'C',
'Ż' => 'Z',
'Ś' => 'S',
'Ź' => 'Z',
'Ó' => 'O',
'Ł' => 'L',
'Ń' => 'N'
);


Deci, după cum vedeţi - puteţi să vă păstraţi dumnezeu mod SEO pentru link-uri existente, deschise pentru link-uri traduse în 52 de limbi:)

Sper că acest lucru va ajuta in caz de orice alte întrebări, doar întrebaţi - suntem aici pentru a vă ajuta:)

jorgejgm
26-11-09, 21:27
Vă mulţumesc foarte mult din nou, functioneaza perfect. Mulţumesc.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1