PDA

View Full Version: dy pyetje



Ramses
18-05-10, 13:48
Kam instaluar versionin e lirë, dje kam pasur ~ 200 spiders internet spidering faqet e përkthyer dhe serverin tim shkoi 10-30 dhe unë kam për të çaktivizuar kollitem për të marrë përsëri një peshë normale server.
Unë jam në VB 3.8, mund të pres versionin e paguar nuk do te trupezuar me mbeshtjelljen serverin tim si versioni i lirë është duke bërë atë?
Së dyti, nuk versionin e paguar përkthejnë hacks si vbadvanced CMPS, vbadvanced directory links, vbgallery Rinise Shqiptare?
Nëse jo, a ka një mënyrë për të çaktivizuar përkthyesi ndërmarrje në atë faqe për të shmangur lidhjeve të shkojnë në askund?
Cilat janë mundësitë e pagesës (cc / banktransfer)?
Është thënë se "përditësime falas për një vit", pas atij viti unë duhet të paguajnë të plotë apo e ka përsëri një tarifë të përmirësuar? Kjo është e rëndësishme sepse 90 $ nuk është me të vërtetë të lirë.
Nëse unë përdorni përherë versionin 3.x mund thjesht të përmirësuar në 4.x, ose nuk kam nevojë të paguani përsëri?
Thanks.

VGF
18-05-10, 15:14
sigurisht unë jam ende duke pritur vetëm për të marrë kopjen time funksionale, por unë kam këtë të njëjtën pyetje si.

Unë kam një forum mjaft të madh (mbi 500.000 postimet e) dhe do të donte për të minimizuar ngarkesën në fillim sa më shumë të jetë e mundur një herë e kam të instaluar siç duhet.

Unë do të donim për të nënshkruar për këtë gjë Google API për masat e sigurisë ... por nuk e di saktësisht se ku të regjistroheni.

vBET
18-05-10, 17:20
Hi. Versionin e paguar e vBET ka performancë shumë të mirë dhe ju mund të presim që përkthimi do të jetë dashnor i shpejtë dhe server load. Nuk mund të jap ndonjë numër të caktuar - ata mund të shkojnë vetëm duke matjes së performancës në forum tuaja specifike, por mund t'ju them se ky variant ka paguar optimizuar cache, algoritme dhe parametrat e tjera të performancës.
Versionin e paguar mund të integrohet me plugins të ndryshme. Unë mund të them me siguri se Rinise Shqiptare mund të jetë i integruar, mods vbadvanced shumë - nuk mund të them i të gjithë ata, por disa me siguri. Ju lutem shikoni seksionin e integrimit për hollësi të mëtejshme.
Version paguar gjithashtu kanë mundësi të veçantë për të vendosur URL e cila do të injorohen (pa flamuj atje, nuk ka përkthim ndjekja për lidhje me ato faqe dhe automatike përcjellëse në qoftë se dikush të vënë në gjuhën URL nga dora).
Aktualisht ne jemi mbështetur vetëm alternativë e pagesës Paypal.
Pas përditësime tuaj të lirë skadon ajo është e mjaftueshme për të rinovuar licencën dhe kjo është shumë më lirë. Aktuale rinovojë çmimi është $ 30 dhe në të ardhmen, ne jemi duke planifikuar se çmimi është e do të jetë rreth 1 / 3 e çmimit të licencës normale, por nuk trajtojnë atë si obligim të biznesit.
Blerja e licencës vBET jeni duke blerë licencën për vBET 3.x/4.x - nuk ka asnjë tarifë shtesë për të përmirësuar:)
Nëse keni pyetje bile shtesë - ju lutem vetëm pyesni. Ne me kënaqësi do të ju ndihmojë.


Kam instaluar versionin e lirë, dje kam pasur ~ 200 spiders internet spidering faqet e përkthyer dhe serverin tim shkoi 10-30 dhe unë kam për të çaktivizuar kollitem për të marrë përsëri një peshë normale server.
Unë jam në VB 3.8, mund të pres versionin e paguar nuk do te trupezuar me mbeshtjelljen serverin tim si versioni i lirë është duke bërë atë?
Së dyti, nuk versionin e paguar përkthejnë hacks si vbadvanced CMPS, vbadvanced directory links, vbgallery Rinise Shqiptare?
Nëse jo, a ka një mënyrë për të çaktivizuar përkthyesi ndërmarrje në atë faqe për të shmangur lidhjeve të shkojnë në askund?
Cilat janë mundësitë e pagesës (cc / banktransfer)?
Është thënë se "përditësime falas për një vit", pas atij viti unë duhet të paguajnë të plotë apo e ka përsëri një tarifë të përmirësuar? Kjo është e rëndësishme sepse 90 $ nuk është me të vërtetë të lirë.
Nëse unë përdorni përherë versionin 3.x mund thjesht të përmirësuar në 4.x, ose nuk kam nevojë të paguani përsëri?
Thanks.

Ramses
18-05-10, 19:08
Thanks Michal, së shpejti unë do të vendosni porosinë time.

VGF
18-05-10, 19:25
# 1 A mund ta merrni linkun për të nënshkruar për atë gjë të API Google në SHBA? (Unë do të jenë të sigurt se sa keq me Google)

# 2 Gjithashtu, çdo mundësi për të konfiguruar për të ulur stresin fillimisht ngarkesën në server në një forum të madhe? (Unë jam tashmë duke pritur që ajo të pengojë server fillimisht)

vBET
19-05-10, 15:56
# 1 A mund ta merrni linkun për të nënshkruar për atë gjë të API Google në SHBA? (Unë do të jenë të sigurt se sa keq me Google)

# 2 Gjithashtu, çdo mundësi për të konfiguruar për të ulur stresin fillimisht ngarkesën në server në një forum të madhe? (Unë jam tashmë duke pritur që ajo të pengojë server fillimisht)

# 1 gjë Google API në SHBA? ... Nëse ju thotë Google kyç API atëherë ju keni lidhje me përshkrimin e parametër në opsione vBET. Ajo është:
Duke përdorur një API AJAX Key - Google AJAX API Kërko - Google Code (http://code.google.com/intl/en/apis/ajaxsearch/key.html)

# 2 Ju lutem shikoni këtu për vBET dhe performanca e lë të kuptohet se:
për vBET4.x http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html
për vBET4.x http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Subis
25-05-10, 03:37
Haaa në qoftë se unë u mërzit se unë nuk mund të instaloni këtë version falas do të qesh me mua e vështirë ta. Djalë i vjetër i cili donte për të shitur më linceça tha se nuk ka asnjë version më të lirë për testim .. ;): Rolleyes:

vBET
25-05-10, 06:29
Haaa në qoftë se unë u mërzit se unë nuk mund të instaloni këtë version falas do të qesh me mua e vështirë ta. Djalë i vjetër i cili donte për të shitur më linceça tha se nuk ka asnjë version më të lirë për testim .. ;): Rolleyes:

Nëse keni ndonjë çështje gjatë instalimit versionin e lirë - vetëm të kërkojë mbështetjen e:) Ju lutemi vini re se në këtë forum ju do të merrni përkrahje të shpejtë. Nëse ju pyesni për mbështetjen vBET në forum vbulettin.org, atëherë ju mund të prisni më gjatë për të - ajo nuk është forumin tonë zyrtare, kështu që mbështesin nuk shkon aq shpesh, por ende vazhdon.
Ju lutemi shkruani në seksionin tonë të lirë version në këtë forum atë që çështjen tuaj dhe ne do t'ju ndihmojë:)

Gjithashtu ju lutem vini re se versioni i lirë nuk ka kohë të vlerësimit - ju mund ta përdorni atë për aq kohë sa të doni, përpara se të vendosni të blini më mirë dhe më shpejt një:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1