PDA

Επιστροφή στο Forum: δύο ερωτήσεις



Ramses
18-05-10, 13:48
Έχω την δωρεάν έκδοση εγκατεστημένη, χθες είχα ~ 200 αράχνες σε απευθείας σύνδεση spidering το μεταφρασμένες σελίδες και server μου πήγε πάνω από 10-30 και είχα για να απενεργοποιήσετε την αμυχή για να πάρει πίσω ένα κανονικό φόρτο εργασίας του server.
Είμαι σε vb 3.8, μπορώ να περιμένω την πληρωμένη έκδοση δεν θα επιβαρύνει τον server μου, όπως η δωρεάν έκδοση το κάνει;
Δεύτερον, η πληρωμένη έκδοση μεταφράσει αμυχές όπως vbadvanced ΔΕΑ, vbadvanced συνδέσεις κατάλογο, photopost vbgallery;
Αν όχι, είναι ένας τρόπος για να απενεργοποιήσετε τον μεταφραστή επιχείρηση σε σελίδες που να μην υπεισέλθω σε συνδέσεις πουθενά εκεί;
Ποιες είναι οι επιλογές πληρωμής (cc / banktransfer);
Είναι λέει "Δωρεάν αναβαθμίσεις για ένα χρόνο" μετά το έτος αυτό θα πρέπει να λαμβάνουν πλήρως και πάλι ή να είναι ένα τέλος αναβάθμισης εκεί; Αυτό είναι σημαντικό επειδή το 90 $ δεν είναι πραγματικά φθηνό.
Αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την έκδοση 3.x μπορώ απλά να αναβαθμίσετε σε 4.x ή θα πρέπει να πληρώσει και πάλι;
Χάρη.

VGF
18-05-10, 15:14
Φυσικά είμαι ακόμα σε αναμονή για να πάρει ακριβώς το αντίγραφό μου λειτουργικό, αλλά έχω την ίδια ερώτηση επίσης.

Έχω ένα αρκετά μεγάλο φόρουμ (πάνω από 500.000 θέσεις) και θα ήθελα να ελαχιστοποιήσει φορτίο αρχικά όσο το δυνατόν περισσότερο μια φορά το έχω εγκαταστήσει σωστά.

Θα ήθελα επίσης να εγγραφείτε για αυτό το πράγμα το Google API για προληπτικά μέτρα ασφαλείας ... αλλά δεν ξέρω ακριβώς πού να εγγραφείτε.

vBET
18-05-10, 17:20
Γεια σου. Πληρωμένη έκδοση του vBET έχει πολύ καλύτερη απόδοση και μπορείτε να αναμένετε ότι η μετάφραση θα είναι ταχύτερη και server εραστής φορτίο. Δεν μπορεί να σας δώσει οποιαδήποτε συγκεκριμένους αριθμούς - αυτά μπορεί να πάει μόνο με τη μέτρηση των επιδόσεων σε συγκεκριμένα φόρουμ σας, αλλά να σας πω ότι πληρωμένη έκδοση έχει βελτιστοποιηθεί cache, αλγόριθμους και πρόσθετες παραμέτρους απόδοσης.
Πληρωμένη έκδοση μπορεί να ενσωματωθεί με διάφορες πρόσθετες λειτουργίες. Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι photopost μπορεί να ενσωματώνει, vbadvanced mods πάρα πολύ - δεν μπορεί να πει τα κάνει όλα αυτά αλλά κάποιοι σίγουρα. Παρακαλούμε δείτε το τμήμα ένταξης για λεπτομέρειες.
Επίσης, πληρωμένη έκδοση έχει ειδική επιλογή για να ορίσετε διευθύνσεις URL που θα αγνοηθεί (χωρίς σημαίες εκεί, καμία μετάφραση παρακολούθησης για τις συνδέσεις με αυτές τις σελίδες και αυτόματη ανακατεύθυνση αν κάποιος θέσει γλώσσα στη διεύθυνση URL από το χέρι).
Στην πραγματικότητα είμαστε υποστηρίζουν μόνο Paypal επιλογή πληρωμής.
Μετά από δωρεάν αναβαθμίσεις σας λήξει, είναι αρκετό για να ανανεώσετε την άδεια χρήσης και είναι πολύ φθηνότερη. Η πραγματική ανανέωση τιμή είναι $ 30 και στο μέλλον, σχεδιάζουμε οτι η τιμή του θα είναι περίπου 1 / 3 της κανονικής τιμής άδεια, αλλά δεν το μεταχειρίζεται ως υποχρέωση των επιχειρήσεων.
Αγοράζοντας άδεια vBET αγοράζετε άδεια για vBET 3.x/4.x - δεν υπάρχει καμία πρόσθετη αμοιβή για την αναβάθμιση:)
Αν έχετε μάλλον επιπλέον ερωτήσεις - παρακαλούμε ρωτήστε απλώς. Θα σας βοηθήσουμε να ευχαρίστως.


Έχω την δωρεάν έκδοση εγκατεστημένη, χθες είχα ~ 200 αράχνες σε απευθείας σύνδεση spidering το μεταφρασμένες σελίδες και server μου πήγε πάνω από 10-30 και είχα για να απενεργοποιήσετε την αμυχή για να πάρει πίσω ένα κανονικό φόρτο εργασίας του server.
Είμαι σε vb 3.8, μπορώ να περιμένω την πληρωμένη έκδοση δεν θα επιβαρύνει τον server μου, όπως η δωρεάν έκδοση το κάνει;
Δεύτερον, η πληρωμένη έκδοση μεταφράσει αμυχές όπως vbadvanced ΔΕΑ, vbadvanced συνδέσεις κατάλογο, photopost vbgallery;
Αν όχι, είναι ένας τρόπος για να απενεργοποιήσετε τον μεταφραστή επιχείρηση σε σελίδες που να μην υπεισέλθω σε συνδέσεις πουθενά εκεί;
Ποιες είναι οι επιλογές πληρωμής (cc / banktransfer);
Είναι λέει "Δωρεάν αναβαθμίσεις για ένα χρόνο" μετά το έτος αυτό θα πρέπει να λαμβάνουν πλήρως και πάλι ή να είναι ένα τέλος αναβάθμισης εκεί; Αυτό είναι σημαντικό επειδή το 90 $ δεν είναι πραγματικά φθηνό.
Αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την έκδοση 3.x μπορώ απλά να αναβαθμίσετε σε 4.x ή θα πρέπει να πληρώσει και πάλι;
Χάρη.

Ramses
18-05-10, 19:08
Χάρη Michal, σύντομα θα είμαι την παραγγελία μου.

VGF
18-05-10, 19:25
# 1 μπορώ να πάρω το σύνδεσμο για να υπογράψουν το πράγμα Google API στις ΗΠΑ; (Θα προτιμούσα να είναι ασφαλές από θλιβερό με την Google)

# 2 Επίσης, οι τυχόν επιλογές για να ρυθμίσετε αρχικά να μειώσουν το άγχος φορτίο διακομιστή σε ένα μεγάλο φόρουμ; (Είμαι ήδη περιμένουμε να παρεμποδίσει το διακομιστή αρχικά)

vBET
19-05-10, 15:56
# 1 μπορώ να πάρω το σύνδεσμο για να υπογράψουν το πράγμα Google API στις ΗΠΑ; (Θα προτιμούσα να είναι ασφαλές από θλιβερό με την Google)

# 2 Επίσης, οι τυχόν επιλογές για να ρυθμίσετε αρχικά να μειώσουν το άγχος φορτίο διακομιστή σε ένα μεγάλο φόρουμ; (Είμαι ήδη περιμένουμε να παρεμποδίσει το διακομιστή αρχικά)

# 1 Google API πράγμα στις ΗΠΑ; ... Αν εννοείτε το Google API κλειδί τότε έχετε σύνδεση στην περιγραφή των παραμέτρων στο vBET επιλογές. Είναι:
Χρησιμοποιώντας ένα AJAX API Key - Google AJAX Search API - Google Code (http://code.google.com/intl/en/apis/ajaxsearch/key.html)

# 2 Παρακαλώ δείτε εδώ για vBET και απόδοση συμβουλές:
για vBET4.x http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html
για vBET4.x http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Subis
25-05-10, 03:37
Τα σημάδια εάν μπορώ να προσποιηθώ ότι θα μπορούσα να εγκαταστήσω αυτήν την δωρεάν έκδοση θα γελάσω σε εμένα περισσότερο τα σκληρά.Ο θείος που ήθελε να μου πουλήσει το έργο είπε ότι δεν υπάρχει πλέον δωρεάν έκδοση για τις δοκιμές... ?): Άντρας:

vBET
25-05-10, 06:29
Τα σημάδια εάν μπορώ να προσποιηθώ ότι θα μπορούσα να εγκαταστήσω αυτήν την δωρεάν έκδοση θα γελάσω σε εμένα περισσότερο τα σκληρά.Ο θείος που ήθελε να μου πουλήσει το έργο είπε ότι δεν υπάρχει πλέον δωρεάν έκδοση για τις δοκιμές... ?): Άντρας:

Αν έχετε οποιαδήποτε προβλήματα κατά τη διάρκεια της ελεύθερης εγκατάστασης έκδοση - απλώς να ρωτήσω για την υποστήριξη:) Παρακαλώ σημειώστε ότι σε αυτό το φόρουμ θα έχετε γρήγορη υποστήριξη. Αν σας ρωτήσω για vBET υποστήριξη του φόρουμ για το vbulettin.org, τότε μπορείτε να περιμένουν περισσότερο χρόνο για αυτό - δεν είναι επίσημο φόρουμ μας, έτσι δεν υπάρχει υποστήριξη πηγαίνει τόσο συχνά, αλλά εξακολουθεί να πηγαίνει.
Παρακαλούμε γράψτε στο ελεύθερο τμήμα έκδοση μας σε αυτό το φόρουμ αυτό που το πρόβλημά σας και εμείς θα σας βοηθήσουμε:)

Επίσης, παρακαλούμε να σημειώσετε ότι η δωρεάν έκδοση δεν έχει χρόνο αξιολόγησης - μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε όσο θέλετε, πριν αποφασίσετε να αγοράσετε την καλύτερη και ταχύτερη ένας:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1