PDA

View Full Version: Zgjidhet Problem



Taurus
23-06-10, 11:34
Na vjen keq për postin e dyfishtë.

Kam nevojë urgjente për ndihmë. Pas upgrade kam këtë gabim në krye të forumit tim:

Warning: array_merge () [function.array-bashkojë]: Argument # 1 nuk është një koleksion në [rrugën] / global.php (400): eval () 'd code on line 1153

My forum tërë messed up plotësisht. Për disa arsye ndodh kjo vetëm nëse nuk është futur me emrin tuaj Pra, për mysafirët. Nëse keni hyrë në, çdo gjë është e mirë.

EDIT: OK e kuptova se pas kam me aftësi të kufizuara 'Full Cache dokumentit për mysafirët (BETA!)' Përdor çdo gjë është e mirë. Pra, nuk duhet të jetë diçka e gabuar atje. (Dhe unë u chmod 777-R vbet_guestcache)

kamilkurczak
23-06-10, 12:56
hello,

këtu mund të ju paste url to forum tuaj? Unë do të doja të kontrolluar atë.

Taurus
23-06-10, 13:13
Unë kam kthyer Cache të plotë dokumentit për mysafirët off. Përndryshe forum ime është thyer tërësisht. Unë kam shumë anëtarë dhe vizitorë online për të edhe këtë radhë për 5 minuta mate. Më vjen keq.

CreativX - Mundësuar nga vBulletin (http://creativx.net/forums/)

EDIT: lol .... vjen keq, unë vetëm pashë që ju jeni të stafit. Më lejoni të dini se kur ju mund të shikoni atë, dhe unë do të mundësojë cache ftuar përsëri.

kamilkurczak
23-06-10, 13:25
Mos e hapni atë ende, Ne do të përpiqemi për të zgjidhur atë pa përdorur forum tuaj.

Taurus
23-06-10, 13:58
OK, e mirë për të dëgjuar. Duke pritur për zgjidhje!

kamilkurczak
23-06-10, 14:39
ok, sorry per kete problem, kjo është ende functionality BETA.

Gjithashtu ju lutem parë të përpiqet vetëm për të hequr filen e duhur cache (ju do të gjeni atë në / vbet_guestcache / en / directory - ju duhet të njohin atë me emrin -. Saj jo vetëm të heqë të gjitha dosjet përfshirë aty Ndoshta Faqja e gjeneruar vB vetëm të tillë për disa arsye dhe vBET kopje e ruajtur atë dhe tani ajo është treguar rezultat kopje e ruajtur.

Pas kësaj vetëm të kthehet në këtë funksionalitet.

Në qoftë se kjo ndodh përsëri pas pastrimit cache - na dërgoni detajet akses (qasje për CP tuaj Admin dhe FTP) dhe ne do të zgjidhë atë.

Taurus
23-06-10, 15:17
filen e duhur cache

Na vjen keq por ajo që është emri për këtë skedë unë duhet të heq?

Taurus
24-06-10, 01:14
Çdo gjë ... dikush?

kamilkurczak
24-06-10, 09:38
fshini të gjitha fotografi në këtë dosje. Nëse kjo nuk funksionon më dërgoni PM me të dhënat qasje në forumin tuaj (s) FTP

Taurus
24-06-10, 11:07
Detajet FTP dërguar!

kamilkurczak
24-06-10, 13:48
ok, thanks.
tani ne do të përpiqemi për të gjetur këtë bug

dhe unë ende nevojë për qasje në admincp tuaj (PM ju lutem)

steve
24-06-10, 13:51
Kjo do të jetë e lidhur me cache file.

kamilkurczak
24-06-10, 13:57
Po, ne tani ajo:)

Taurus
24-06-10, 14:45
Detajet PM'd! Thanks

kamilkurczak
24-06-10, 16:11
Kam hyrë brenda për të admincp dhe unë u kthye në këtë opsion.
Pasi që i ishte në faqen kryesore tuaj forum dhe faqen përkthyer dhe unë dhe nuk e shohin çështjen.

Tani ky opsion është kthyer përsëri.

1.please të kthehet në këtë opsion,
2.find site me këtë çështje,
3.copy këtë url,
4.turn off këtë opsion dhe paste ketu url me çështjen e

:)

Taurus
24-06-10, 16:18
ehhhhhh ********** këtë çështje lind vetëm nëse ju jeni i ftuar në forum. Kjo nuk ndodh nëse keni hyrë in Pra kthejnë atë. Log jashtë si admin. Dhe shko në URL si një mysafir.

EDIT: Dhe si një mysafir, shkoni në ndonjë fije apo post, ju do të shihni, forum është thyer tërësisht. Jo homepage. Në faqen ka vetëm një të drejtë gabim në krye.

kamilkurczak
24-06-10, 16:29
i ishte si një ofcourse mysafir, por çdo gjë ishte normale (faqe si me këtë opsion fikur)

plese paste këtu url për faqe, me këtë çështje

Taurus
24-06-10, 16:36
Unë vetëm kaloi atë. Dhe shkoi në CreativX im faqën - Mundësuar nga vBulletin (http://creativx.net/forums/)

Në fillim është e mirë. Shko në ndonjë fije një herë, ajo është e mirë. Kthehu mbrapa tek faqja kryesore .... zhurmë gabim ... në krye. Shko në një fije tani **********.. thyer. Ajo është ndezur ende në tani.

Taurus
24-06-10, 16:45
Na vjen keq, por unë nuk mund të mbajnë këtë ndezur. Unë kam gati 400 vizitore ne linje, tani duke e parë një forum thyer. Unë jam kalimi atë. Ju lutemi të provuar atë kur ju mund.

kamilkurczak
24-06-10, 17:03
ok ok, vetëm fikur këtë opsion:)

kamilkurczak
24-06-10, 18:28
ok. Zgjidhur:)

Ne kemi gjetur një konflikt me Paraparje Post Ditëlindja CT në goditje global_start.
Ky është një kod kontradiktore:

global $globaltemplates;
$globaltemplates = array_merge($globaltemplates, array('postbit_ct_birthday_box'));

Kjo nuk është një çështje vBET por ne zgjidhur atë.
Ne nuk e dimë se çfarë saktësisht është duke shkaktuar këtë gabim për shkak vBet nuk e përdorin këtë variabël (global $ globaltemplates;). ajo mund gabim php ose vBulletin

Tani çdo gjë works fine. Përdorimi Cache të plotë për mysafirët e dokumentit është të kthehet në!

Nëse ndonjëherë bëni update këtë Paraparje Ditëlindja CT plugin Post ju duhet të bëni këto operacione:
1. Shko tek admincp -> Shtojca Produkte & -> Menaxher Plugin
2. gjeni Image CT Post Birthday
3. klikoni për ditëlindjen CT - Add To globaltemplates

Tani ju mund të modifikoni opsione të këtij kodi. Pra:

4. gjeni Rendit fushën e ekzekutimit,
5. redaktoni vetëm nga 5 në 6
6. klikoni ruajtur button

Taurus
25-06-10, 00:42
Ju faleminderit shumë për shërbimin tuaj të madh! You guys gur kohë të mëdha! Gonna check it out tani!

Taurus
26-06-10, 16:37
Për fat të mirë I kontrolluar për të parë nëse çdo gjë është ende duke punuar mirë, kur hyni në si një mysafir. Dhe kjo nuk është! My forum tërë është plotësisht messed up përsëri! Edhe faqën time. Unë me aftësi të kufizuara cache ftuar përsëri. Dhe kjo është e mirë!

Ju lutem djema, unë me të vërtetë shpresoj se ju mund të lloj këtë.

Faleminderit!

vBET
27-06-10, 00:07
Ju lutemi të veçanta. Dërgo URL të saktë për faqe që nuk po punon si duhet me cache të ftuar dhe i thoni çfarë është e gabuar atje.

Taurus
27-06-10, 02:17
Kur cache mysafir është në, çdo faqe është e thyer. Pra më lejoni të dinë kur të doni të shikoni, dhe unë mund të mundur caching mysafir, dhe ju mund të shihni.

kamilkurczak
28-06-10, 10:59
Im sorry Demi, por unë nuk mund ta gjeni këtë çështje në forumin tuaj.
Unë kam qenë në faqen tuaj dhe unë të kthehet në këtë opsion cache mysafir.

Unë reloaded disa vende si një mysafir, por unë nuk mund ta gjeni këtë çështje.
çdo gjë është normale (si kur ky opsion është jashtë)

Taurus
28-06-10, 11:23
Well I just aktivizuar, dhe shkoi në forumhomepage e mia në IE, dhe kjo është plotësisht messed up!

Taurus
28-06-10, 11:25
I kaloi atë përsëri.

Diçka tjetër. Që ju ndryshuar urdhrin e ekzekutimit në atë mod tjera, 2 të mods mia të tjera nuk pushon së punuari. Njëra është thread automatike mirëpritur për regjistrimin, dhe të tjera është një mesazh i mirëpritur automatike vizitor në regjistrim. Ju lutem mund të shikoni në këtë gjithashtu.

Faleminderit.

kamilkurczak
28-06-10, 11:27
ok Unë do të përpiqem atë në IE. Unë mund të kthehet në këtë opsion kështu që unë do të përpiqet për të gjetur këtë çështje

Taurus
28-06-10, 11:30
OK. Unë gjithashtu redaktuar postin tim të mëparshëm. Ju lutem shikoni që gjithashtu.

Thanks

kamilkurczak
28-06-10, 15:55
lidhur me çështjen në faqen: Unë jam në kërkim dhe ende nuk mund ta gjeni ehh.

në lidhje me këtë dy plugins. Si unë mund të riprodhoni këtë çështje në forumin tuaj? Kur unë mund të gjeni atë?

Taurus
28-06-10, 16:01
Unë nuk e di atë që keni bërë, por kjo duket të jetë duke punuar tani. Çështja për forum ishin të këputur që është. Duket OK tani.

Nuk e di se si ne mund të riprodhoni këtë çështje me 2 plugins. E krijon një fije të re në forum Mirësevini, kur një anëtar të ri regjistrat. I uroi mirëseardhjen. Tjera krijon një mesazh Visitor uroi mirëseardhjen. Në faqen e tij profilit.

kamilkurczak
28-06-10, 16:41
të mjaftueshme për të hequr cache vjetër:)

në lidhje me këtë 2 plugins. Ju lutemi disable vBET dhe të përpiqen për të gjetur këtë çështje përsëri.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1