PDA

View Full Version: Acceptăm Manual de editare alte obţinute cache limba rezultat /, de către admin



basketmen
25-09-10, 20:31
Am citit despre acest lucru înainte de aici



Există o modalitate de a actualiza cache-ul în cazul în care Google Translation nu este tocmai corect? Administratorii pot edita the original post, dar poate ele oferă o traducere mai bună umane în loc de conţinut de la Traducator Enterprise?


Ne-am gandit (traduceri ar putea fi marcate, pentru a evita text eliminat din cache), dar, din păcate, Google nu permite acest lucru. În conformitate cu condiţiile Google nu vi se permite de a modifica rezultatele de traduceri Google. Deci nu putem adăuga astfel de eventual.



Utilizatorii mele sunt plâng de rezultatul obţinute de către Google cele mai multe dintre ele sunt foarte proaste sau nu corect, trebuie să fim poate editarea manuală a rezultat / CHACE cu traducerea umană mai bine pentru unele posturi

Deci, ca TOS traduce Google, am modifica supraînălţarea şi salva rezultatul obţinute / chache cum ai spus mai sus, în caractere aldine, dar putem traduce manualul posta 100% care au nevoie de traducere mai bună omului în acest post, aşa că nimic nu traducere Google în perioada post care editat prin traducerea umană



De exemplu, am un singur post care au ca rezultat foarte prost in alta limba cu Google Translate, astfel încât administratorul poate traduce acest post unic, manualul de 100% şi de a salva rezultatul necesar, fără a curăţat-o din urmă


hmm Sunt încă gândesc cum să faceţi acest lucru cu versiunea curentă vBET acum, folosind phpMyAdmin sau manualul în post

vBET
27-09-10, 07:32
Ştim că Google nu este întotdeauna perfectă. Pentru unele limbi, este doar o mare, pentru unele mari nu astfel. Dar devine mai bine şi mai bine.

Le-ai dat o idee mare - pentru a permite să scrie întreg obţinute de la zero. Şi acesta va fi OK în conformitate cu TOS Google. Noi acceptăm acest lucru şi cred că ştiu deja cum putem face pe site-ul de administrare.

basketmen
19-10-10, 20:23
Le-ai dat o idee mare - pentru a permite să scrie întreg obţinute de la zero. Şi acesta va fi OK în conformitate cu TOS Google. Noi acceptăm acest lucru şi cred că ştiu deja cum putem face pe site-ul de administrare.

puteţi să ne spuneţi cum se face acest lucru în versiunea curentă? sau un indiciu?


în cazul în care un alt membru au o idee mai mult vă rugăm să parts prea, astfel încât să putem mod de gândire mai bine pentru el, împreună

vBET
02-11-10, 13:30
Chiar acum am sugera să se menţină. Este pentru că dacă vă actualizaţi datele cache-ul manual, acesta va fi scos oricum după curăţare cache. Va trebui să adăugaţi coloana noi pentru baze de date cache să recunoască care sunt traducerile automate care nu, aşa curat cache-ul nu va elimina traducerile dumneavoastra.

Vom lucra, de asemenea, să se integreze în sistem vBulletin fraze care să permită să-l folosească pentru texte GUI standard în alte limbi. Acest lucru poate fi greu din cauza lipsei de cârlige în locuri adecvate. Oricum, chiar şi fără ca vom fi capabili să se ocupe de traducere manuală. Doar vă rugăm să ţineţi acum, în caz contrar curat va elimina traducerile dvs. cum ar fi traduceri automate.

basketmen
02-11-10, 14:17
ok înţeles: D

vBET
30-09-11, 23:45
Ne amintim despre asta:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1