PDA

View Full Version: Trčanje gost predmemorije od CDN?



tavenger5
09-09-11, 18:44
Primijetio sam da postoje doslovno milijune datoteka se stvara u cache gost datoteku. Sam bio izvjedljiv ako bi to bilo vrijedno služe te datoteke off od CDN za spremanje malo bandwith na web poslužitelju. Želite li biti jednostavan način da to učinite?

Ja sam trenutno koristite kantu MAX CDN. Ne treba za upload datoteka gost cache CDN, budući da je ogledalo, ali to bi ekstra zgodna značajka da imaju ne samo zrcaljenje sve.

vBET
12-09-11, 17:17
Imajte na umu da Recenzije predmemorija služi punu spremljene datoteke samo za korisnike koji nisu prijavljeni Dakle, prije nego što je datoteka vrpca na vjetru prvi moramo priznati ne korisnik prijavljen u u realnom sustavu. Također morate osigurati da su sve generirane datoteke dolaze na dodatne jedan. Imajte na umu da za važne stranice po defaultu predmemorija vrijeme da živi samo 1 sat. I u slučaju ako priznaju da neke stranice iz međuspremnika onda morate preusmjeriti tamo u neki unutarnji način (ne može se od strane preglednika, Google će inače poludjeti) umjesto streaming iz stvarnog foruma. tako da može biti nekih pitanja. Pogotovo da ne prepoznaje vBET cache je stvarni je datoteka metapodataka, pa se pretpostavlja da datoteka postoji u lokalnom datotečnom sustavu odmah (još uvijek može biti prazna datoteka samo da bi metapodataka).

Ne znam pojedinosti o CDN - mogu vam dati link na stranicu s dodatne informacije o tome? U ovom trenutku nemam enought znanja reći točno kako to učiniti.

tavenger5
17-09-11, 19:50
CDN i koristiti se ovdje: CDN - Sadržaj isporuke Usluge mreže po MaxCDN (http://maxcdn.com)

vBET
18-09-11, 08:12
Kao što vidim to je za statički sadržaj. Gost predmemorije nije statična:
1. Koristi se samo za goste
2. To je vrlo često osvježavaju (po defaultu jednom po satu)

Predlažem postaviti pitanje MaxCDN o ograničenjima i mogućnost da ga koristi u takvom slučaju.

tavenger5
18-09-11, 15:17
Njihova usluga može se koristiti kao datoteka depozitara, mehanizam je upravo da se tamo za upload i preuzimanje iz 'diska'. Nešto kao što su Amazon S3 može biti bolji izbor za ovu jer nužno ne moraju biti distribuirani na različitim poslužiteljima. Mislim da je glavna stvar je da je gost predmemorija zauzima toliko prostora na moj poslužitelj da je sve skuplje za backup svega. Samo ruski mapu je 23GB prije nego što sam ga očistiti.

vBET
21-09-11, 14:29
Možete izostaviti predmemorija direktorija za vrijeme backup ili onemogućiti Gost Cache za neke stranice. Nešto za nešto - koristite više hard disk (koji je jeftin), a zahvaljujući to manje memorije i CPU. Gost predmemorija sprema puni HTML izlaz - to je razlog zašto je skuplji u hard disk prostor, i to je razlog zašto je tako velik za CPU i memorije.

O pohranjivanja u izvan server - ne podržavaju ga sada. Mi Vam možemo pomoći dajući savjete o tome kako se to radi sada i gdje se mogu pogledati, ako želite napraviti izmjene.

tavenger5
22-09-11, 23:04
Mislim da glavni razlog za koji žele pohraniti stvari na CDN je brzina (poslužitelj će biti bliže korisnika), a kad datoteke kao da su pohranjene u mojoj datotečni sustav odu na rezervnu diskovi, koji se mogu dobiti skupo, osobito kada su nastupi spremanje datoteka koje ne treba backup.

tavenger5
23-09-11, 00:02
FYI prije nego što sam počeo brisanja cache mape mapa moj vbet_guestcache je preko 280g. To je puno prostora za jednu aplikaciju se uzimanje gore. Da ne spominjem imam samo 10 prijevode omogućen.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1