PDA

View Full Version: Running gost cache od CDN?



tavenger5
09-09-11, 18:44
Opazil sem, da so dobesedno milijone datotek, ki nastajajo v cache gost datoteko. Zanima me, če bi bilo vredno služijo te datoteke off CDN, da shranite malo pasovne širine na spletnem strežniku. Bi bilo treba preprost način, da to stori?

Jaz sem trenutno uporabljate MAX CDN vedro. Ne potrebujem za nalaganje datotek cache gost CDN, saj je ogledalo, ampak da bi dodatno lepo lastnost, da imajo ne le zrcalo vse.

vBET
12-09-11, 17:17
Prosimo, upoštevajte, da Guest cache služi polni cached datoteke samo za uporabnike, ki niso prijavljeni Torej, preden se te datoteke je v prvi pretočili moramo priznati, pa je uporabnik prijavljen v realnem sistemu. Prav tako morate zagotoviti, da vse ustvarjene datoteke, ki prihajajo z dodatnimi eno. Prosimo, upoštevajte, da se za pomembne strani, privzeto cache časa za življenje je samo 1 uro. In v primeru, če priznajo, da je nekaj strani cached potem moraš tam preusmerili v nekaterih notranjih način (ni mogoče z brskalnikom, sicer bo Google šel nor), namesto streaming iz pravi forum. tako da lahko pride do nekaterih vprašanj. Še posebej, da ne priznava vBET cache je dejansko z metapodatki datoteke, zato je domneva, da datoteka obstaja na lokalni datotečni sistem prav zdaj (še vedno je lahko prazno datoteko, samo, da metapodatkov).

Ne vem podrobnosti o CDN - lahko dobite povezavo na stran z dodatnimi info o tem? V tem trenutku nimam zadosti znanja, da natančno povedo, kako to storiti.

tavenger5
17-09-11, 19:50
CDN jo uporabljam, je tukaj: CDN - Content Services Network Dostava po MaxCDN (http://maxcdn.com)

vBET
18-09-11, 08:12
Kot vidim je to za statično vsebino. Gost cache ni vedno enaka:
1. Uporablja se samo za goste
2. To je osveži pogosto (privzeto enkrat na uro)

Predlagam, da vprašati vprašanje MaxCDN o omejitvah in možnostjo, da jo uporabljajo v takem primeru.

tavenger5
18-09-11, 15:17
Njihova storitev se lahko uporablja kot datoteka depozitarja, mehanizem, samo mora biti na upload in download iz njihove "pogon". Nekaj, kot so Amazon S3 je lahko boljša možnost za to, ker je nujno, ni nujno, da se razdeli na različne strežnike. Mislim, da je glavna stvar je, da gost cache zasede toliko prostora na mojem strežniku, da je vedno dražji, da backup vsega. Samo ruski mapo bil 23GB, preden sem ga očistiti.

vBET
21-09-11, 14:29
Lahko izpustite cache directory med varnostnim kopiranjem ali onemogočiti Guest Cache za nekatere strani. Nekaj za nekaj - ste uporabili več trdi disk (ki je poceni) in hvala, da je manj pomnilnika in CPU. Gost cache caches polno html izhod - da je razlog, zakaj je drago v trdem disku, in to je razlog, zakaj je tako velika za vašo CPU in spomin.

O jo shranite na zunanji server - ne podpira prav zdaj. Lahko vam pomagamo daje namige o tem, kako deluje zdaj in kje iskati, če želite narediti spremembe.

tavenger5
22-09-11, 23:04
Mislim, da glavni razlog, da želijo za shranjevanje stvari na CDN je hitrost (server bo bližje uporabniku), in ko so datoteke, kot je ta shranjena v datoteki sistema, gredo na backup diske, ki lahko dobite drago, še posebej ko ste nastopov shranjevanje datotek, ki jih ne potrebujete za backup.

tavenger5
23-09-11, 00:02
FYI, preden sem začel brisanje cache mape moje vbet_guestcache mapa je več kot 280 g. To je veliko prostora za en zahtevek, da se ob nastopu. Da ne omenjam imam samo 10 prevode omogočeno.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1