PDA

View Full Version: Решени Итно, не може да го преведе на сите



zeuslim
09-08-13, 10:34
Здраво.

Купив вашето решение во последен и инсталиран успешно како и претходните бесплатна верзија. Имам искуство инсталација и користење на старата верзија.

Мојата прашувате е тоа;

1. Што е најважниот основни конфигурирате? И понатаму сум речиси стандардната вредност на првиот време, дека се ќе работи во ред, без допир.

2. Имам подготвени на Google API клуч и се тоа правилно.

3. Откако ќе се постави на стандардните API клуч на Google, во живо страница потрае доста секунди и минути, но го покаже празна без преведе на сите.

Прво на сите, сакам да животна средина и конфигурирајте го во точност. Може да ви ви кажам мене како да се постави или забележите вистински начин.

Хуе ~ ~ е топло денес премногу. задржи вашето здравје добро.

Marcin Kalak
10-08-13, 09:52
Ќе мора барем да ги конфигурирате опциите во админ ЦП-> vBET> главен, го конфигурирате вашиот обезбедувач на преведувачки услуги сметки во Админ CP-> vBET-> Преведувачки услуги и конфигурирате. Htaccess (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4- troubleshooting/413-faq.html # post1539). Сите конфигурација чекори се опишани во vBET / не-не-upload / ReadMe.html.
Бидете сигурни дека ќе имаат точни клуч за Google Преведувач API V2.
Ако по превод целиот текст исчезне да се погледне http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq.html # post1537.
Дали се уште треба помош?

zeuslim
13-08-13, 05:09
Ви благодариме за вашиот советува

Според Најчесто поставувани прашања,

1. Мојот сервер сет изгледа во ред за навивам, ICONV
2. Јас не се провери повторно CP-> vBET конфигурирате. Htaccess, Google Преведувач API V2.

Но, по преводот целиот текст не се појавува.

Можете да ја посетите нашата админ контрола pannel, ако е можно?

Marcin Kalak
13-08-13, 09:43
Јас не гледам дека текстот исчезна од преведени страница. Гледам само непреведен текст (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post10869).
На која страница можете текстот исчезнува?

zeuslim
13-08-13, 11:00
Ве молиме, видете Бран светски мир комуникации - НАСЛОВИ (http://www.wavenews.net)
и тоа е дното знамиња да се провери тоа.

Marcin Kalak
13-08-13, 14:22
Гледам таму и гледам непреведен текст, но текстот се појави.

zeuslim
13-08-13, 16:28
Види dispeared текст по преведе од корејски на јапонски, како пример,

Мир бран комуникација форум (Јапонски) (http://www.wavenews.net/forum/forum.php?language=ja)

Marcin Kalak
14-08-13, 09:19
Јас не гледам на ова прашање, но ве молам пратете ми PM пристап детали за Admin CP и FTP. Јас ќе го проверам откако влезете во вашиот профил.

Marcin Kalak
28-08-13, 08:31
Нема одговор - смета ова прашање е нема. Ако не пишете тука.

zeuslim
26-12-13, 02:24
Јас не гледам на ова прашање, но ве молам пратете ми PM пристап детали за Admin CP и FTP. Јас ќе го проверам откако влезете во вашиот профил.


Нема одговор - смета ова прашање е нема. Ако не пишете тука.

Упс. Јас никогаш не се свесни сте затворени ова теми. Жал ми е мојот починат одговор. Всушност јас се сеќавам дека јас забележав админ сметка за најава на мојот сервер преку PM. Но не можев да го реши од вашиот водич во тоа време. Во меѓувреме бев многу зафатен.

Му реков дека не би можеле да се најавите мојот сервер со таа информација што го забележав за вас. Па јас ќе остане повторно сервер сметка да биде во можност да пристапите, ве молиме проверете ја вашата PM.

Во близина на Нова Година.
Ви благодарам. ;)

zeuslim
26-12-13, 04:20
Имам грешка во Google API тест.

Почнувајќи превод тест за Google API v2
Резултатите од тестот: {"грешка": {"грешки": [{"домен": "usageLimits", "причина": "dailyLimitExceeded", "порака": "дневен лимит Пречекорен"}], "code": 403, " порака ":" дневен лимит Пречекорен "}}
Тест грешка:
Врска време (ms): 455,135986328

Е во право ако добиете API серверот клуч од Google?

zeuslim
26-12-13, 09:46
Јас реши мојот проблем, ќе се инсталира нова верзија 4.7.0 успешно.

zeuslim
26-12-13, 10:24
Сепак Guest само што не може да го преведе, бидејќи на пренасочување грешка (премногу пренасочувања, јас сум користење на оптимизација за пријателски преработи)

zeuslim
26-12-13, 10:41
Сепак Guest само што не може да го преведе, бидејќи на пренасочување грешка (премногу пренасочувања, јас сум користење на оптимизација за пријателски преработи)

Спроведување на Canonical рачно да се исклучи во Пријателски адреси

Marcin Kalak
27-12-13, 15:41
Јас реши мојот проблем, ќе се инсталира нова верзија 4.7.0 успешно.
Мило ми е што сте решени прашање.



Сепак Guest само што не може да го преведе, бидејќи на пренасочување грешка (премногу пренасочувања, јас сум користење на оптимизација за пријателски преработи)
Ве молиме имајте едно прашање во една нишка. Ве молам да ми даде линк на ова прашање, бидејќи јас не гледам на ова прашање.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1