PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved ΕΠΕΙΓΟΝ, δεν μπορώ να μεταφράσει σε όλα



zeuslim
09-08-13, 10:34
Γεια σας.

Αγόρασα σας λύση επιτέλους και εγκαταστάθηκε με επιτυχία ως προηγούμενη έκδοση δωρεάν. Έχω εμπειρία εγκατάστασης και με την παλιά έκδοση.

Μου αναρωτιούνται είναι αυτό?

1. Τι είναι το πιο σημαντικό βασικό να ρυθμίσετε; Παραμένω σχεδόν την προεπιλεγμένη τιμή κατά την πρώτη φορά, που θα ήταν εργασίας πρόστιμο χωρίς οποιαδήποτε επαφή.

2. Έχω έτοιμο το google API κλειδί και το πήρα σωστά.

3. Αφού μπορώ να ορίσω το προεπιλεγμένο κλειδί API στο google, η ζωντανή σελίδα πάρετε ένα αρκετά δευτερόλεπτα και λεπτά αλλά να δείξει τα κενά χωρίς να μεταφράσει σε όλα.

Πρώτα απ ' όλα, θέλω να το περιβάλλον και τη ρυθμίσετε με ακρίβεια. Θα μπορούσε να σας μπορείτε να μου πείτε πώς να ορίσετε ή να παρατηρήσετε ένα σωστό τρόπο.

Απόχρωση ~ ~ είναι καυτό σήμερα πάρα πολύ. Κρατήστε καλά την υγεία σας.

Marcin Kalak
10-08-13, 09:52
Τουλάχιστον πρέπει να ρυθμίζετε τις επιλογές στο Admin CP - > vBET -> Main, να ρυθμίσετε τις παραμέτρους σας υπηρεσία παροχής μεταφράσεων λογαριασμούς στο Admin CP -> vBET -> μετάφραση πάροχοι και να ρυθμίσετε το .htaccess (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq.html#post1539). Όλα τα βήματα ρύθμισης παραμέτρων που περιγράφονται στο vBET/do-not-upload/readme.html.
Βεβαιωθείτε ότι έχετε το σωστό κλειδί για να το Google μεταφραστή API v2.
Εάν μετά τη μετάφραση κειμένου όλα εξαφανίζονται να δούμε http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq.html#post1537.
Ακόμη χρειάζεστε κάποια βοήθεια;

zeuslim
13-08-13, 05:09
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας

Σύμφωνα με τις συχνές Ερωτήσεις,

1. Μου σύνολο διακομιστή φαίνεται εντάξει για ΜΠΟΎΚΛΑ, ICONV
2. Ελέγχω πάλι CP -> vBET ρυθμίσετε, .htaccess, google μεταφραστή API v2.

Αλλά, μετά τη μετάφραση όλο το κείμενο δεν εμφανίζεται.

Θα μπορούσε να επισκέπτεστε μας pannel ελέγχου admin, αν σας είναι δυνατόν;

Marcin Kalak
13-08-13, 09:43
Δεν βλέπω ότι το κείμενο εξαφανίστηκε από τα μεταφρασμένα σελίδα. Βλέπω μόνο μη μεταφρασμένου κειμένου (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html#post10869).
Σε ποια σελίδα σας κείμενο εξαφανίζεται;

zeuslim
13-08-13, 11:00
Παρακαλούμε, δείτε Κύμα κόσμο ειρήνη επικοινωνιών-ΠΡΩΤΟΣΈΛΙΔΑ (http://www.wavenews.net)
και είναι σημαίες κάτω για να το ελέγξουμε.

Marcin Kalak
13-08-13, 14:22
Εκεί κοιτάζω και βλέπω μη μεταφρασμένου κειμένου, αλλά το κείμενο εμφανίζεται.

zeuslim
13-08-13, 16:28
Δείτε το κείμενο του dispeared μετά μεταφράζω Κορεάτικα-Γιαπωνέζικα, για παράδειγμα,

Κύμα παγκόσμια ειρήνη φόρουμ επικοινωνίας (ιαπωνικά) (http://www.wavenews.net/forum/forum.php?language=ja)

Marcin Kalak
14-08-13, 09:19
Δεν βλέπω το θέμα, αλλά παρακαλώ στείλτε μου ένα PM λεπτομέρειες πρόσβασης στο Admin CP και FTP. Εγώ θα το δείτε αφού συνδεθείτε στο λογαριασμό σας.

Marcin Kalak
28-08-13, 08:31
Καμία απάντηση - θεώρησε ότι το ζήτημα έχει φύγει. Εάν δεν μπορείτε να γράψετε εδώ.

zeuslim
26-12-13, 02:24
Δεν βλέπω το θέμα, αλλά παρακαλώ στείλτε μου ένα PM λεπτομέρειες πρόσβασης στο Admin CP και FTP. Εγώ θα το δείτε αφού συνδεθείτε στο λογαριασμό σας.


Καμία απάντηση - θεώρησε ότι το ζήτημα έχει φύγει. Εάν δεν μπορείτε να γράψετε εδώ.

Opps. Εγώ ποτέ δεν γνωρίζουν το κλείσατε τα θέματα αυτό. Λυπάμαι καθυστερημένη απάντησή μου. Στην πραγματικότητα, θυμάμαι ότι παρατήρησα το admin λογαριασμός για σύνδεση server μου μέσω PM. Αλλά μπορούσε να το λύσει από οδηγός σας εκείνη τη στιγμή. Εν τω μεταξύ, ήμουν πολύ απασχολημένος.

Είπα ότι δεν θα μπορούσε να συνδεθείτε server μου με αυτή την πληροφορία που παρατήρησα σας. Έτσι θα παραμείνει και πάλι ο λογαριασμός διακομιστή είναι σε θέση να έχετε πρόσβαση, παρακαλούμε να ελέγξετε PM σας.

Κοντά σε νέο έτος.
Ευχαριστούμε. ;)

zeuslim
26-12-13, 04:20
Έχω λάθος σε δοκιμή google API.

Αρχική μετάφραση δοκιμής για το Google API
Αποτέλεσμα της δοκιμής: {"σφάλμα": {"σφάλματα": [{"τομέας": "usageLimits", "Αιτία": "dailyLimitExceeded", "μήνυμα": "Υπέρβαση ημερήσιο όριο"}], "Κωδικός": 403, "μήνυμα": "Υπέρβαση ημερήσιο όριο"}}
Σφάλμα δοκιμής:
Σύνδεση χρόνος (ms): 455.135986328

Είναι σωστό αν έχετε API κλειδί διακομιστή από το google;

zeuslim
26-12-13, 09:46
Λυθεί το πρόβλημά μου, έχω εγκαταστήσει νέα έκδοση 4.7.0 με επιτυχία.

zeuslim
26-12-13, 10:24
Ωστόσο ο φιλοξενούμενος μόνο δεν μπορώ να μεταφράσει λόγω σφαλμάτων ανακατεύθυνσης (πάρα πολλά επαναπροωθημένων, είμαι με τη χρήση SEO φιλικό ξαναγράψτε)

zeuslim
26-12-13, 10:41
Ωστόσο ο φιλοξενούμενος μόνο δεν μπορώ να μεταφράσει λόγω σφαλμάτων ανακατεύθυνσης (πάρα πολλά επαναπροωθημένων, είμαι με τη χρήση SEO φιλικό ξαναγράψτε)

Επιβολή κανονική διεύθυνση URL σε off στο φιλικό URLs

Marcin Kalak
27-12-13, 15:41
Λυθεί το πρόβλημά μου, έχω εγκαταστήσει νέα έκδοση 4.7.0 με επιτυχία.
Χαίρομαι για το γεγονός ότι θα λυθεί το θέμα.



Ωστόσο ο φιλοξενούμενος μόνο δεν μπορώ να μεταφράσει λόγω σφαλμάτων ανακατεύθυνσης (πάρα πολλά επαναπροωθημένων, είμαι με τη χρήση SEO φιλικό ξαναγράψτε)
Παρακαλώ κρατήστε ένα θέμα σε ένα νήμα. Παρακαλώ δώστε μου μια σύνδεση στο θέμα, γιατί δεν βλέπω αυτό το ζήτημα.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1