PDA

Teljes verzió megtekintése: Megoldott Külföldi karakterek közötti váltás nyelven



norku
06-04-11, 21:36
Hi,

Ez az üzenet volt kifüggesztett felhasználó által a német meg az ő alapértelmezett nyelve:


http://www.xxxxxxxxxx.com/forum/de/f31/hj-messer-böcker-4824/

Minden jó. Mikor kapcsoljuk be a fórum angol segítségével a zászlót, majd fölé viszi, hogy a link "Mi újság?" Látom:


http://www.xxxxxxxxxxx.com/forum/f31/hj-messer-böcker-4824/

Nagy -, amíg nem kattint a linkre. Miután a lap megnyílt látom a következő a böngésző címsorába:


http://www.xxxxxxxxxxxx.com/forum/f31/hj-messer-b%C3%B6cker-4824/

Szükségem van a német szavakat tartalmazó speciális karaktereket (O, A, stb), hogy maradjon, mivel azok, mert az emberek keresnek a tartalmat fogja használni a német szót a keresési karakterlánc nyelvtől függetlenül ők maguk beszélnek.

Mit tehetek, hogy megakadályozzák az idegen karakter probléma fiúk? Vagy vagyok hiányzik valami igazán nyilvánvaló? Nem lenne az első alkalom, mióta elkezdtem használni vBET:)

Csak info: a Vbseo már a következő készlet:

"Cserélje nem angol karaktereket az URL? - Nem "

"Adjuk meg az egyéni karakter csere
'Ü' => 'ue'
'A' => 'ae'
'O' => 'oe'
'ß' => 'ss'
'U' => 'Ue "
'A' => 'Ae "
'Ö' => 'Oe''

Köszönöm

kamilkurczak
06-04-11, 21:45
Kérjük, ellenőrizze ezt a megoldást:

meg kell ezt bejelenteni átirányítás csak a német leveleket!
lengyel betűk (és természetesen más nyelvek is) működik, így jó, hogy a csere csak a német leveleket.

norku
06-04-11, 21:52
Hi Kamil,

Én nem változott semmi, mióta utoljára dolgozott ezen. Én módosított hozzászólásomat fenti hogyan vbseo jelenleg beállított idegen karakter. Az egyetlen dolog, amit csináltam az utóbbi időben, hogy frissítse vBulletin a biztonsági javítást.

norku
06-04-11, 22:32
Csak tesztelésben. A probléma úgy tűnik, hogy okozta helynevek, nevek - alapvetően feltételeket, amelyeket a Google nem lefordítani.

Az alábbi link szerint úgy tűnik, hogy egy német felhasználó:


http://www.xxxxxxxxx.com/forum/de/f80/fuß-mütze-ätzend-düren-björn-4827/

Kattintson az angol zászlót, és ugyanazt a linket így néz ki:


http://www.xxxxxxxxxxx.com/forum/f80/foot-hat-corrosive-d%FCren-bj%F6rn-4827/

Vbseo karakter csere nem látszik, hogy kezeljen minden más nyelvet, mint a fórum alapértelmezett vBET telepítve van.

kamilkurczak
07-04-11, 10:38
hello,

Ok tudom reprodukálni, ezért fogom megoldani, hogy az én teszt fórum.

Ahogy látom a probléma csak a szavakat, melyek lefordíthatatlan (nevek, stb, mint a Düren és Björn)

Megerősített és lehet megoldani!

norku
07-04-11, 13:33
Köszönet Kamil:)

norku
08-04-11, 17:09
Minden előrelépés ez Kamil?

kamilkurczak
08-04-11, 19:04
hello,
még dolgoznak rajta. köszönöm a türelmet.
Mi lesz írja ide az összes megoldást:)
köszönöm

norku
08-04-11, 19:24
Cool. Köszönet Kamil.

vBET
04-05-11, 13:20
Hello. Én csak most kezdtem dolgozni, és miután néhány elemzi rájöttem, hogy nincs hiba, egyáltalán ... Én továbbra is ellenőrizni megváltoztatásának lehetőségét a viselkedés, most itt a magyarázat, hogy mi történik:
- A lefordított oldalak UTF-8, így böngészők mutatja speciális karaktereket URL szépen (kivéve IE amelyek nem tartják tiszteletben ezt a szabványt)
- Az eredeti oldal nem un UTF-8, így böngésző nem speciális karakterek megjelenítéséhez a szép utat, és vBET nem változik URL nem lefordított oldalak

Fogom ellenőrizni, hogy hogyan fog viselkedni, ha vBET kódolja újra URL még nincs lefordítva oldal - nem tudom megjósolni, mert oldal kódolásának és az URL kódolás különbözik. Ha ez segít adok neked gyors megoldás, és valószínűleg nem is ez a hivatalos kiadás (vagy konfigurálható - ellenőriznie kell, hogy az első eredmények, és gondolom, a lehetséges hatások). Ha ez nem segít, hogy marad, mert mert böngésző megjelenítési probléma (akárcsak azaz nem azt mutatja, speciális karakterek szépen minden - talán legújabb nem nem ellenőrzéshez).

Adok visszajelzést néhány pillanat.

vBET
04-05-11, 14:24
OK, így - Pontosan tudom, mi történik most. Leírt magatartás célja. Abban az esetben, az eredeti oldal vBET kódolja URL biztonságos UTF-8 - egyébként akkor látni törött karakterek forum oldalon. Ez azért van, mert ha azt mutatják szöveg más kódolást az oldal, akkor lesz dekódolni a rossz irányba - így látja sérült karakter. Ezért a vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php van a kód:


if (!$_REQUEST['language'] && vB_Template_Runtime::fetchStyleVar('charset') != 'utf-8') {
$translated = vbet_encodeToSafeUTF8($translated);
}

Ha megjegyzést is, akkor látni fogja, szép URL-böngésző nem lefordított oldal speciális karakterek, de a speciális karaktereket kell majd bontani a fórum oldalon. A kérdés az, hogy vBSEO nem teszi lehetővé, hogy ismerje el, amely URL-generáció az oldalak, amelyek a böngésző URL-t. Tehát nem vagyunk képesek kódolni a biztonságos UTF-8 csak URL-eket, hogy megtekinthesse, és hagyja, mert az Browser. Ez vBSEO API korlátozást, és meg kell maradni így. Ez nem egy hiba - ez az tagolt funkció, amely lehetővé teszi, hogy a szép kilátás nyílik a speciális karakterek nem fordították korlátozzák vBSEO API ami kérelmek URL renderelés.

Ebben a pillanatban kérdés zárt. Ha van valamilyen megjegyzést, ötleteket, kérdéseket - csak nyugodtan írj:) tudjuk újra megnyitni, ha néhány fontos információ jelenik meg. Én is mozgassa a hibakeresés fejezetet, mert nem ismerik el hibát.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1