PDA

View Full Version: Zavrnjen Utf8_general_ci priporočeno nad Utf8_bin?



mario06
25-07-10, 05:54
Ali ni priporočljiva, saj utf8_general_ci

utf8_bin: primerjati kito binarno vrednost vsak znak v nizu

utf8_general_ci: primerjati nize z uporabo splošnih pravil jezika in s sodno neobčutljiv primerjave

Na vas naslednjo različico lahko dodate možnost, ki ne pretvori charset db mizo?

vBET
26-07-10, 07:41
Za vBET mize cache smo choosed utf8_bin primerjavo, ker verjamemo, to je hitrejši od utf8_general_ci. To je preprostejša - ni pravilo, samo primerjati bajtov, tako da bi moral biti hitreje, da se kateri koli drugi comparation, ki temelji na dodatna pravila (ni testiran - samo na osnovi iz logike).
Prav tako ne moremo uporabiti uporabljati utf8_general_ci, ker je canse neobčutljiva, zato moramo natančno ujemanje v cache.

Prosimo, upoštevajte, da se ne bomo spremenili ničesar v modelu vB, tako da jaz ne razumem točno, zakaj ste se sprašuje o pretvorbi ni db tabele charset ... Mi ne spremenimo ničesar v DB. vBET ustvari svoje lastne tabele za cache in se ne dotikajo že obstoječih - nič ni tam pretvori ...

mario06
26-07-10, 12:57
To je običajno dobra ideja, da isti charset za celotno zbirko podatkov, namesto da 2 različna, saj je nekaj dodatnega dela (poizvedbe), ki sodelujejo pri komuniciranju med seboj ne?

vBET
26-07-10, 20:12
Ni vsa komunikacija med vBET tabelami cache in ostale podatkovne baze schema.

mario06
27-07-10, 11:31
Nisem hotela reči, med vBET in sem vBulletin mean't za iskalnike

vBET
27-07-10, 19:26
Iskalniki ne vidijo zbirke podatkov.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1