PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Reddedildi Utf8_general_ci utf8_bin üzerinde önerilir?

mario06
25-07-10, 05:54
Utf8_general_ci tavsiye edilmez, çünkü

utf8_bin: dize her karakterin ikili değeri dizeleri karşılaştırmak

utf8_general_ci: genel dil kurallarına ve büyük küçük harf duyarsız karşılaştırmalar kullanarak dizeleri karşılaştırmak

Sonraki sürümü üzerinde db tablo charset dönüştürmek değildir bir seçenek ekleyebilirim?

vBET
26-07-10, 07:41
Utf8_general_ci daha hızlı inanıyorum çünkü biz BB önbellek tablolar için, utf8_bin karşılaştırıcı seçilip. - Hiçbir kural sadece bayt karşılaştırmak, bu nedenle ek kurallar dayalı herhangi bir diğer mukayesesi daha hızlı olmalıdır basittir (test değil sadece mantığı dayalı).
Ayrıca canse büyüklüğüne duyarsız, çünkü biz, utf8_general_ci kullanmak kullanmayın, ve kesin bir sonuç önbellek gerekir.

Bu yüzden tam olarak db tablo charset dönüştürme hakkında soran neden anlamıyorum, vB modeli hiçbir şey değişmez olduğunu unutmayın ... DB şey dönüştürmek yoktur. BB önbellek kendi tablolar oluşturur ve mevcutların dokunmayın - hiçbir şey dönüştürülür ...

mario06
26-07-10, 12:57
Her biri başka hiçbir arasındaki iletişim kurarken bazı ekstra bir çalışma söz konusu olduğundan (sorgu) yerine 2 farklı olan tüm veri tabanı için aynı charset tutmak için genellikle iyi bir fikir?

vBET
26-07-10, 20:12
BB önbellek tablo ve veritabanı şemasını geri kalanı arasında herhangi bir iletişim yoktur.

mario06
27-07-10, 11:31
BB ve vbulletin arasında arama motorları için mean't söylemek istemedim

vBET
27-07-10, 19:26
Arama motorları veritabanı görmüyorum.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1