PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Μετάβαση σε νέες θέσεις στην Αναζήτηση δεν λειτουργεί



scottct1
12-12-10, 12:20
Ένα από τα σφάλματα μας έχει καθοριστεί σε σχέση με goto δημοσιεύσεις νέα, ωστόσο, υπάρχει ένα μείζον θέμα που εξακολουθεί να προκαλεί με μερικές σημαντικές πονοκεφάλους.

Αυτό είναι σε vBulletin 4.1 PL2

1. Πηγαίνετε στην κεντρική σελίδα του φόρουμ.
2. Από την επάνω γραμμή μενού επιλέξτε "Νέα μηνύματα (όλο το δικτυακό τόπο)» (η οποία είναι μια σύνδεση με http://www.satelliteguys.us/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post&exclude =)
3. Επιλέξτε μια θέση και επιλέξτε το μπλε διπλό εικονίδιο κάτω βέλος στα αριστερά.

Εάν κάνετε κλικ σε μια από τις διευθύνσεις URL πρώτη νότα που δεν είναι SEO'ed τα αποτελέσματα που επιστρέφονται αναζήτησης αντί τα αποτελέσματα που εμφανίζονται είναι τα παλιά μη SEO'ed urls ...

Παράδειγμα παρακάτω ...

http://www.satelliteguys.us/showthread.php?t=63445&goto=newpost

Κάνοντας κλικ στο σύνδεσμο αποτελεσμάτων σε μια κενή σελίδα.

Έχω παρατηρήσει ότι όταν κάνετε οποιαδήποτε αναζήτηση δεν είναι τα αποτελέσματα που επιστρέφονται από search.php seo'ed urls, αλλά, αντίθετα, παλιά URLS στυλ. Όταν προσθέτετε το & goto = newposts έως το τέλος της κανένα από τα αποτελέσματα που θα έχετε μια κενή σελίδα πίσω.

Αυτό δεν είχε αρχίσει να συμβαίνει μέχρι να εγκατασταθεί VBET. : (

Αυτό φαίνεται να είναι το τελικό BUG που έχω με VBET αφού έχοντας την εγκατάστασή του. Νομίζω ότι θα είναι μεγάλη μετά από αυτό το bug έχει καθοριστεί. Αλλά αυτό είναι ένα σημαντικό σφάλμα για μένα γι 'αυτό πρέπει να αντιμετωπιστεί.

Ήρθα σε επαφή vBSEO και μου είπαν να αφαιρέσετε VBET από τον ιστότοπό μου εντελώς, αυτό δεν είναι αυτό που πλήρωσε $ 130 για οπότε είμαι το είδος του αναστατωμένος γι 'αυτό.

Το site μου είναι το δεύτερο μεγαλύτερο θέατρο site Αρχική Τεχνολογία στην Αμερική γι 'αυτό πρέπει να λειτουργήσει καλά. Παρακαλείστε να ενημερώσετε.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

mateuszr
13-12-10, 11:20
Τι λέτε για αυτό το λύση;

mateuszr
16-12-10, 10:13
Εάν έχετε μια κενή σελίδα, θα πρέπει να πάρετε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα PHP. Παρακαλείστε να ελέγξετε τις καταγραφές σας και επικολλήστε εδώ αυτά τα λάθη.

mateuszr
16-12-10, 10:48
Επιπλέον, οι κακές συνδέσεις (χωρίς αυτά SEO) δεν είναι vBET σφάλμα, διότι όταν όλες οι αλλαγές είχαν αποσυρθεί (το SEO και. Htaccess αρχείων), και VBET είχαν ειδικές ανάγκες, αυτές οι συνδέσεις δεν έχει ακόμη-όπως SEO (με vBSEO ενεργοποιημένη ). Το «πάμε σε νέα θέση» αυτή την περίπτωση λειτουργεί το πρόστιμο.
Και πάλι, ελέγξτε και επικολλήστε εδώ αυτά τα αρχεία καταγραφής που προαναφέρθηκαν

scottct1
17-12-10, 18:15
Λάθος είναι λάθος vbet, ήταν όλα λειτουργούν καλά πριν να την εγκαταστήσει.

Εκτός από το RSS feeds είναι να δώσει έξω κακή URL, καθώς και.

Παρακαλούμε να διορθώσετε.

kamilkurczak
17-12-10, 23:36
Εάν έχετε μια κενή σελίδα, θα πρέπει να πάρετε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα PHP. Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο logs σας και επικολλήστε εδώ αυτά τα λάθη.
Παρακαλώ Πρέπει να ξέρω όπου το θέμα είναι. Όταν έχετε μια κενή σελίδα - θέμα με ορισμένες λειτουργίες - στο αρχείο καταγραφής θα πρέπει να προσέξει.

scottct1
18-12-10, 16:33
Πού μπορώ να βρω αυτά τα αρχεία καταγραφής;

Θα ήθελα να τις δημοσιεύσετε ευχαρίστως αν ήξερα πού βρίσκονται. :)

kamilkurczak
18-12-10, 17:16
Έψαχνα για αυτό στο ftp σας, αλλά δεν βρέθηκε. Θα πρέπει να το έχει για παράδειγμα στο "Συζήτηση" φάκελο FTP. Μπορείτε να το βρείτε, επίσης, από SSH.
Εάν δεν μπορείτε να το βρείτε - ρωτήστε τον πάροχο φιλοξενίας σας για αυτό το αρχείο (logs αρχείο με php λάθη).
Μπορείτε να ζητήσετε από το φορέα παροχής φιλοξενίας σας για να ενεργοποιήσετε δείχνουν σφάλματα στη σελίδα (για την ώρα) και αν θα προσπαθήσει να πάει στην κενή σελίδα - θα πρέπει να δείτε αυτό το σφάλμα (κάτι σαν: Μοιραίο λάθος: Κλήση στο απροσδιόριστο λειτουργία)

Παρακαλώ επικολήστε εδώ αυτό το σφάλμα ή να μου δώσει αυτό το αρχείο και θα το βρείτε και να διορθώσετε.

scottct1
18-12-10, 19:26
Μοιάζει στο php.ini την καταγραφή των λαθών ήταν απενεργοποιημένο.

Αλλά μπορώ να τους ενεργοποιήσει τώρα ακόμη δεν το αρχείο δημιουργείται. Επίσης, τα λάθη οθόνη είναι στη θέση ON ακόμα δεν είναι λάθη που εμφανίζονται στην οθόνη. Οι μαύρες σελίδες αν δείτε τον κώδικα HTML δεν έχει τα δεδομένα σε αυτούς καθόλου.

Η καταγραφή των σφαλμάτων στην PHP ήταν άτομα με ειδικές ανάγκες στο php.ini, έχω τους επέτρεψε μόνο ... Ωστόσο, δεδομένου ότι αυτόν τον τρόπο δεν υπάρχει αρχείο έχει γίνει λάθος από την PHP.

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν το αρχείο καταγραφής που δημιουργούνται.

I do see in my apache logs calls to the url being made... (Its the one with the ---> (Βέλος) πιο κάτω)

65.41.216.18 - - [18/Dec/2010: 12:43:57 -0500] "GET / images/xmas/statusicon/thread_dot_new-30-right.png HTTP/1.1" 200 5004 "Mozilla/5.0 (X11? U? Linux i686? En-US? Rv: 1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13"
Αυτό και μόνο ****> 72.200.162.173 - - [18/Dec/2010: 12:43:57 -0500] "GET / showthread.php t = 236243 & goto = newpost HTTP/1.1;" 200 20 "http:// www.satelliteguys.us/search.php?searchid=75095 "" Mozilla/5.0 (Macintosh? U? Intel Mac OS X 10.6? en-US? rv: 1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 "
99.184.206.52 - - [18/Dec/2010: 12:43:57 -0500] "GET / images / misc / quote-left.png HTTP/1.1" 200 3073 "http://www.satelliteguys.us/directv -forum/88801-tu-serve.html "" Mozilla/4.0 (compatible? MSIE 8.0? Windows NT 5.1? Trident/4.0?. NET CLR 2.0.50727?. NET CLR 3.0.4506.2152?. NET CLR 3.5.30729) "


UPDATE - Εντάξει πήρε τελικά την είσοδο σε php.errors αρχείο μου. :)

Δυστυχώς, κανένα μήνυμα λάθους releated να vbet ή το ζήτημα αυτό εν τούτοις.

Μέχρι στιγμής το μόνο μηνύματα λάθους εκεί είναι που δεν πιστεύω ότι είναι releated ...

[18-Δεκ-2010 13:16:31] PHP Warning: getimagesize (albums/uploads/DSC01070.JPG) [<a href='function.getimagesize'> function.getimagesize </ a>]: απέτυχε να ανοίξει stream: Δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο ή κατάλογος στο / usr / home / usr / home / Δορυφόρος / public_html / photos / include / iptc.inc.php στην γραμμή 21
[18-Δεκ-2010 13:24:23] PHP Warning: getimagesize (albums/uploads/DSC_0087.JPG) [<a href='function.getimagesize'> function.getimagesize </ a>]: απέτυχε να ανοίξει stream: Δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο ή κατάλογος στο / usr / home / usr / home / Δορυφόρος / public_html / photos / include / iptc.inc.php στην γραμμή 21

scottct1
18-12-10, 19:37
Ακριβώς για να δείξει ότι η PHP αναφορά σφάλματος είναι ενεργοποιημένη παρακαλώ ελέγξτε έξω ...

SatelliteGuys Photo Gallery - gabshere Gallery - Powered by PhotoPost (http://www.satelliteguys.us/photopost/showgallery.php?cat=500&ppuser=53539)

Ποια είναι η παλιά Photopost μας (που δεν χρησιμοποιούμε πια)

Τα λάθη PHP επιδεικνύουν όπως υποτίθεται ότι πρέπει να στην κορυφή.

Ανακοίνωση δεν το κάνετε αυτό, αν πάμε σε ένα από τα μη seo'ed διευθύνσεις URL που έχει newposts στο τέλος, όπως http://www.satelliteguys.us/showthread.php?t=222479&goto=newpost

Είχα μια ιδέα η οποία δεν λειτούργησε. Χρησιμοποιούμε Xcache στον server μας και πιστεύω ότι άτομα με ειδικές ανάγκες στην vbulleting αρχείο config.php, αλλά και άτομα με ειδικές ανάγκες είναι στις ρυθμίσεις vBSEO και επανεκκίνηση του Apache.

Εγώ, επίσης, ενέκρινε την προσωρινή μνήμη vbet πάλι επίσης.

Ακόμα να πάρει το κενό οθόνες, όταν πρόκειται για ένα URL σαν http://www.satelliteguys.us/showthread.php?t=222479&goto=newpost

scottct1
18-12-10, 20:54
Είστε πιθανώς κοιμάται τώρα ...

Αν δεν σας είμαι εργασίας σχετικά με τα πράγματα εδώ, οπότε παρακαλώ να μην εργάζονται σε αυτό και αυτή τη στιγμή. Θα σας ενημερώσω όταν είμαι γίνει.

Σας ευχαριστούμε!

scottct1
18-12-10, 21:38
Πάγιο πρόβλημα!

Αισθάνομαι ηλίθιος (κάπως)

Το πρόβλημα δεν ήταν η ίδια VBET ... αλλά σε vBSEO.

Κάπως search.php και external.php προστέθηκε στη λίστα αποκλείσει vBSEO. Δεν είμαι σίγουρος πώς έφτασαν εκεί, δεδομένου ότι δεν υπήρχαν πριν από vbet είχε εγκατασταθεί και είμαι ο μόνος με την πρόσβαση σε αυτό κανονικά.

Παράξενο, αλλά σταθερή. Ευχαριστούμε για τη βοήθειά σας!

Είμαι ευτυχής για άλλη μια φορά. : D (Τώρα, αν θα μπορούσατε μόνο να υπολογίσει μια απλή εντολή SQL για να ρυθμίσετε όλους τους χρήστες σε Αγγλικά από προεπιλογή:. Δ)

Σας ευχαριστούμε!

kamilkurczak
18-12-10, 21:38
αυτό δεν είναι το αρχείο αυτό που σκέφτομαι. Αυτό θα πρέπει να συνδεθείτε με το αρχείο λάθους όπως Μοιραίο λάθος: Κλήση στο απροσδιόριστο λειτουργία ..
ρωτήστε τον πάροχο φιλοξενίας σας για αυτό το αρχείο.

ok περιμένω όταν τελειώσετε. Θα προσπαθήσω να χωρέσει αύριο.

kamilkurczak
18-12-10, 21:40
Έγραψα ότι αυτό μπορεί να είναι από vBSEO:) hehe πολύ καλά
Σας ευχαριστώ και καλή τύχη

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations