КПК

Прагляд поўнай версіі: Прыняты vBet Поўны Кэш госць, - але не для сканараў



wowglider.de
23-04-11, 12:20
Добры дзень,
Vbet Поўны Кэш Госць добрая ідэя.

Але зрабіць гэта можна адключыць яго для сканараў, таму што Google любіць мой форум і старонак індэксуецца хутка пасля нітка адкрытыя кампаніяй, яна не прынясе нічога добрага чакаць 1 гадзіну ці даўжэй, каб атрымаць яго індэксаваць.

vBET
25-04-11, 21:19
У такім выпадку вы можаце проста адключыць гасцявой кэш для вашага форуму і суб-форум старонак. Так што тыя, будзе генеравацца кожны раз для ўсіх, і Google будзе адразу відаць, што новы струмень адкрыты. vBET ўжо дазваляе вызначыць старонкі, якія не будуць кэшавацца па поўнай кэш госця.

Ці ёсць такое рашэнне ў парадку?

wowglider.de
27-04-11, 17:27
Я не выкарыстоўваць кэш гасцей у гэты момант, таму што яе не рэгулюецца, каб не выкарыстоўваць кэш, калі павук наведвання тэму / форум.

Вы павінны зрабіць свой убудова SEO больш камфортна ->

калі я ўключыць поўную кэш госця я магу праверыць [] для ўсіх або [] не для павукоў

SO ...

калі госць праглядаюць форум яны атрымліваюць поўную кэшаваныя выснову, але, калі павук наведвае сайт, які яны атрымліваюць рэальную старонку (калі візітаў павука ігнараваць "Госці Кэш Time To Live")

Вы ведаеце, што я маю на ўвазе?

vBET
27-04-11, 18:57
Ды я ведаю, што вы маеце на ўвазе. Тым не менш варта ўлічваць, што павукі генерыраваць вялікая колькасць трафіку на форумах, і яны звычайна не правяраюць тыя ж старонкі кожныя некалькі хвілін. Так што гэта не так важна, калі павук атрымаць нітка старонкі з кэша, калі ён кэшуецца на працягу 1 гадзіны. Вы можаце зэканоміць шмат рэсурсаў сервера, дзякуй, што - асабліва ў выпадку не мае істотнага значэння старонкі, якія кэшуюцца для поўнага 14 дзён (цалкам наладжваецца).

У гэты момант вы можаце адключыць кэш для гасцей форуму / Подфорумы старонак для ўсіх наведвальнікаў (у тым ліку павукі). Гэта дазволіць павукоў, каб убачыць новыя тэмы неадкладна, так як спасылкі будуць адлюстроўвацца адразу на старонцы форуму.

Вы таксама можаце адключыць гасцявой кэша для тэмы для ўсіх. Госць кэш будзе па-ранейшаму кэш іншыя старонкі вашага (як член старонак), што ўсё яшчэ будзе некаторы паляпшэнне. Большасць трафік будзе хадзіць вакол гасцей кэш, але цяпер увесь ваш трафік ідзе вакол госця кэша.

Мы разгледзім ваш запыт на даданне новай опцыі канфігурацыі. Як я думаю, што гэта павінны прызнаць павука загалоўкі або некаторыя іншыя звесткі. Такім чынам, мы зробім некаторыя прататыпы, і калі ніякіх праблем будуць бачныя мы ўключым яго ў наступным выпуску. Мы паведамім вам, калі мы знойдзем некаторыя пытанні ў гэтай галіне (не павінна быць - да гэтага часу я не даведаўся павукоў раней, такім чынам не можа дакладна сказаць, у цяперашні час).

wowglider.de
28-04-11, 22:03
Добра, наступная ідэя:
[X] Поўнае кэшаванне Госць
[X] ігнараваць "Госці Кэш Time To Live" для сканараў

Калі гусенічных наведванняў сайта (разьба, форум), які не змяніўся затым прадставіць поўны HTML.
Калі гусенічных наведванняў сайта (разьба, форум), якая змяніла затым ігнараваць "Госць Час Кэш To Live" і стварыце новы HTML-выхад для гасцей.

Вы можаце вызначыць сканары праз агента карыстальніка: http://www.user-agents.org/ (толькі пошук Google, я думаю, нам трэба толькі шукаць "Googlebot / *.* (http://www.google. COM / bot.html) ", гэта не самы лепшы, - але самы хуткі спосаб, але я не думаю, што хто-то хацеў бы гэтым марнатравіць.

Я думаю, што толькі enginge пошуку, дзе гэта можа быць выгадна было б Google, таму што іншыя SE не так хутка, як Google у індэксаванні, каб іншыя маглі лёгка выкарыстоўваць старыя высновы ў фармаце HTML.


Ці азначае гэта мае сэнс для вас?

vBET
04-05-11, 12:24
Выдатная ідэя з асвяжальным кэш запрошанага для гусенічных - калі ў нас ёсць для генерацыі гледжання ў любым выпадку мы таксама можам захоўваць яго ў кэшы Госць:)

OK - запыт прыняты. Мы будзем правяраць канфігурацыю магчымасці і дэталі Фінке бой, калі мы пачнем яго ажыццяўленні. Калі вы знойдзеце што-нешта новае дадаць - калі ласка:)

adwade
12-09-11, 20:22
Дзе я магу даведацца больш пра функцыі Кэш госць? Я мяркую, што гэта варыянт у набытым версія vBET, правільна?

r.dziadusz
15-09-11, 10:33
Вы праглядаеце адсюль:
Поўнае кэшаванне файлаў для гасцей прызначаны толькі для платнай версіі.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1