PDA

View Full Version: Ngjyra e tekstit?



Taurus
03-02-12, 05:07
Ku mund të ndryshojë ngjyra e tekstit të flamujve drop-down menu ju lutem? Në disa nga lëkurat e mia kjo është plotësisht e paqartë. Shiko bashkangjitur:

http://creativx.net/forums/imagehosting/34f2b5d50e0cf3.jpg

r.dziadusz
03-02-12, 17:58
Ajo me siguri do të duhet disa ndryshime në kodin. Unë do të shikoni mbi të dhe unë do t'ju jap disa ide më shumë nesër

Taurus
04-02-12, 06:32
OK thanks, unë do të kontrolloni përsëri rregullisht.

r.dziadusz
04-02-12, 15:01
Ok kam gjetur atë:
Për të vendosur ngjyrën e kësaj drop-down menu ju keni për të redaktuar në dosjen:
root forum -> përfshin -> vbenterprisetranslator_functions_url.php

dhe edit linjë:


$menu .= '<td class="vbmenu_option"><a rel="novbseo" style="color: black;" ';


Ndryshimi vlerën e ngjyrës:

Në shembull, nëse ju dëshironi të keni tekstin e gjelbër:


$menu .= '<td class="vbmenu_option"><a rel="novbseo" style="color: green;" ';

Taurus
04-02-12, 15:37
Unë kam rreth 20 lëkurave të ndryshme në forum time. Pra, me këtë redaktim ajo do të ndryshojë ngjyrën e globalisht në të gjitha lëkurat. Kjo nuk do të bëjmë. Unë kam nevojë për një mënyrë për të ndryshuar ngjyrën e tekstit për lëkurat forum ndryshme. Faleminderit.

r.dziadusz
05-02-12, 00:12
Tani për tani ne nuk e mbështesin dinamically ndryshuar ngjyrën e tekstit për dropdown menu, ajo është vlerë hardcoded në alfabetin tonë. Unë do të kërkoj Mikal nëse ajo do të jetë editable në lirimin tonë të ardhshëm

Taurus
05-02-12, 04:34
Tani për tani ne nuk e mbështesin dinamically ndryshuar ngjyrën e tekstit për dropdown menu, ajo është vlerë hardcoded në alfabetin tonë. Unë do të kërkoj Mikal nëse ajo do të jetë editable në lirimin tonë të ardhshëm

Unë tashmë e fiksuar atë vetë sajë. Unë vetëm shtoi një kod stylevars në atë pjesë që ju dha mua. Pra, ajo tërheq nga Stylevars. I cili punon shumë më mirë për çdo lëkurë përdor ngjyra të ndryshme. Faleminderit.

sergarch
15-02-12, 12:44
Unë tashmë e fiksuar atë vetë sajë. Unë vetëm shtoi një kod stylevars në atë pjesë që ju dha mua. Pra, ajo tërheq nga Stylevars. I cili punon shumë më mirë për çdo lëkurë përdor ngjyra të ndryshme. Faleminderit.

Përshëndetje!

Mund të ndani zgjidhjen tuaj për të tjerët, ju lutem?

Faleminderit!

:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1