PDA

View Full Version: Culoarea textului?



Taurus
03-02-12, 05:07
În cazul în care pot modifica vă rugăm să culoarea textului din meniul drop-down de steaguri? Pe unele piei de meu este complet ilizibil. A se vedea ataşat:

http://creativx.net/Forums/imagehosting/34f2b5d50e0cf3.jpg

r.dziadusz
03-02-12, 17:58
Cel mai probabil va trebui unele schimbări în cod. Eu va verifica pe ea şi am vă va oferi unele mai multe indiciu mâine

Taurus
04-02-12, 06:32
OK Multumesc, eu va verifica înapoi în mod regulat.

r.dziadusz
04-02-12, 15:01
Bine-am găsit este:
Pentru a seta culoarea din meniul drop-down ai pentru a edita pe Fişier:
rădăcină de forum - > include - > vbenterprisetranslator_functions_url.php

şi editare linie:


$menu .= '<td class="vbmenu_option"><a rel="novbseo" style="color: black;" ';


Modificaţi valoarea de culoare:

În exemplu, dacă doriţi să aveţi text verde:


$menu .= '<td class="vbmenu_option"><a rel="novbseo" style="color: green;" ';

Taurus
04-02-12, 15:37
Am aproximativ 20 piei de diferite pe forumul meu. Deci, cu această editare se va schimba culoarea la nivel global pe toate piei. Care nu va face. Am nevoie de o modalitate de a schimba culoarea textului pentru piei de diferite forum. mulţumesc.

r.dziadusz
05-02-12, 00:12
Chiar acum am nu acceptă dinamic schimba culoarea textului de meniu vertical, este valoarea hardcoded în script-ul nostru. Va cere Michał dacă va fi editabil în comunicatul nostru următor

Taurus
05-02-12, 04:34
Chiar acum am nu acceptă dinamic schimba culoarea textului de meniu vertical, este valoarea hardcoded în script-ul nostru. Va cere Michał dacă va fi editabil în comunicatul nostru următor

Am deja fixat-o eu mulţumiri. Tocmai am adăugat un cod de stylevars din partea mi-aţi dat. Astfel se trage din Stylevars. Care funcţionează mult mai bine pentru fiecare piele utilizează culori diferite. mulţumesc.

sergarch
15-02-12, 12:44
Am deja fixat-o eu mulţumiri. Tocmai am adăugat un cod de stylevars din partea mi-aţi dat. Astfel se trage din Stylevars. Care funcţionează mult mai bine pentru fiecare piele utilizează culori diferite. mulţumesc.

Buna ziua!

Ar putea partajaţi soluţia pentru alţii, vă rugăm să?

Vă mulţumim!

:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1