PDA

View Full Version: Zgjidhet papritur '(T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE), duke pritur identifikues (T_STRING) ose variabël (T_VARIABLE) ose numër (T_NUM_STRING) në class_core (4688) eval ()' postar d në përputhje 1



dong
16-11-17, 14:17
Në log apache nga koha në kohë duket për mua këto gabime:

[Thu Nov 16 13:28:57.206922 2017] [:error] [pid 67811] [client x:23464] PHP Parse error: syntax error, unexpected '' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE), expecting identifier (T_STRING)
or variable (T_VARIABLE) or number (T_NUM_STRING) in /usr/includes/class_core.php(4688) : eval()'d code on line 1, referer: http://www.forum.alfaholicy.org/147_156_166_gt/21097-jtd_nowy_program_diagnostyczny_tylko_obslugi_jtd_-32.html?language=es
Gabimet ndodhin vetëm në faqet e shfaqur përmbajtjen e fije. Vetëm faqet me gjuhën parametër. Në gjuhën origjinale gabime nuk ndodhin. Kur unë të hyjë në URL në shfletuesin tuaj për të log gabim nuk paraqiten - nuk mund të gjenerojnë të njëjtin gabim. I class_core.php paraqesë në origjinal. Blloku i class_core.php:

//This global statement is here to expose $vbulletin to the templates.
//It must remain in the same function as the template eval
global $vbulletin;
extract($this->registered, EXTR_SKIP | EXTR_REFS);

$actioned = false;
($hook = vBulletinHook::fetch_hook('template_render_output')) ? eval($hook) : false;

if (!$actioned)
{
$template_code = self::fetch_template($this->template);
}

if (strpos($template_code, '$final_rendered') !== false)
{
eval($template_code);
}
else
{
eval('$final_rendered = "' . $template_code . '";');
}

if ($vbulletin->options['addtemplatename'] AND !$suppress_html_comments)
{
$template_name = preg_replace('#[^a-z0-9_]#i', '', $this->template);
$final_rendered = "\n$final_rendered\n";
}

return $final_rendered;

4688 Linja është:

eval('$final_rendered = "' . $template_code . '";');

vBET
18-11-17, 23:14
A mund të sigurojë URL e plotë të një gabimi? Posti është prerë. Unë do të doja për të parë nëse informacioni shtesë është e dukshme në faqe. Aktualisht unë vetëm e di se disa templejt ka gabim, por nuk dihet se si dhe nëse në fakt vBET. Unë mendoj kështu, në qoftë se ajo ekziston vetëm në faqet e përkthyera, por kjo është ende vetëm një guess, sepse nëse gabimi ndodh ndonjëherë, ajo mund ndonjëherë edhe në faqet nietłumaczonych. Anyway - ajo është shumë pak informacion. Ju lutemi shkruani URL e plotë të faqes, ku ndodh gabimi. Ndoshta nuk do të jetë diçka më shumë, dhe nëse jo, do të jetë e nevojshme për të shtuar një regjistër dhe printoni një template, e cila është përpunuar atje, por mos u bëni merak, si ju do të, ne tashmë kujdeset për këtë.

dong
22-11-17, 22:20
Przykładowy link: http://www.forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/45063-felgi_kola_159_brera_temat_ogolny-734.html?language=en

vBET
03-12-17, 12:29
Shikoni në PM lutem - kam nevojë për informacion, ku këto shkrimet.

vBET
24-06-18, 10:39
Asnjë përgjigje - supozoj se problemi është zgjidhur ose i parëndësishëm. Nga rruga diçka e ngjashme është raportuar nga një klient tjetër, kështu që ka një shans që ajo të jetë e njëjtë dhe ndryshimet do të vijnë në numrin e ardhshëm. Nëse problemi vazhdon, unë po kërkoj informata shtesë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1