PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Μεταφράσεις δεν λειτουργεί καθόλου!



moman
14-02-10, 08:49
Για κάποιους μεταφραστεί (οι περισσότεροι) γλώσσες, πολλές χορδές λείπουν στο μεταφρασμένων εκδόσεων στο φόρουμ μου. Μπορείτε να ελέγξετε αυτό ως επισκέπτης. Ποια είναι η διαπραγμάτευση;

moman
14-02-10, 22:46
Άλλαξε κλειδί API, μία κατά και μόνο το domain μου και λειτουργεί τώρα.

vBET
15-02-10, 12:35
Μεγάλη να ακούσω:)

moman
16-03-10, 00:48
Εντάξει, τώρα παίρνω αυτό το πρόβλημα και πάλι, με και χωρίς κλειδί. Λειτουργεί μόνο από καιρό σε καιρό. Σε ποιο e-mail μπορώ να επικοινωνήσω με το Google;

moman
16-03-10, 19:46
Βρήκα το e-mail και επικοινώνησε με το Google. Με συμβούλεψαν ότι η παράμετρος «userip 'ένα νέο έχει προστεθεί στο API και θα πρέπει να χρησιμοποιούνται από μεγάλους χώρους.

Έχω αλλάξει έτσι γραμμή 214 το vBet_functions.php σε: επιστροφή ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ?

Ενώ απαιτεί global.php για να πάρει τη διεύθυνση IP.

vBET
17-03-10, 01:00
Το έχουμε ήδη υλοποιηθεί - σε αναμονή για νέα έκδοση. userip δεν είναι υποχρεωτική γι 'αυτό δεν έχουμε καμία βιασύνη με αυτό. Θα γίνει νέα έκδοση vBET 3.x μετά vBET4.x θα είναι σταθερό και θα είμαστε σε θέση να κινηθεί βελτιώσεις αλγόριθμο για να vBET 3.x:)

Αν θέλετε να το έχετε πιο γρήγορα, παρακαλώ αλλάξτε vbet_getTranslationURL λειτουργία στο / includes / vbenterprisetranslator_functions.php με αυτή:


function vbet_getTranslationURL($from,$to) {
global $vbulletin;
if ($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_googleapikey']) {
return 'http://ajax.googleapis.com/ajax/services/language/translate?v=1.0&format=html&langpair='.$from.'|'.$to.'&key='.$vbulletin->options['vbenterprisetranslator_googleapikey'].'&userip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
} else {
return 'http://ajax.googleapis.com/ajax/services/language/translate?v=1.0&format=html&langpair='.$from.'|'.$to.'&userip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
}
}

moman
17-03-10, 01:54
Ευχαριστώ! Λόγω του μεγέθους του site μου, αιτήματα χωρίς userip ήταν κυρίως να παρεμποδίζεται.

vBET
17-03-10, 18:22
Λυπούμαστε για τη σύγχυση - έλεγξα τον κωδικό από την παλιά έκδοση. Σε vBET3.3.1 userip έχει ήδη περιληφθεί στην αίτηση:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations