PDA

View Full Version: Zgjidhet Sitemap problemet dhe për të zvogëluar numrin e rezultateve në adresën google faqen



haiduongbk
01-06-10, 08:54
Më parë kam përdorur versionin e lirë 2.3.10. Sepse nuk e kam lexuar udhëzimet me kujdes nuk ka manipuluar me shume përkthime të drejtat e rezervuara Sitemap Generator për të Harta e Faqes si udhëzues këtu: Megjithatë, kam gjetur tregues vëllim sitemap në google ajo është rritur shumë shpejt. së bashku me përditësimin e adresave Rezultatet paraqesin në google rritur dukshëm. Tani unë vetëm blerë licencën vB dhe instaloni atë. Unë kam qenë duke bërë më shumë me udhëzimet vBulletin Sitemap Generator si në udhëzues. Dhe unë shoh faqen kryesore parametri (për INDEKSIME) URL në sitemap dhe të paraqitur disa rezultate në Google kanë një rënie të lehtë. - Pra, nuk ishte aq i keq çfarë? - Një problem tjetër është në mjet Google webmaster gjeta edhe shpejtësia diagramet faqe ngarkimit është ngadalësuar shumë. Listat rritje. ju tregtisë është e qartë shumë shpejt. Por a është faqja më serioze?

kamilkurczak
02-06-10, 16:40
në lidhje me pyetjen e dytë:

vbet nuk ka të bëjë me kohën e shkarkimit Sitemaps.
ndoshta në qoftë se ju nuk integrohen sitemap tuaj para se - kjo mund të jetë një arsye.
Nëse ju të integrohen sitemap vetëm tani - sitemap është shumë më e madhe dhe shkarkimit është më i ngadalshëm.

për pyetjen e parë, unë nuk e kuptoj se çfarë saktësisht është çështja. A mund ta shpjegoni?

kamilkurczak
11-06-10, 08:59
Asnjë përgjigje. Unë të ndryshojë statusin e fije për të zgjidhur.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1