PDA

View Full Version: Zgjidhet & Goto = links newpost nuk e përcjellim si duhet



moman
27-10-10, 02:55
Të gjitha kërkesat për të showthread.php? T = x & goto = newpost tregojnë faqe bosh dhe nuk duhet përcjellëse.

Kjo është një. Çështje e htaccess (kjo është ajo që Muslimanët mbështetje më tha më herët), por fix tyre duket për të thyer diçka tjetër. A keni ndonjë ide se çfarë mund të jetë i gabuar ketu?


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.pentaxforums\.com
RewriteRule (.*) http://www.pentaxforums.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

Options All -Indexes
Options +FollowSymLinks

kamilkurczak
27-10-10, 08:02
hello,
Mund të kopjoni këtë rregull:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

dhe ngjitur para:

#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]


Nëse ju disable vBET është çështja ende atje?

moman
27-10-10, 15:40
Faleminderit për përgjigje të shpejtë.
-Po, çështja u largua kur unë hequr rregullat e htaccess vbet
-Fix juaj nuk ka ndryshuar asgjë

kamilkurczak
27-10-10, 16:11
Përshëndetje,
po, ju lutem përshkruaj këtu - se si unë mund të riprodhoni atë në forum tuaj, sepse unë nuk mund të riprodhuar atë dhe unë nuk mund të shihni këtë çështje.
Së dyti - ju lutem paste këtu log file serverit tuaj (skedë me informata për të gjitha çështjet në server), sepse ne mendojmë që ose funksion nuk është e dukshme
(Të humbur
require_once) Sepse ju keni një faqe bosh.

Thanks

moman
27-10-10, 18:13
http://www.pentaxforums.com/forums/showthread.php?t=10000&goto=newpost

Mundohuni që lidhen si një shembull.

Vini re se nuk ka gabime PHP ose vërejtje në këtë faqe.

Çështja e vetme server Unë jam duke respektuar të drejtën tani është një problem me SQLite, por çështja newpost paraprin se, kështu që kjo mund të shpërfillet.

Cila do të ishte mënyra më e mirë për të korrigjoj këtë? Ndoshta file vbenterprisetranslator_seo nuk duhet t'ia kalojë kërkesën Muslimanët? Vini re se showthread.php nuk quhet edhe nëse klikoni në linkun e mësipërm.

kamilkurczak
28-10-10, 08:02
Përshëndetje,
moman Unë jam në faqen tuaj ketu:

http://www.pentaxforums.com/forums/
ju lutem shkruani ku duhet të klikoni që të ketë këtë çështje (hap pas hapi), sepse unë duhet për të riprodhuar atë siç duhet.
Thanks

moman
28-10-10, 17:51
Çështja e vetme të vërtetë vjen për përdoruesit fund kur kohët AJAX jashtë dhe përgjigjet shpejtë janë paraqitur si një formë të rregullt. Ajo gjithashtu ndodh në lëkurën lëvizshme që ne i sigurt për lidhjet newpost.

Të gjitha këto janë shembuj të përsosur e gabimit:
http://www.pentaxforums.com/forums/showthread.php?t=1000&goto=newpost
http://www.pentaxforums.com/forums/showthread.php?t=10000&goto=newpost

Kjo punon sepse thread është që nuk ekzistojnë:
http://www.pentaxforums.com/forums/showthread.php?t=10000000&goto=newpost

kamilkurczak
29-10-10, 10:04
hello,

Ok kështu që nëse ju nuk keni ndonjë shënim në dosjen log server - ju lutem jepni (nga PM) detajet qasje në admincp tuaj dhe FTP.

së dyti. Ju lutem përshkruani këtu atë që unë duhet të bëjë për të riprodhuar këtë çështje (hap pas hapi - nuk ka lidhje) Ju lutem përshkruani se ku i shoud click, sa kohë unë duhet të presë, etj
Thanks

moman
30-10-10, 02:10
Unë e kam fiksuar problemin.

Në vbenterprisetranslator_seo.php, ndryshoi linjë 56 në:


if (isset($_GET['t']) && !isset($_GET['goto']) && false !== strpos($_SERVER['REQUEST_URI'], 'showthread.php')) {

vBET
01-11-10, 17:30
Ajo ishte tashmë të tillë në kodin tonë në vBET4.x - ne harruar të bëjë atë edhe në vBET 3.x - faji ynë. I korrigjuar tani - kjo do të përfshihen në publikimin e ardhshëm.

moman
02-11-10, 16:12
Great-thanks for the note!

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1