PDA

View Full Version: Deja adoptată Configurația de export



Fabiano
26-05-15, 02:23
Este posibil în viitor versiuni, au opţiunea de export (Backup) de configurare şi opţiunea de Import? Ar fi foarte interesant, pentru că am făcut câteva ajustări în vBET meu şi dacă mi-e dor cumva am să recreeze totul. Aş dori să fac o versiune de rezervă şi salvaţi-l undeva (cloud). vă mulţumesc.

vBET
26-05-15, 12:40
Atunci când sunteţi a face copie de rezervă a bazei de date de vBulletin, de asemenea, se face backup la toate variantele - inclusiv vBET opţiuni.
Puteţi, de asemenea, ajunge uşor toate opţiunile de vBET utilizând SQL, deoarece toate opţiunile de vBET au prefixul "vbenterprisetranslator_"
Aici este interogare SQL pentru a face acest lucru:

SELECT * FROM setting WHERE varname like 'vbenterprisetranslator_%'
Puteţi pur şi simplu de export-l ca rezultatele în majoritatea clientilor SQL - de exemplu în phpMyAdmin (doar selectaţi toate rezultatele şi exportaţi - rezultatele tabelul de mai jos aveţi opţiuni pentru el).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1