PDA

View Full Version: колку да го конфигурирате на мојот сајт



scott
20-10-09, 08:27
Здраво,
колку да го конфигурирате за мојот сајт ве молам??

vBET
22-10-09, 23:49
Не ми е јасно прашањето. Дали сте прашува колку конфигурација ќе биде потребно да се направи vBET 3.0.0 да работат на вашиот сајт? :)

WebMonkey
26-10-09, 21:54
Не ми е јасно прашањето. Дали сте прашува колку конфигурација ќе биде потребно да се направи vBET 3.0.0 да работат на вашиот сајт? :)

Мислам дека значи колку да го инсталирате на својот форум.

Од она што сум го видел на овој софтвер Навистина ми се допаѓа.

Yahoraenespanol
27-10-09, 23:30
Јас сум заинтересиран во цената и функционалност. Тоа изгледа фантастично!

vBET
29-10-09, 00:52
Јас сум заинтересиран во цената и функционалност. Тоа изгледа фантастично!

Целосна функционалност опис ќе најдете тука:

И тука ќе најдете најблиската планови: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet-announcements/5-planned-vbet-next-releases.html

Цената се уште не е во собата, но се планира да се направи специјална понуда - 50% попуст во првиот месец на продажба:) (или недела - исто така не е поставено уште)

Scalemotorcars
05-11-09, 17:11
Што инфо ви е потребно да се инсталира на мојот сајт?

ИЕ база на податоци, влези во, корисничко име, Админ ID и така натаму.

Може тоа да се инсталира со Модератор пристап?

Можете ли да инсталирате знамиња во посебни Локација на мојот сопствен стил замена на постојните?

Ќе ми треба инсталиран VB преводи, или можам да ров оние еднаш ова е инсталирано?

Дали инсталирате вклучуваат сите имала промени?

Ви благодариме за ослободување сум многу заинтересирани, но би сакал да го исчистите овие горе во прв план. : D: D

vBET
11-11-09, 16:45
За инсталација е потребен пристап до Admin CP и FTP. Ве молиме движи овој разговор да приватна порака до Испрати тие податоци.

Инсталација на vBET 3.x бара, исто така, промени во имала конфигурација ако некој го користи. Значи во овој случај пристапот до имала панел е исто така потребен.

maxvb
13-11-09, 12:03
Ви благодариме за убавите производ
Е производ е наменет само за форум? Или важи и за различни локации!

vBET
13-11-09, 23:47
Ви благодариме на производот убава производ е наменет само за форум? Или погодни и за различни места!

Имам 2 различни места преведени од страна на Google. Овој мод не може да се користи како што е да се преведе нешто без vBulletin (технички не е можно). Но, ние сме во состојба да се направи посебен промени Преведете друг сајт:) Ако сте заинтересирани Ве молиме пратете ми приватна порака:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1