PDA

View Full Version: Photopost Про



tsak76
15-02-10, 13:34
Тоа конфликти со Photopost Про. кога луѓето имаат изберете превод photopost дава 404 грешки и оние кои ги користат имала врски, кои патот за п.п. промени / EN / Gallery итн

дури wghen додадам игнорира URL / албуми

vBET
17-02-10, 17:24
Ние не направи уште интеграција во за Photopost Про и не знаеме детали за тоа како таа работи.

Ако можете да експериментирате подолго време и да се провери дали тоа ќе биде работа со врски со "јазикот" параметар. Ако одговорот е да, тогаш тоа значи дека треба дополнителни. Htaccess во директориумот photopost за поддршка на оптимизација за превод линкови. Ве молиме напишете ни за резултатите:)

За игнорирање - ти напиша дека линкови до photopost се / галерија, но блокирани / албуми - тоа е прашање. Забрани соодветниот линк и photopost нема да бидат преведени на сите.

Trixi.com
04-03-10, 04:58
Јас сум исто така заинтересирани за решение за Photopost ... јас го имам на мојот сајт pedicabforum / .com


Ве молиме споделете, ако најде решение ....

Tx

vBET
05-03-10, 00:46
Значи во овој момент можете да го поставите за да не ја поддржува преводи на сите за Photopost Про.

Ако ве молиме да PM ме пристап детали за било кој форум (може да се тестира форум) кои имате инсталирано Photopost Про и vBET отколку што може да се види како тоа функционира и можеби дознаам начин како да го поддржат. Додека страници генерирани од Photopost Про се генерирани од vBulletin тоа треба да биде начин за поддршка на превод. Исто како што ние тоа поддршка за нашите страници надвор од форумот директориум.

vBET
09-05-10, 00:31
Интеграција со Фото пост Про е поддржан сега:) Тоа беше навистина порано, но ние го напишал во друго место па само стапче да даде вистински се напомене тука. За инструкции погледнете тука:

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1