PDA

View Full Version: vBET значи дека мојата тагови се паднати од indesku Google!



dong
17-05-11, 13:14
Имам инсталирано на вашиот мода НЛП-er - автоматска тема tagger и vBET бесплатна верзија. Бидејќи јас инсталиран vBET забележав дека падна од индексот на Google ми тагови со основните јазик (полски). Од она што можам да го видите на вашиот форум е индексирани само 50 тагови: Внесете сајт: Адреса на форумот на Google, бидејќи јас не можам да ставете линк. Можеби ова е затоа што постојат грешки во Sitemapie (па и тие да ми кажете да Webmaster Tools)? Поточно, тие укажуваат на тоа дека некои линкови да доведе до истата локација. Можеби време да се размислува во текот на овој НЛП-er? Број на посети за еден ден ми падна од 13-10.000 од фактот дека картичките имаат паднат од индексот.

vBET
18-05-11, 20:10
Ве молиме снабдување линк до сајт, така што можеме да видиме што ќе се случи ако постои пренасочување, или истиот линкови работи добро. Што се однесува на порталот е едноставен-НЛП даде лажни информации, која во моментов е мајчин јазик на Google запиша околу 275 резултати има, и мислам дека овие се сите тагови кои постојат во тој форум (има помалку од 120, но некои имаат неколку страници во резултатите) . Едноставна Прегледајте - фрли го во барањето на Google:

site:forum.simple-nlp.pl/tags/
Во врска со ова е грешка на вашата страна јас се сомневаат дека, исто така, може да има некои грешка во врска со индексирани тагови во свој форум - испратите линк што ќе се потврди тоа во прв план. Праќање пораки во пораки - им даде специфики. Ние не сме способни да одговорат на неодреден грешки или помош без конкретни информации. Сосема на маргините - vBET не ја менува страници во природниот јазик (додавање на снабдување знамиња) па ако навистина тагови исчезне од индекс, тогаш Ви препорачуваме да се потврди дека тие понекогаш не се заклучени во robots.txt датотеки, ве молиме достави потребните информации.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1