PDA

Επιστροφή στο Forum: Mobile Device Ανάθεση στυλ, και διαφορετικό στυλ που χρησιμοποιείται από άλλο χρήστη



basketmen
11-09-10, 16:23
Πρόκειται στην πραγματικότητα για τα διαφορετικά στυλ που χρησιμοποιούνται από διαφορετικούς χρήστες, οπότε αν ένα στυλ αποθηκεύονται σε vbet Πλήρης Cache αρχείο για τους επισκέπτες (για παράδειγμα, πράσινο ύφος), και άλλος χρήστης ανοίξει το φόρουμ με διαφορετικό ύφος ως προεπιλογή (για παράδειγμα μπλε στυλ), το δεύτερος χρήστης θα πάρει ακόμα το πρώτο στυλ πρόσωπο που είναι αποθηκευμένα στο στυλ (το πράσινο στυλ, όχι το μπλε στυλ)






Υπάρχει ένα από τα δημοφιλέστερα mod σε vb.org Mobile Device Ανάθεση Style (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=130983)

αυτόματο εντοπισμό της, αν ο χρήστης χρησιμοποιεί το κινητό τηλέφωνο (όχι PC) για τη χρήση κινητών σούπερ φως του δέρματος / στυλ (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=151186), όχι χρησιμοποιώντας την προεπιλεγμένη


Δεν εργασίας του από τη χρήση vbet Πλήρης Cache αρχείο για τους επισκέπτες, επειδή το στυλ που είναι αποθηκευμένα στα αρχεία που χρησιμοποιείτε προεπιλεγμένο στυλ, έτσι χρήστη που χρησιμοποιεί κινητό τηλέφωνο ανοίγοντας το στυλ που αποθηκεύονται στα αρχεία πάρα πολύ, είναι συνήθως το προεπιλεγμένο στυλ (για το στυλ pc)



mod που εργάζονται και πάλι, όταν μπορώ να απενεργοποιήσω vbet Πλήρης Cache αρχείο για τους επισκέπτες, διαγράψτε το Chace, και chmod 755 και πάλι το φάκελο vbet_guestcache



Είμαι ακόμη προσπαθούν να που mod (ή διαφορετικά στυλ που χρησιμοποιούνται από διαφορετικούς χρήστες) που εργάζονται, αλλά η πλήρης Chace εργασίας πάρα πολύ, οπότε ίσως να αποθηκεύονται Chace αρχεία από το στυλ επίσης, χρησιμοποιούνται μόνο από το χρήστη με το ίδιο στυλ




αν ακόμα δεν είναι δύσκολο να καταλάβουμε παρακαλώ επιτρέψτε μου να ξέρω, θα προσπαθήσω να γίνει πιο σαφές

vBET
12-09-10, 13:47
Παρακαλώ σημειώστε ότι στο διάστημα των τελευταίων vBET απελευθέρωση appropriatelly λειτουργεί με diffetenr στυλ aind Cache επισκεπτών. Cache Guest id προσθέτει στυλ σε αρχείο μυρμήγκι όνομα το οποίο είναι το πώς θα επιτρέπουν στους επισκέπτες να αλλάξουν στυλ, ακόμη και όταν Σχόλια Cache είναι ενεργοποιημένη.

Έτσι, η πρώτη ελέγξτε έχετε τελευταία κυκλοφορία vBET εγκατασταθεί.

Αν ναι, τότε βεβαιωθείτε ότι το plugin σας θα λειτουργήσει πριν από vBET καθορίζει ποια Σχόλια Cache αρχείο θα πρέπει να χρησιμοποιείται. Αυτό είναι ό, τι χρειάζεται - mod id στυλ τις αλλαγές σας και Thich αλλαγή πρέπει να γίνει πριν από vBET ελέγχει. vBET χρησιμοποιεί styleid να καθορίσει Guest αρχείο Cache σε γάντζο global_start

basketmen
12-09-10, 15:30
hi Michał

- i checked in admincp --> Product --> είναι vbet 3.3.6, ώστε το τελευταίο του



- Εδώ είναι μερικά παράδειγμα στο vbetchace, είναι αυτό που ήδη περιέχονται id στυλ;
_showthread_php_t_8458210.html
_showthread_php_t_8808510.html
_showthread_php_t_8811110.zip
_showthread_php_t_1989110.zip



- Michał Μπορείτε να μου πείτε που plugin ακριβώς που δημιουργούν και να διαβάσετε το πλήρες αρχείο Chace, θα γράψω υπό όρους κώδικα για αυτό το mod το plugin για να αποκλείσει κάποιο στυλ από τη χρήση πλήρες αρχείο Chace. Για παράδειγμα, αν ο χρήστης που χρησιμοποιεί το στυλ id no.1 αυτός / αυτή που χρησιμοποιούν την πλήρη Chace, αλλά αν χρησιμοποιείτε το στυλ id no.2 αυτός / αυτή δεν χρησιμοποιεί την πλήρη Chace

vBET
12-09-10, 19:56
Σχόλια κωδικό cache περιλαμβάνεται στο αρχείο / includes / vbenterprisetranslator_finctions_guestcache.php και vbet_getGuestCacheFile λειτουργία καθορίζει cache όνομα του αρχείου. Όπως μπορείτε να δείτε - id στυλ χρησιμοποιείται στο τέλος του ονόματος αρχείου και την ανάγνωσή τους και

$vbulletin->userinfo['styleid']

Πλήρης μνήμη cache του αρχείου διαβάζεται από vBET σε γάντζο global_start και γραμμένα σε γάντζο global_complete ή global_shutdown.

basketmen
14-09-10, 13:47
Ok i έχουν ήδη γίνει αυτό το mod εργασίας ή για άλλα στυλ που θέλετε αποκλείουν vbet, δεν ξέρω αν άλλοι άνθρωποι παίρνουν αυτό το πρόβλημα, αλλά αν ναι, μπορείτε να χρησιμοποιείτε αυτή τη λύση πολύ



Go to admincp --> Plugins & Products --> Διαχειριστή πρόσθετων λειτουργιών

Αναζήτηση αυτό το 3 plugins
vB Επιχειρήσεων Μεταφραστής
Γράψτε cache επισκεπτών
vB Επιχειρήσεων Μεταφραστής - Σημαίες




ανοικτή και τυλίξτε τους περιεχόμενο κωδικό με αυτό, αν υπό όρους


αν (STYLEID! = 10)
{
/ / Το περιεχόμενο κώδικα
}



αλλαγή 10 με το δικό της αριθμό ταυτότητας στυλ σας που θέλετε να εξαιρέσετε από τη χρήση vbet και δεν χρησιμοποιούν το σύνολο της Chace, για παράδειγμα αυτό το στυλ: Κινητό σούπερ δέρμα φως / στυλ (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t = 151.186) ότι η χρήση κινητών ανάθεσης Style Device (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=130983) όπως εγώ πλέον να χρησιμοποιούν


Nb. To know what is your style id number, go to phpmyadmin --> go to Table : Style --> μπορείτε να δείτε τον αριθμό στην στήλη styleid

mario06
15-09-10, 08:03
I unistalled μόνο το κινητό στυλ συσκευή, έχασα περίπου ** την ημέρα των εσόδων, αλλά δεν έχω το χρόνο να παίξει γύρω και δεν πρόκειται να πληρώσει έναν άντρα 10 **** ανά ώρα με αυτόν τον τρόπο.

Αυτός είναι ο λόγος που έχω αγοράσει "τελικό" προϊόντα, δεν θέλω να είναι μια beta tester για κανέναν.

Σας κάνει καλή δουλειά στην κοινή χρήση και εκτιμώ ιδιαίτερα.

Cheers σύντροφο ...

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vBET Translator 4.10.1