PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Guest θέμα cache



Taurus
30-08-10, 12:57
Την πρόταση Μιχαήλ Προσπάθησα cache φιλοξενουμένων σας. Και ehhhh, δεν μπορώ να ανοίξει ακόμα και μια σελίδα, όταν αυτό είναι ενεργοποιημένο. Μόλις πάρετε αυτό:


Ο Internet Explorer δεν μπορεί να εμφανίσει την ιστοσελίδα

Ο άνθρωπος, θα ήθελα μόνο μία φορά κάτι που θα μπορούσε να λειτουργήσει ακριβώς εδώ.

kamilkurczak
30-08-10, 16:14
Γεια σας,

cache επισκεπτών λειτουργεί τώρα, αλλά η επιλογή: GZIP εξόδου HTML είναι απενεργοποιημένη τώρα.
Αυτό είναι ένα ζήτημα με την κωδικοποίηση. Τα αρχεία cache φιλοξενούμενων gziped και όταν προσπαθούμε να διαβάσουμε το αρχείο αυτό - υπάρχει ένα θέμα κωδικοποίησης.

Θα προσπαθήσουμε να βρούμε αυτό το θέμα με την κωδικοποίηση.

Taurus
31-08-10, 09:46
Μπορείτε να αναιρέσετε ό, τι ακριβώς έκανε στο φόρουμ μου. Τώρα έχω στείλει 14:00 για το φόρουμ μου εδώ και 1 με καμία απάντηση. Ολόκληρο το φόρουμ μου είναι πλήρες μπέρδεμα μέχρι τώρα. Δεν μπορώ να συνδεθώ σε ΑΚΕ μου ή να κάνουν οποιαδήποτε μετριοπάθεια. Αυτό δεν είναι αστείο ************************!!

kamilkurczak
31-08-10, 10:15
Μπορείτε να αναιρέσετε ό, τι ακριβώς έκανε στο φόρουμ μου. Τώρα έχω στείλει 14:00 για το φόρουμ μου εδώ και 1 με καμία απάντηση. Ολόκληρο το φόρουμ μου είναι πλήρες μπέρδεμα μέχρι τώρα. Δεν μπορώ να συνδεθώ σε ΑΚΕ μου ή να κάνουν οποιαδήποτε μετριοπάθεια. Αυτό δεν είναι αστείο ************************!!
Παρακαλούμε καθαρίστε τα cookies σας.

Έχω εγώ ένα ερώτημα:
Μπορείτε να ελέγξετε στον server σας με SSH ένα πράγμα;
Παρακαλούμε γράψτε αυτό το ερώτημα από SSH σας: # httpd-t-D DUMP_MODULES
και προσπαθήστε να βρείτε deflate_module. Αν μπορείτε να το βρείτε παρακαλώ γράψτε εδώ.

Taurus
31-08-10, 10:18
Τι είναι το SSH;

kamilkurczak
31-08-10, 10:22
Έχετε πρόσβαση σε server σας από τη γραμμή εντολών;
Εδώ μπορείτε να αλλάξετε το διακομιστή κλπ. σας διαμόρφωση
Secure Shell - Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια (http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Shell)

Taurus
31-08-10, 10:30
O Χριστέ μου. Ακριβώς ξεχάσουμε όλα αυτά. Δεν μπορώ να χειριστεί αυτό πια. VBET είναι μόνο ένας μεγάλος πονοκέφαλος για μένα. Τίποτα δεν λειτουργεί.

kamilkurczak
31-08-10, 10:34
cache για τους φιλοξενούμενους λειτουργεί κανονικά - όταν gzip είναι ανενεργή, αλλά αν gzip είναι ενεργοποιημένη η cache επισκεπτών κάνει μια καλή αρχεία (για παράδειγμα index.zip). Μπορείτε να ελέγξετε το (forums / vbet_guestcache / en).
Εδώ είναι ένα ζήτημα με την κωδικοποίηση και την ανάγνωση της εν λόγω αρχεία. Φυσικά και μπορούμε να το διορθώσουμε, αλλά χρειάζομαι τη βοήθειά σας. (Μπορώ να το ελέγξετε με SSH σας)

Εάν έχετε ελέγξει το λοξοτομείτε με SSH - Θα προσπαθήσω να το διορθώσω χωρίς αυτό.

Taurus
31-08-10, 10:41
Δεν έχω ιδέα πώς να ελέγξετε SSH ... συγνώμη!

vBET
02-09-10, 22:50
Γεια σας - Βρήκα ένα ενδιαφέρον πράγμα. Φαίνεται ότι το φόρουμ σας είναι missconfigurated.

Όταν απενεργοποιείτε vBulleitn GZIP από την επιλογή AdminCP GZIP HTML εξόδου τότε εξόδου σας εξακολουθεί να είναι συμπιεσμένο. Μπορείτε να το δείτε εδώ:
GZip Test
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: είναι σαφώς περιγράφεται στην επιλογή vBulletin:

Εάν χρησιμοποιείτε ήδη mod_gzip ή mod_deflate στον server σας, μην ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή.
Έτσι, αυτή τη στιγμή φαίνεται ότι έχετε ένα από αυτά τα επάνω, επειδή εξόδου είναι συμπιεσμένο ούτως ή άλλως. Και αυτό είναι πιθανότατα η αιτία των προβλημάτων με cache επισκεπτών vBET - είναι διπλά φερμουάρ, ώστε browsers παρασύρονται με αυτό.

Όταν vB GZIP είναι απενεργοποιημένη cache Σχόλια λειτουργεί, εξακολουθεί να έχετε κάποια σύγκρουση και μπορείτε να δείτε στη συνέχεια αυτό το μήνυμα λάθους:

Warning: in_array() [function.in-array.html]: Wrong datatype for second argument in [path]/global.php(400) : eval()'d code on line 796
Αυτή η σύγκρουση είναι περίπου γάντζο global_complete. Άρχισα να ψάχνω τα οποία mod είναι σε σύγκρουση, αλλά μόλις αυτές πάρα πολύ ... Μπορούμε να σας βοηθήσει να καθορίσετε ποια mod δημιουργεί αυτή τη σύγκρουση. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να ελέγξετε όλα τα plugins για global_complete γάντζο και εάν χρησιμοποιεί in_array λειτουργία - το απενεργοποιήσετε τότε και ελέγξτε κάνει το σφάλμα εξακολουθεί να εμφανίζεται. Αν όχι τότε θα βρεθεί ένοχος ένα. vBET δεν έχουν τέτοια λειτουργία στον κώδικα μας, έτσι κάποιο άλλο mod είναι υπεύθυνος για αυτό. Αν θέλετε να το βρείτε - πρώτα να απενεργοποιήσετε vB GZIP (i είναι συντονισμένοι και πάλι ακριβώς όπως είχε πριν). Στη συνέχεια, επιτρέπουν Guest cache και να εξετάσουμε. Καλύτερο είναι να βρούμε γροθιά άγκιστρο, το οποίο θα μπορούσε να είναι ένοχοι - το απενεργοποιήσετε, ανοίξτε Guest cache και αν το ζήτημα εξακολουθεί να υφίσταται, τότε απενεργοποιήστε γρήγορα Guest cache (έτσι ώστε οι χρήστες δεν θα δουν αυτό το θέμα). Από coure έχετε το δοκιμάσετε στο πρόγραμμα περιήγησης, όπου μπορείτε να μην εισέλθει ώς επισκέπτης

Αυτό είναι ό, τι μπορώ να κάνω. Αυτή τη στιγμή φαίνεται ότι το ζήτημα προκαλείται από λανθασμένες ρυθμίσεις vBulletin - χρησιμοποιείτε vB GZIP και κάποιες άλλες, επίσης, αυτό που δεν επιτρέπεται από τεκμηρίωση vB.
Επίσης, το θέμα με Cache επισκεπτών και απενεργοποίηση vB GZIP σχετίζεται με κάποια σύγκρουση mod. Δεν είμαστε υπεύθυνοι για τον κωδικό των άλλων mods. Θα σας βοηθήσουμε να ευχαρίστως αλλά πρώτα παρακαλείσθε να προσδιορίσετε το οποίο mod προκαλεί αυτή τη σύγκρουση. Αυτό επίσης δεν μπορεί να σύγκρουση, αλλά απλά το σφάλμα του αυτό το άλλο mod, αλλά όταν Guest cache είναι τότε αυτό το σφάλμα προέρχεται από την παραγωγή αντί για το αρχείο σφάλματος (κερδοσκοπία). Τέλος πάντων - ότι πρέπει να καθοριστεί και επειδή είναι που προκαλούνται από άλλους mod δεν είμαστε υπεύθυνοι για αυτό. Έχουμε περάσει ήδη πολύ χρόνο σε αυτό το θέμα το οποίο φαίνεται να είναι απλά λάθος διαμόρφωση του διακομιστή σας και ελπίζουμε να καταλάβετε γιατί ζητάμε, πρέπει πρώτα να προσδιορίσετε ποια mod δημιουργεί σύγκρουση στο φόρουμ, το οποίο έχει δεκάδες mods.

Καταλαβαίνω ότι για σας θα ήταν καλύτερο αν το κάνουμε τα πάντα, αλλά ελπίζω ότι έχετε επίσης να καταλάβουμε ότι δεν είμαστε υποστήριξη vBET όλες τις πιθανές mods και διακομιστή υποστήριξης διαμορφώσεις. Έτσι, αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε Guest Cache θα πρέπει να ρυθμίσετε τα κατάλληλα server σας (χρησιμοποιήστε μόνο ένα GZIP - vB ή εξωτερική, δεν περίπτερο). Και βρείτε mod που προκαλεί το μήνυμα λάθους (vB GZIP μακριά και Σχόλια cache και μετά) - θα δούμε εκεί για να σας βοηθήσει όταν προσδιορίσουν εκείνη που είναι ένοχος.

Παρακαλώ δώστε τα σχόλιά σας.

Taurus
03-09-10, 11:19
Ευχαριστώ για την προσπάθεια, αλλά εγώ απλά θα πάει χωρίς cache επισκέπτη.

vBET
03-09-10, 11:23
Κατανοήστε. Παρόλα αυτά παρακαλώ να έχετε κατά νου ότι θα σας βοηθήσουν να χαρεί με την επίλυση αυτής της σύγκρουσης, εάν αλλάξετε το μυαλό σας και θέλετε να χρησιμοποιήσετε Cache Επισκέπτης. Φυσικά - πρώτα πρέπει να dissable διπλό GZIP (βλέπε προηγούμενη porst).

Έτσι, αυτή τη στιγμή κλείνουμε αυτό το θέμα. Εάν αλλάξετε το μυαλό σας, παρακαλούμε να συνεχίσετε σε αυτό το νήμα:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1