PDA

View Full Version: Î: Evitarea conţinut duplicat



Juice
30-06-11, 13:11
Bună tuturor,

Aş dori să ştiu vreme este posibil să procedaţi în felul următor cu vBET.
Să presupunem, am un forum în limba daneză. Nu vreau să instalaţi vBET pe acest forum daneze originale, deoarece nu vreau să se amestecă un forum - este destinată în primul rând pentru utilizatori danez şi vreau să rămână aşa. Chiar mai mult, pentru că este încă neclar motoarele de căutare vremea va identifica automat de pagini traduse - chiar si scos dintr-o bază de date locale pe un server de web - si este imprevizibil modul în care aceste site-uri va fi pedepsit de către motoarele de căutare.

Pentru a evita ca domeniul original devine pedepsit în total am încercat să dau seama, vBET vreme ar putea sprijini rescrierea URL-urile de la domain.com / [languagecode] într-un format subdomeniu ca [languagecode] domain.com.. vBET a răspuns acest lucru nu se poate face cu vBET şi aşa este pe deplin neacceptat.

Conţinutul de forumuri noastre sunt interesante, chiar şi pentru vizitatori internaţionale şi aşa că am vrut pentru a instala forumuri întreg şi de baze de date într-un alt domeniu, total separata de cea originală, şi a instala vBET acolo. Până în prezent, nici o problema pe partea tehnică. Dar: face acest lucru ar permite să identifice motoarele de căutare "noi" pe forum pentru cu totul! Ca si continut duplicat.

Întrebarea este acum: se poate face, că vBET prezinta numai conţinutul tradus şi nu în original (daneză) de conţinut? Deci, SE a se vedea doar site-uri unice şi nu le rata de continut duplicat.

Salutari,
Juice.

vBET
30-06-11, 14:33
vBET nu acceptă limba sub-domenii, doar Codul de limbă care sunt incluse în URL cum ar fi / PL /

Noi nu am testat vBET să nu afişeze limba originală, dar cred că se poate face prin htaccess -. Dacă cineva va merge la pagina fara Codul de limbă care apoi redirecţionaţi-l într-o anumită limbă. Dacă nu este în acest fel atunci acesta poate fi încă se face într-un singur cârlige (init_startup ar trebui să fie bun pentru acest lucru) - doar o singură condiţie suplimentară şi redirecţionare interior.

Deci, ce vrei sa faci ar trebui să fie posibilă. Altă problemă este - modul în care vei păstra pe forum pentru dumneavoastră copie sincronizată cu unul real. Va trebui să copiaţi periodic unele din tabele bazei de date. Nu puteţi copia pur şi simplu întregi, pentru că atunci vei pierde configuraţia vBET vBET dacă nu este pe una originală. Vă rugăm să ţineţi cont de faptul că vBulletin păstrează configuraţiile mods în baza de date.

PS.
Subiect mutat de la pre-vânzări întrebări, pentru că ai deja 2 licente, asa ca nu este pre-vanzare întrebare;)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.10.1