PDA

View Full Version: Вече направи Подкрепа за думата esclusions!



mario06
08-06-10, 23:12
Моят сайт не е английски, но аз използвам много английски технически термини, че аз не искам преведени, можеш да си направиш кутия за изключване на думата, така че мога да добавя думи, аз не искам преведени?


PS. Автоматизираните преводи работят само когато задам -> Винаги се доверявай на Google

vBET
09-06-10, 11:34
Можете да ползвате BBCode notranslate в съобщенията си - тези, точка коя част от текста, няма да бъде преведена. Моля, кажете, дали това ще покрие вашите нужди.

Моля, имайте предвид, че такива глобални изключване могат да бъдат потенциално вредни:
- Ако са направени лесен начин може да се счупят съобщение, ако изключени думата е част от други думи
- Ако безопасни за първия брой може да отнеме много на ресурси за изпълнение

За преводи на съобщения, написани на други езици - тези, които работят както трябва да бъде, просто трябва да се научат как:)
Моля, прочетете внимателно описанието на други опции. Също така вижте тук:


Това е просто работа, както е бил проектиран:) Ако имате някакви въпроси, моля, просто питам:)

mario06
09-06-10, 14:24
Тъй като аз се движат технически форум и някои думи като портокал кутия и / или убиват инструмент не трябва да бъдат преведени, това е станал проблем за мен, за членовете на персонала там е никакъв проблем на ръководство BBCodes но какво са на 143k потребителите Предполагам, че да се направи?

Мисля, че думата кутия изключване е задължително.

Когато казвам, Orange Box не искам да кажа на цвят, нито член, но името му, Джон Доу не се превежда, защото това е име и Google я знае.

Както и за автоматизирани системи за превод, си помислих, защо тя не винаги превежда, само новите потребители не са автоматични преводи, защото те изберат техния език по време на регистрация, но за старите потребители, че не е така, това означава, че няма автоматично за тях. Това също трябва да бъдат решени.

Последно, но не на последно място, за ръчна BBCode, защо не добавите икона с езикови кодове в отговор прозорец, така че би било много по-лесно | интуитивен за n00b потребители да кликнете върху него бране на желаните от тях език обвивам.

Поздрави

vBET
09-06-10, 17:14
Тъй като аз се движат технически форум и някои думи като портокал кутия и / или убиват инструмент не трябва да бъдат преведени, това е станал проблем за мен, за членовете на персонала там е никакъв проблем на ръководство BBCodes но какво са на 143k потребителите Предполагам, че да се направи?

Мисля, че думата кутия изключване е задължително.

Когато казвам, Orange Box не искам да кажа на цвят, нито член, но името му, Джон Доу не се превежда, защото това е име и Google я знае.

Ние ще разгледа някои решения за това и да провери въздействието. В края на въздействието ще бъде 0, ако не се използва;) Все още в този момент аз виждам няколко въпроса в тази област.


Както и за автоматизирани системи за превод, си помислих, защо тя не винаги превежда, само новите потребители не са автоматични преводи, защото те изберат техния език по време на регистрация, но за старите потребители, че не е така, това означава, че няма автоматично за тях. Това също трябва да бъдат решени.

Моля, прочетете внимателно всички откриване опции, както беше предложено преди. Това не е като да си мислите. Потребителите не трябва да настроите езика по подразбиране, ако използвате подходящи детектори стратегия (с Google). vBET ви дава няколко начина за откриване и тя ще работи като го изберете.
Също така има вече решение за старите потребители - погледнете в Разни опции за "Пренасочване, за да редактирате профила":)


Последно, но не на последно място, за ръчна BBCode, защо не добавите икона с езикови кодове в отговор прозорец, така че би било много по-лесно | интуитивен за n00b потребители да кликнете върху него бране на желаните от тях език обвивам.

Вече е направено в малко различен начин:) Ако потребителят му са си поставили за език по подразбиране, че езикът на форума той ще видите допълнителна опция в лентата с инструменти на редактор, който ще му позволи да реши този конкретен съобщение е в неговия език по подразбиране или не.
За има всички икони - ние мислим за него, но това изглежда не са необходими с vBET възможността за използване на автоматично разпознаване на езика и сила на потребителите да определят свои език по подразбиране.

PS.
Моля, имайте една емисия на конец - ние няма да бъде в състояние да управлява въпроси, дали ще има 10, в една нишка:)

mario06
09-06-10, 18:44
Последните 2 разрешаване на проблеми мой проблем! :)

Да кажем, че първоначалната емисия (резба заглавие) остава.
Тъй като аз се движат технически форум и някои думи като портокал кутия и / или убиват инструмент не трябва да бъдат преведени, това е станал проблем за мен, за членовете на персонала там е никакъв проблем на ръководство BBCodes но какво са на 143k потребителите Предполагам, че да се направи?

Мисля, че думата кутия изключване е задължително.

Когато казвам, Orange Box не искам да кажа на цвят, нито член, но името му, Джон Доу не се превежда, защото това е име и Google я знае.


Благодаря Ти!

vBET
16-06-10, 20:00
Готово:) Игнориране на думи / изречения ще бъде добавена в следващата версия (vBET 3.3.4). Тя автоматично ще непрозрачен игнорирани изречения в notranslate BBCode за входящи съобщения. Това няма да окаже въздействие върху области извън съобщения (шаблони и фрази съдържание) - за тези, които не са използване на превод площ. Благодаря, че нашето решение няма да има въздействие върху работа по време на страница поколение. Ние също така ще се създаде някаква задача, което автоматично ще непрозрачен игнорирани думи всички вече съществуващи съобщения.

mario06
17-06-10, 06:34
се надяваме, новата версия излезе скоро:)

vBET
18-06-10, 20:18
Вече непрозрачен игнорирани думи за вече съществуващите съобщения. Все още един въпрос за решаване - за неща Еврофутбол очакват отговор. Ако го получите бързо, това е възможно, че новата версия ще бъде този уикенд:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations