PDA

View Full Version: Propozuar tashmë Gjuha e albumit Chace duhet të jetë me aftësi të kufizuara



basketmen
06-09-10, 22:57
1. I set in admincp --> VBET --> Main --> Gjuha e albumit në Indonezi

2. and i left admincp --> VBET --> Cache --> Detajet Cache gjuhën Indonesia ende kontrollohen

Unë mendoj se Gjuha e albumit cache me aftësi të kufizuara tashmë automatikisht pas të zgjidhni gjuhën e parazgjedhur në hapin e parë më sipër, sepse Gjuha e albumit nuk janë përkthyer, por duket e saj si të marrë ende e tij kanë shumë fotografi Chace në vbet_guestcache / id / folder

kështu që tani i pakontrolluar Cache të dhënat për gjuhën Indonesia për të nuk ka nevojë të marrë chache për gjuhën Indonesia përsëri, është tashmë e saktë?




thank ju, para djema

vBET
07-09-10, 09:12
Kjo ishte propozuar tashmë dhe i pranuar - ne do të mbështesim customization cilën gjuhë do të jetë kopje e ruajtur në Cache Vizitor.

Ju lutem vini re se në këtë moment Cache Guest gjithashtu shpejtësi deri gjenerimin e faqeve tuaja normale. Kjo është arsyeja pse në fillim ne kemi vendosur për të mbështetur Cache Vizitor për të gjitha gjuhët (përfshirë default). Në versionin e ardhshëm kjo do të jetë configurable:)

basketmen
07-09-10, 09:17
- Kështu që është kontrolluar mirë apo i pakontrolluar për Gjuha e albumit chaced tani për tani?

- Çfarë është e fitimeve dhe disavantazhet në qoftë se Gjuha e albumit chaced përdorur?

vBET
07-09-10, 09:35
Në mendimin tonë është më mirë të përdorni Cache Vizitor për të gjitha gjuhët - edhe default. Ju kurseni shumë pyetje DB, memorie dhe CPU, sepse faqja nuk është krijuar vetëm Transmetuar rom fotografi statike (cache). Ata janë adventages.

Disavantazh është që të ftuarit nuk do të shohin resuts aktuale - vetëm një kopje e ruajtur. Pra, për aq kohë sa nuk do të përfundojë cache (configurable) mysafirët nuk do të shohin ndryshime. Dmth për konfigurimin default kur faqe është kopje e ruajtur dhe dikush shton përgjigje të reja, atëherë mysafirët do të shohin këtë përgjigje e re pas 1 ore (by Guest parazgjedhje Cache skadon pas 1 orë për faqet përkatëse dhe pas 15 ditë për më pak të rëndësishme - të gjitha configurable).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1