PDA

View Full Version: Zgjidhet Install mban Dështimi!



tbl33
02-07-10, 01:27
Unë u përpoq që të instaloni këtë Firefox përdorur. Instaluar nuk do të fillojë.

I kaloi në Internet Explorer dhe mod duke filluar instalimin.
Ajo u zhvillua një bar në krye të ekranit tim.
Pastaj në fund të dritares së shfletuesit, një bar të ngurta blu e filluara pakësuar nga e djathta në të majtë. Pas rreth një orë dhe 20 minuta, bar u ndal në lëvizje dhe nuk lëvizë përsëri.

Asgjë nuk tregon deri instaluar si në seksionin plugin.
No AdminCP -> vBulletin Options -> vBulletin Options -> vB Translator Enterprise në opsionet e mia.

Unë jam duke vBulletin 4.0.4
në një 2X dual core Xeon 1.60GHZ me një autobus anën e përparme dhe 1066MHz
8 s GB RAM
73 GB SCSI disk 300 10,000 rpm

Ky është një bord shumë e zënë me mbi 1.2 milion mesazhe dhe anëtarëve të 150K.

Ju lutemi të këshillojë,

kamilkurczak
02-07-10, 16:02
vjen keq, por unë nuk di shumë gjëra mbi atë që po ndodh.

gjithçka që ju duhet të bëni është përshkruar në readme.html në vBET nuk-upload-folder.

1. ulpoad të gjitha dosjet nga ngarkoni dosje për dosjen tuaj forum_root
2. Shko tek admincp -> plugins dhe produkteve dhe shtoni vBET fotografi xml nga mos-folder-upload
3. integrimeve të përshtatshme të përshkruara në dosjen readme.html


It ran a bar across the top of my screen.
Then at the bottom of the browser window, a solid blue bar started shrinking from right to left. After about an hour and 20 minutes, the bar stopped moving and didn't move again.

Si ju drejtuar këtë instalimi? Ju lutem, paste këtu një url to forum tuaj.

tbl33
03-07-10, 05:26
forums.sawomatang.com

kamilkurczak
03-07-10, 14:29
Ne kemi këtë çështje herë të parë. Ndoshta serveri juaj është shumë e ngarkuar.
Pra, unë sugjeroj këtë zgjidhje:

Së pari: Mundohuni të disable forum tuaj. Shko tek admincp -> Settings -> options -> kthehet vBulletin juaj në dhe jashtë dhe zgjidhni nr.
Nëse forum do të jenë me aftësi të kufizuara, të përpiqet reinstalling vBET (import XML file)
Pasi që mundësojnë forum tuaj përsëri.

Nëse kjo nuk funksionon.
Së dyti: Ndoshta konflikt me mod e tjera? Ju duhet për të çaktivizuar një tjetër mods dhe vBET vë. Pas kësaj ju mund të kthehet në mods përsëri.

tbl33
03-07-10, 18:20
Forumi u aftësi të kufizuara herë të parë.

Unë nuk kam asnjë mods të tjera të instaluar atje kështu, nuk ka asnjë të çaktivizuar.

Forumi u poshtë për gati 1 1 / 2 orë, ndërsa u instaluar dhe nuk përfundoi.

Cili është afati që ai duhet të marrë që të instaloni këtë në një forum me 1.2 milion postime?

A ka të bëjë asgjë për bazat e të dhënave apo vetëm të zëvendësojë fotografi në directory forume?

kamilkurczak
03-07-10, 21:58
hello,

Unë kam për të kontrolluar se çfarë është e gabuar.
Pra, kam nevojë për qasje në admincp forum dhe FTP. Ju lutem, dërgoni këtë qasje për mua nga PM. Unë do të përpiqem të rregullohet.

tbl33
03-07-10, 22:14
A ju duhet vetëm qasje të kufizuar admincp në seksionet plugins ose qasje të plotë admin në gjithë admincp?

vBET
04-07-10, 23:17
Cili është afati që ai duhet të marrë që të instaloni këtë në një forum me 1.2 milion postime?

Nuk ka afat kohor - instalimit merr vetëm disa sekonda. Dhe numri i postimeve nuk kanë asgjë për të bërë, sepse përkthimet janë bërë kur përdoruesit viziton faqet tuaja në lidhje përkthyer. Instalimi vetëm shton plugins, fraza, shabllonet dhe tavolina cache.

Pra ju lutem udhëzimet ugar Kamil - e le të shikoni se çfarë ndodh atje. Gjithashtu ju lutem vini re se instalimit është ekzekutuar nga vBulletin. Pra, nëse ne konfirmuar se ajo mban dështuar, atëherë me siguri ju do të keni për të pyetur për mbështetjen e ekipit vBulletin - produkt vBET fotografi është e saktë - nuk ka gabim ndodh. Pra, nëse instalimi thjesht nuk duan të përfundojë atëherë ndoshta diçka nuk shkon me vBulletin tuaj. Por së pari - ju lutem na kontrolloni atë.

Ju lutem me PM një akses të plotë admin - ju mund të hiqni atë pas ne fund. Unë me të vërtetë nuk e di nuk do të jetë e nevojshme, por nëse ai do të duhet të kontrolloni diçka atëherë ajo do të jetë shumë më shpejt që të kërkojë përsëri për shkak të privilegjeve të mos enought. Gjithashtu ju lutem dërgoni atë FTP qasje në do të jemi në gjendje për të verifikuar se ishin të ngarkuar fotografi vBET në serverin tuaj.

Gjithashtu ju mund bërë test të thjeshtë dhe të përpiqemi për të importuar fotografi produktit për çdo mod tjetër vetëm për të kontrolluar do të punojë.

tbl33
08-07-10, 01:43
Ende në pritje mundësi të përdorin softuer të cilin kam paguar tashmë për të. :-(

kamilkurczak
13-07-10, 13:20
Unë u përpoqa të hyni brënda për admicp tuaj, por unë nuk mund. Mund të konfirmojë tuaj fjalëkalimin?

vBET
20-07-10, 15:45
Sipas info PM cilën ju merrni unë mund të them se ju thjesht nuk e udhëzimet e instalimit ugar. Ju nuk ngarkuar fotografi të kërkuara për vendin e nevojshme. Ju lutemi të vetëm të lexoni udhëzimet readme.html dhe ugar instalimit. Gjithashtu ju lutem ugar këtë udhëzimet për importimin e produkteve fotografi - si ju PM mua ishte tryig të importit fotografi të gabuar (për Admin CP).

Ju lutem tregoni bën ajo është duke punuar kur udhëzimet e instalimit preciselly ugar dhe i pari ngarkoni fotografi e nevojshme për të directory reruired dhe pastaj fotografi e importit të produktit. Gjithashtu ju lutem mos harroni konfigurimit abour kur ajo do të jetë gati.

vBET
21-07-10, 07:14
Vetëm të marrë konfirmimin nga Kryeministri që instalimi është e mirë:) Na vjen keq që u desh kaq shumë kohë, por ju mori zgjidhje të përshtatshme në përgjigjen e parë - këtyre udhëzimeve është injoruar. Ne menduam që ju fallowed atë dhe ende kishte probleme - të cilat na bëri të hutuar dhe duke e kthyer rreth, duke kërkuar për çështje që nuk ka të vërtetë ekziston;) Në të ardhmen, ju lutem instalimin ugar / përmirësuar udhëzime dhe ajo do të bëhet menjëherë:)

Madhe se, ju mund të gëzojnë vBET tani! :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1