PDA

View Full Version: Zgjidhet Problem me "Post Thank You Hack 7,82"



trevis
08-05-10, 21:35
Hello! "Post Thank You Hack 7,82" nuk funksionon në qoftë se vizitori është shikimin vend në një gjuhë tjetër përveç default. A ka ndonjë mënyrë për të rregulluar këtë? : Hutuar: Faleminderit, Rafael.

trevis
08-05-10, 21:51
Kanë shtuar linjës "post_thanks.php" seksionin e "Ignore URLs" por ende nuk punon. Unë shoh se URL nuk përmban informacionin e gjuhës, por ende nuk punon. [] S!

vBET
08-05-10, 21:57
Ju lutem jepni URL - Unë do të shohim atë.

trevis
08-05-10, 22:11
Shumë e çuditshme ... Chrome punon në çdo gjuhë, por jo në IE. A ka arsye për këtë? Site: Mandela i Komunitetit - Front Page (http://www.mandela.org) unë do të merrni ju një test login për PM

vBET
08-05-10, 22:52
Na vjen keq, por faqja e më dhatë përkthen. Ju lutem jepni linkun e saktë që do të rrëzimit pas përkthimit ashtu si ju e përshkroi atë - Unë nuk jam mod njohur magjistare ju përshkruani kështu që kam nevojë vendin e saktë.

Rreth shfletuesit IE dhe të tjera: vB ka blloqe të veçanta të kodit për shfletuesit 'të veçantë';) Pra, po - diçka tjetër mund të ndodhë për IE.

trevis
08-05-10, 23:10
Ky mesazh është shkruar në anglisht (http://www.mandela.org/showthread.php?t=8) Këtu është një foto. http://www.mandela.org/tks.jpg Unë nuk mund të bashkëngjitni imazhe në këtë forum ... : (

vBET
08-05-10, 23:21
Konfirmohet edhe punojnë nën Opera.

Unë e shoh këtë çështje në IE - faqe është krijuar mirë, por Scripts për të shtuar / hequr sajë nuk janë duke punuar si duhet. Unë mund të shoh se diçka ndodh në mënyrë të shfletuesit të parë Scripts - ndoshta nuk punon në anën server.

Nuk mund të them ndonjë gjë të veçantë, pa mundësinë që të shkruaj disa shkrimet dhe analizuar ato. Ju lutemi PM mua qasje detaje për FTP tuaj.

Nëse ju doni të inverstigate veten pastaj si aluzion unë do të shtoja se kur ju falënderoni pastaj në anën e serverit ajo është përdorur post_thanks.php fotografi dhe të kërkojë vlerësimin e kodit është në këtë bllok, nëse:

if ($_REQUEST['do'] == 'post_thanks_add')

vBET
15-05-10, 00:49
Çdo reagime? Mund të lëshojë të jenë të mbyllura?

trevis
15-05-10, 01:01
Çdo reagime? Mund të lëshojë të jenë të mbyllura?
Unë do të punojnë në të këtë fundjavë, më jepni disa ditë më shumë ... ju lutem. [] S!

vBET
15-05-10, 01:04
Nuk ka problem - ne mund t'ju ofrojmë mbështetje në këtë fushë nëse doni:)

trevis
15-05-10, 01:11
Ok! Ju jeni të mëdha ****** mungon disa hollësi për web faqen time që operojnë në regjimin e prodhimit:)

vBET
20-05-10, 17:18
Vetëm për të kontrolluar, sepse është e vështirë për të mbajtur sinkronizimin midis postimet dhe kryeministrat (shumë klientët). A çështja është zgjidhur, ose ende në bord?

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1