PDA

View Full Version: konfliktet vBET me vBOptimise pro 2.0.1



StarBuG
23-04-10, 14:47
Hi

Unë kam vBOptimise Pro 2.0.1 (http://www.dragonbyte-tech.com/vbecommerce.php?do=purchase&act=product&id=1) instaluar

Kjo është një produkti thelbësor për forumin tim.
Kjo faqe workes përsosur, por të përkthyera nuk merrni treguar plotësisht ose të sjellë deri gabime ose sillen cuditerisht.

Konflikti qëndron në faqe të plotë për mysafirët nga caching vBOptimise.
Megjithatë, kjo është një nga avantazhet e madhe paraqiti në pageload versionin e ri përshpejtimin për mysafirët deri në 500%.

Ju lutem mund të zgjidhur një zgjidhje me Decepter (Programmer) (http://www.dragonbyte-tech.com/members/7-Deceptor), sa më shpejt të jetë e mundur.

Aktualisht vBET nuk është useable me faqen caching aktiv!

StarBuG

ps: do të shpallë atë në forum e tyre shumë

vBET
23-04-10, 18:38
Decepter tashmë të merrni prej nesh të gjitha informatat që ai tashmë të kërkojë. Ne do të bashkëpunojmë me të për të eliminuar këtë konflikt:) Unë lëvizje atë për pjesën e integrimit, pasi me siguri kjo do të kërkojë korrigjimin në anën e tij të produktit.

Megjithatë, nëse ne marrim lë të kuptohet se nga Decepter për përditësime të mundshme në anën tonë ata do të zbatohet për të siguruar produktit booth bashkëpunon fine:)

tavenger5
24-04-10, 05:20
Kjo do të ishte awesome nëse të dyja këto mods punuar së bashku - pas një faqe është një kopje e përkthyer do të ngarkesës më i shpejtë se më parë!

StarBuG
24-04-10, 11:38
Thanks njeri.

Unë e dija se mund të llogarisin në ju djema:)

Smiggy
24-04-10, 21:30
Michal, unë shpresoj se ju mund të ofrojë një zgjidhje më shpejt se sa më vonë.

Sa shpejt mendoni se ajo do të marrë?

vBET
25-04-10, 00:10
Mos më pyesni - çështja është në anën vBOptimise. Ne jemi duke i dhënë përgjigje për pyetjet të gjitha Decepter e aq shpejt sa ne gjejmë ato në email.

StarBuG
25-04-10, 15:36
Problem është zgjidhur nga Deceptor.
Fix është përfshirë tani në versionin 2.0.1. Thjesht redownload dhe instaluar:)

tavenger5
26-04-10, 15:23
StarBug, mund të konfirmojë bug kam postuar këtu në vb4? Ajo duket si ajo ka diçka të bëjë me një cookiet që përcakton vBET. (Mund të jetë pa lidhje me vBET për vb4)

DragonByte Tech Forums

tavenger5
26-04-10, 17:09
Në fakt, ne motive nga se më sipër nuk do të ndodhë me vb4 nga URL nuk janë duke u përkthyer.

Ajo duket si kjo po ndodh për shkak se cache është ngarkimit para vbet përcjellëse për URL Gjuha e albumit.

Michal, ku është kodi që përcjellëse për gjuhën default kur vjen nga një faqe përkthyer? Për ekzekutimin e duhet të ndryshohen kështu që është e para cache vbOptimise.

vBET
26-04-10, 23:19
Në fakt, ne motive nga se më sipër nuk do të ndodhë me vb4 nga URL nuk janë duke u përkthyer.

Ajo duket si kjo po ndodh për shkak se cache është ngarkimit para vbet përcjellëse për URL Gjuha e albumit.

Michal, ku është kodi që përcjellëse për gjuhën default kur vjen nga një faqe përkthyer? Për ekzekutimin e duhet të ndryshohen kështu që është e para cache vbOptimise.

Plrase theksohet se sipas URLs VBR janë përkthyer - për URLs vB miqësore dhe URLs Muslimanët.

Detaje teknike në lidhje me Përcjellin - shih PM.

linuxtuts
17-06-10, 20:48
Blerë vetëm vBet dhe branding pagesë, ju lutem më thoni kjo nuk është ende një çështje Mates ...


Thanks,

vBET
18-06-10, 10:18
Pronari i vBOprimise Pro ishte kontaktuar me ne shumë kohë më parë në lidhje me lë të kuptohet se si për të zgjidhur çështjen (çështja është në anën e tyre). Ne nuk kishte pyetje nga tema për kohë të gjatë, kështu që ne supozojmë se ajo u zgjidh. Ende ne nuk jemi të përdorur këtë mod në forumet tona, në mënyrë që të jetë e sigurtë se ju lutemi pyesni personelin vBOprimise Pro lidhje me të, ose ndoshta disa nga përdoruesit tonë do të konfirmojë atë.

linuxtuts
18-06-10, 14:12
Unë jam duke "Pro 2.3.0 vB përmirësojë", dhe nuk kanë parë ndonjë gabim veten.

Thanks Mate,

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1