PDA

View Full Version: Zgjidhet Përpjekja për të ri-install VBET



hmspain
27-04-12, 22:59
Kur kam mundësuar vBET, opsioni kryesor vBET faqe nuk do të shfaqet (të gjitha opsionet e tjera do të shfaq faqet). Gjithashtu, forume e mia nuk do të ekranit.

Unë jam duke Vbulletin 3.8.7 PL2.

Unë jam i shqetësuar për të marrë vBET përsëri online. Unë kam qenë i detyruar të marrë atë jashtë sistemit tim pasi ajo është ndërhyrë me ekran fije disi.

Ndoshta unë duhet vetëm të blej shërbimin e instalimit dhe të ketë ju djema të kërkoni në atë ...

hmspain
27-04-12, 23:00
Unë nënshkruar për Google API Translations dhe hyri në vargun siç kërkohet në opsionet vBET.

hmspain
02-05-12, 16:19
Kam menduar se mund të jetë që "Urdhri i ekzekutimit" problemi kemi pasur në të kaluarën me plugin tonë për autentikim. Kam ri-kontrolluar që plugin jonë mirëfilltësimi është mënyrë ekzekutim 1001 (ajo është), dhe SHG është 1000 (ajo është).

Ky është një problem tjetër, flamujt nuk shfaqin, tregon asgjë, vetëm vBulletin varet :-). Ju pyesni vBulletin tek lista Komente të reja dhe vetëm tregon një ekran të bardhë derisa ju disable vBET.

vBET
05-05-12, 15:52
Hi. Na vjen keq për kohë përgjigje - ne kishim fundjavë të gjatë në Poloni.

Ju lutem sigurohuni që ju keni kërkesa dalje të aktivizuara në sistemin tuaj. vBET është duke përdorur ofruesit e jashtëm të përkthimit qoftë se sistemi juaj është bllokuar kërkesa të tilla, atëherë gjithçka do të varet vetëm pasi ajo është e bllokuar.

Ju thjesht mund të kontrolloni atë vetëm duke përdorur fotografi nga test. Ju lutem shikoni këtu për detaje se si për të kontrolluar atë: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html # post1728
Nëse ju jeni bllokuar - Faqja varet atëherë ju duhet të kontaktoni ofruesin tuaj hosting dhe kërkoni atë për të lejuar për kërkesat dalëse HTTP.
Ju lutem tregoni nuk keni nevojë më shumë ndihmë :)

hmspain
09-05-12, 20:10
Bingo ... këtu është përgjigje:

Testi filluar përkthim për Google API v2
Rezultati i testit:
Test gabim: nuk mund të lidheni me host
Ora Connection (ms): 21088,4240723

Është kjo duke thënë se unë kam një problem firewall lidh të API Google? Nëse është kështu, ju lutem më tregoni se çfarë portet dhe çfarë server kam nevojë për të kërkuar :-).

hmspain
10-05-12, 16:03
Web faqen time është e nevojshme për të shkuar nëpërmjet një proxy e cila duket e pengon lidhjen googleapis.com. A ka ndonjë mënyrë për të vendosur një prokurë në vBET?

hmspain
10-05-12, 16:12
Kjo nuk mund të ndihmojë, por nëse unë përdor kodin googleapis.php modifikuar për të vendosur një prokurë, unë të marrë në vijim:

Testi filluar përkthim për Google API v2
Rezultati Test: {"dhënave": {"translations": [{"translatedText": "Hello", "detectedSourceLanguage": "pl"}]}}
Test error:
Ora Connection (ms): 196,223876953

A ka kjo të bëjë ndonjë kuptim?

Simon Lloyd
14-05-12, 00:40
Kjo nuk mund të ndihmojë, por nëse unë përdor kodin googleapis.php modifikuar për të vendosur një prokurë, unë të marrë në vijim:

Testi filluar përkthim për Google API v2
Rezultati Test: {"dhënave": {"translations": [{"translatedText": "Hello", "detectedSourceLanguage": "pl"}]}}
Test error:
Ora Connection (ms): 196,223876953

A ka kjo të bëjë ndonjë kuptim?
Kjo tregon se përkthimi ka ndodhur :) ok

hmspain
14-05-12, 19:33
Kjo tregon se përkthimi ka ndodhur :) ok

Kjo është e dobishme, thank you! Tani kam nevojë për të gjetur se pse shtuar workaround për vBET prokurë nuk zgjidh var :-( tim problem.

r.dziadusz
14-05-12, 21:10
Hi
Ju lutem më thoni nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë të mëtejshme me këtë çështje

hmspain
18-06-12, 16:54
Ne vetëm përfunduar instalimi vBulletin 4.2 (përmirësimin nga V3). vBulletin vetë duket të jetë duke punuar mirë.

Ne vBET 4.4.6 është i instaluar.

Rezultatet Googletest në:

Testi filluar përkthim për Google API v2
Rezultati i testit:
Test error: Failed për t'u lidhur me një 2001:4860:800 :: 5F: Rrjeti është i pakapshëm
Ora Connection (ms): 150134,716064

Vetëm faqet bosh shfaqur kur një përkthim është kërkuar, dhe përgjigja është shumë e * * ngadaltë.

Ekipi im rrjet mendon se të gjithë është mirë :-). Nëse ka diçka që unë mund të jap për të nxjerr në pah arsyen e sistemi im nuk lidh me Google API?

hmspain
18-06-12, 18:42
Nëse ju duhet të drejtuar përmes një proxy, dhe sistemi im nuk kërkon vendosjen e një prokurë ... ku në vBET unë do të vënë këtë?

hmspain
18-06-12, 19:00
curl_setopt ($ lidhje, CURLOPT_PROXY, 'http://proxy.mydomain.com:nnnn/');

shtuar në vbenterprisetranslator_functions.php dhe vbenterprosetranslator_class_translator.php vetëm mbi secilën linjë CURLOPT_URL duket të bëjnë mashtrim.

hmspain
18-06-12, 22:11
:-) Next pengesë ... flamujt përkthimit nuk janë të shfaqeshin në postet. I postuar diçka në spanjisht ... dhe siç thonë ata "Nada". Unë kam qenë duke pritur flamujt treguar gjuhën origjinale, përkthimi në anglisht, dhe teksti origjinal poshtë. Unë do të mbajë mbi dhe mbi dhe mbi parametrat, por unë nuk mund të duket të kuptoj gjërat jashtë.

Flamujt tani shfaqur në krye, dhe në qoftë se ju klikoni mbi një, ajo përkthehet faqe për atë gjuhë ... progres. Por instalimi ende nuk është "e drejtë" ...

m_jankowski
18-06-12, 22:44
Hi,
Ju lutem mund të tregoni, vetëm të jetë i sigurt, nëse çështja proxy është zgjidhur.

Rreth postin tuaj të mëparshëm - ju lutem më tregoni se çfarë saktësisht nuk është duke punuar drejtë tani, dhe me çfarë mund të ju ndihmojë.
Gjithashtu, ju lutem mos harroni të hapur thread reja për çdo çështje e re ;)

hmspain
20-06-12, 14:51
Unë kam nevojë për ndihmë të mëtejshme për këtë. Duke shtuar një linjë curl prokurë, unë kam qenë në gjendje për të marrë vBET për të punuar, por flamujt nuk tregojnë në postings individuale (vetëm në krye, ku kam specifikuar). Nëse unë klikoni mbi një nga flamujt më të lartë, përkthimi është kryer.

Herën e fundit kam marrë këtë të punës, unë nuk e kujtojnë ndonjë mjedis të veçantë për të marrë e flamujve për të shfaqur në postings individuale. Unë jam stumped :-).

hmspain
21-06-12, 17:34
Hi,
Ju lutem mund të tregoni, vetëm të jetë i sigurt, nëse çështja proxy është zgjidhur.

Rreth postin tuaj të mëparshëm - ju lutem më tregoni se çfarë saktësisht nuk është duke punuar drejtë tani, dhe me çfarë mund të ju ndihmojë.
Gjithashtu, ju lutem mos harroni të hapur thread reja për çdo çështje e re ;)

Unë mendoj * kam * Proxy çështja ime të zgjidhet. A keni klientët e tjerë që kalon nëpër një proxy? Çfarë bëjnë ata për të punuar rreth çështjes? Aq sa unë mund të them, vBET ka asnjë mundësi për të vendosur një proxy.

"Zgjidhje" ime mund të jetë shkaktuar probleme të tjera, kështu që unë duhet të dini :-).

I futur:

curl_setopt ($ lidhja, CURLOPT_PROXY, 'http://foo.com:nnnn/'); (foo.com është prokurë im, dhe nnnn është numri port)

në frontin e çdo linjë CURLOPT_URL. Jo shumë elegante.

---

Në këtë pikë përkthim nga veprat e flamujve të lartë, por përgjigje shumë të ngadaltë.

Unë nuk shoh ndonjë flamuj në postings vetë.

vBET
23-06-12, 21:49
Ne kurrë nuk kishte ndonjë problem me proxies vërejtura më parë. Kështu që ndoshta askush nuk është duke e përdorur atë me proxies ose çështja është specifik për konfigurimin e serverit tuaj.

E madhe që ju zgjidhur çështjen. Për çështje e re që ju tashmë e hapur fije të re dhe atje unë tashmë ju dërgoj përgjigjen. Ju lutem mbani një çështje për një fije - kjo do të na lejojë të menaxhuar më mirë çështjet.

Ne nuk jemi të vetëdijshëm për çështjet e mundshme të ndryshimeve tuaj. Siç kam shkruar këtë është specifik vetëm për konfigurimin e serverit tuaj. Vetëm shikoni se si vBET sillet dhe si ofruesit e përkthimit sillet.

A keni nevojë për ndihmë më shumë me këtë çështje? :)

vBET
07-07-12, 14:46
Asnjë përgjigje - konsiderohet çështja është zhdukur. Nëse jo ju lutem shkruani në këtë shtypurit thread

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1