PDA

View Full Version: Rezolvate subdirectorul cu un alt script



jorgejgm
04-01-10, 13:12
Hola,

Tengo un problema con las páginas traducidas y los enlaces internos que no usan el script vbulletin.




Ej:

www.vbulletinscript/en/vbulletinscript/ ********-->>>> ok

www.vbulletinscript/en/otherscript/ ********-->>>> Cum pot să spun la acea subdirectories Error404 să nu se aplice limba?vă mulţumesc.

vBET
04-01-10, 18:12
Aici aveţi această discuţie despre:


La scurt timp - nu este acceptată în prezent - dacă URL-ul este în interiorul URL-ul de pe forum pentru atunci acesta poate fi tradus, dar am acceptat ca cererea pentru feature pentru a determina care URL-uri nu ar trebui să fie sprijinite.

Acum poate că va fi suficient pentru tine de a seta redirecţionări 301 în dumneavoastră. Htaccess.

De asemenea, vă rugăm să ne URL-uri reale noi vom verifica.

jorgejgm
04-01-10, 18:30
Buna ziua, am trimis URL-ul real prin mesaj privat. Mulţumesc.

vBET
04-01-10, 20:04
Ok îl văd. Aşa că - dacă l-aţi scris ca aceste secţiuni sunt total scăpat de sub control vBulletin, atunci aceasta nu poate fi tradus chiar acum. Aşa cum am scris mai înainte - pentru acum vă puteţi face modificări în htaccess.. În următoarea versiune va fi susţinută de vBET:)

. htaccess pentru incercati aceasta (a pus-o înainte de norme vBET altele):


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/ofertas-trabajo/(.*)?$ http://%{HTTP_HOST}/ofertas-trabajo/$2 [L,R=301]


Vă rugăm să-l încercare! Nu a fost verificat.

jorgejgm
05-01-10, 00:32
fabrică, datorită perfect, din nou.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1