PDA

View Full Version: Rezolvate Google sitemap erori



haiduongbk
24-04-11, 14:26
Am prezinte sitemap de Google Webmaster Tools am vedea această eroare:

URL-uri nu au fost urmate
Când am testat un eşantion de adrese URL din Sitemap-ul dvs., am descoperit că unele adrese URL redirecţionează către alte locaţii. Vă recomandăm ca Sitemap-ul dvs. conţină adrese URL care indică destinaţia finală (redirecţionare ţintă), în loc de a redirecţiona la o altă adresă URL.


Eroare HTTP: 301
URL:
htt
Problemă detectată la: 24 aprilie 2011
- Eu folosesc Mod de rescriere URL-uri amicale, am folosi: creeaza un URL-ul lui Theo Consensul legătură într-SEO (de exemplu '/ en / adresa'); Nu utilizaţi vBSEO utilizare: vBSEO Motor de Cautare Sitemap-ul XML - Cuprins de htaccess. I:

RewriteEngine pe
RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST windowsz! \\. $ Net [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://windowsz.net/ $ 1 [R = 301, L]
DirectoryIndex index.php forum.php index. Php3 messagebrd.pl index.htm index.html
RewriteBase /
RewriteRule arhiva / index.php / $? 2 & limba = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule forum.php limbă =? $ 1 [L, QSA]
RewriteRule 2 dolari? Limbă = $ 1 [QSA]
RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

Opţiuni + FollowSymLinks

# # # Acesta este un SECURITATE minunată şi pot fi îndepărtate

^ RewriteRule include /(.*) index.php
RewriteRule ^ vb /(.*) index.php
RewriteRule ^ pachete /(.*) index.php

# # # Acesta este rescrie ACTUAL

RewriteRule ^ fire / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ))? showthread.php t = $ 1 & pagina = $ 2? &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ membri / ([0-9] +) member.php? U = $ 1 &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ forum / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ?)) = f forumdisplay.php? 1 dolar & pagina = $ 2 &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ bloguri / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ))? blog.php u =? 1 dolar & pagina = $ 2 &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ intrări / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ?)) entry.php b = $ 1 & pagina = $ 2 &%? {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ lista /([^/]*/)([ 0-9] +) list.php r = $ 1 $ 2 &%? {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ conţinut /(.*) content.php r = $ 1 &% {QUERY_STRING}?
RewriteRule ^ widget / config / ([0-9] +) widget.php r = config? / $ 1 &% {QUERY_STRING}
vbseo_sitemap_functions.php fişier a conţinutului:

$ Anterior = vbseo_sm_priority ($ vboptions ['vbseo_sm_priority_rt'], $ relp);

dacă ($ vboptions ['vbseo_sm_freq_tsmart'])
{
$ Dpassed = (time () - $ threadrow ['lastpost']) / 86400;
dacă ($ dpassed <3) $ frecv = 'de zi cu zi';
else if ($ dpassed <10) $ frecv = 'săptămânal';
else if ($ dpassed <100) $ frecv = 'lunare';
altceva $ frecv = 'anual';
} Else
$ Frecv = $ vboptions ['vbseo_sm_freq_t'];

vbseo_log_entry ("[showthread] forum_id: $ forumid, thread_id: $ threadrow [threadid], numarul total de mesaje: $ totalposts, pagini: $ totalpages, vizualizari: $ threadrow [views] $ anterior");
pentru ($ p = 1; $ p <= $ totalpages; $ p + +)
{
/ / Cod adiţional
$ Alanguages = array
if (! $ arhivate) {
$ Currentthreadurl = vbseo_url_thread ($ threadrow, $ p, $ arhivate). '& Limba =';
$ Vbseo_stat ['t'] + = sizeof ($ alanguages);
$ Lastpost = & $ threadrow ['lastpost'];
foreach ($ $ alanguages ca limbă) {
vbseo_add_url ($ $ currentthreadurl limbă, înainte de $, $ lastpost, $ frecv.);
}
}
/ / Terminare codul aditional
$ Vbseo_stat [$ arhivate 'la':? 'T'] + = vbseo_add_2urls (
vbseo_url_thread ($ threadrow, $ p, $ arhivate),
vbseo_url_thread ($ threadrow, $ p, $ arhivate, adevărat),
$ Anterior,
$ Threadrow ['lastpost'],
$ Frecv
);

}

dacă ($ showpost)
{

$ Getposts = $ db-> interogare ("
SELECT p.dateline, p.postid, p.threadid
DIN "Table_Prefix.." Post ca P
UNDE p.threadid = $ threadrow [threadid]
Şi vizibile = 1
ORDER BY p.dateline
");
Te rog ajuta-ma ca de configurare corectă, şi de ce sitemap erorile care ma ajuta cu depanarea, datorită

haiduongbk
24-04-11, 14:38
Sunt folosind vBulletin 4.1.3, am facut subiectul greşit, vă rugăm să comuta la vbulletin pe forum pentru mine 4

kamilkurczak
25-04-11, 13:34
Buna ziua,

în primul rând, a pus normele de Generatorul de Sitemap ÎNAINTE norme vBET:

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

haiduongbk
26-04-11, 01:03
Multumesc Kamilkurczak. Am făcut acest lucru, dar problema rămâne nerezolvată. Ajută-mă.

RewriteEngine pe
RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]
RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST windowsz! \\. $ Net [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://windowsz.net/ $ 1 [R = 301, L]
DirectoryIndex index.php forum.php index. Php3 messagebrd.pl index.htm index.html
RewriteBase /
RewriteRule arhiva / index.php / $? 2 & limba = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule forum.php limbă =? $ 1 [L, QSA]
RewriteRule 2 dolari? Limbă = $ 1 [QSA]

Opţiuni + FollowSymLinks

# # # Acesta este un SECURITATE minunată şi pot fi îndepărtate

^ RewriteRule include /(.*) index.php
RewriteRule ^ vb /(.*) index.php
RewriteRule ^ pachete /(.*) index.php

# # # Acesta este rescrie ACTUAL

RewriteRule ^ fire / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ))? showthread.php t = $ 1 & pagina = $ 2? &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ membri / ([0-9] +) member.php? U = $ 1 &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ forum / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ?)) = f forumdisplay.php? 1 dolar & pagina = $ 2 &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ bloguri / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ))? blog.php u =? 1 dolar & pagina = $ 2 &% {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ intrări / ([0-9 ]+)(?:/?$|(?:-[^/]+))(?:/?$|(?:/ pagina ([0-9] +) ?)) entry.php b = $ 1 & pagina = $ 2 &%? {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ lista /([^/]*/)([ 0-9] +) list.php r = $ 1 $ 2 &%? {QUERY_STRING}
RewriteRule ^ conţinut /(.*) content.php r = $ 1 &% {QUERY_STRING}?
RewriteRule ^ widget / config / ([0-9] +) widget.php r = config? / $ 1 &% {QUERY_STRING}

haiduongbk
27-04-11, 09:23
VBSEO 3.6.0 Am folosit şi ceea ce nu primesc un mesaj de eroare de la Google. - Am vBSEO punerea în aplicare şi integrarea conţinutului My htaccess:.

RewriteEngine pe

RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST windowsz! \\. $ Net [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://windowsz.net/ $ 1 [R = 301, L]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

# Reguli pentru legături cu vBSEO Traducere SEO (trebuie să fie incluse înainte de toate normele la vbseo.php)
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang = $ 1? & redirect = / [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar & redirect = / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Adminwzcp / | modwzcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Adminwzcp | modwzcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Adminwzcp / | modwzcp / | cron | vbseo_sitemap |. API \\ php)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Adminwzcp | modwzcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]
Ea a lucrat cu mine. Cu toate acestea, pentru a integra în sitemap doar urmaţi instrucţiunile de la: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-integration-other-plugins/415-sitemap-generator-integration.html-do trebuie sa fac altceva? – problema mea acum este traducerea în articol link-ul post.Ex. link-ul de site-ul meu

Chong trộm KHI bălegar Wi-Fi (http://windowsz.net/f30/ch% E1% BB% 91ng-tr% E1% BB% 99m-KHI-d% C3% B9ng-Wi-Fi-23696.html)
După serviciu:

Anti-furt atunci când se utilizează Wi-Fi (http://windowsz.net/en/f30/ch% E1% BB% 91ng-tr% E1% BB% 99m-KHI-d% C3% B9ng-Wi-Fi-23696 html).
Cum se poate traduce în adresa link ca fiind site-ul tau?

haiduongbk
27-04-11, 09:27
Acest lucru înseamnă că se poate traduce pentru a posta conţinut, şi titlul post, dar aceasta nu se traduce în legătură într-toate postarile ca aceasta pe site-ul dvs.

haiduongbk
27-04-11, 09:41
- Problema este că Sitemap-ul este creat, am citit:

<url>

<priority> 0.6802 </ prioritare>
<lastmod> 2011 - 04-26T11: 23:06 +00:00 </ lastmod>
<changefreq> anual </ changefreq>
</ Url>
<url>

<priority> 0.6802 </ prioritare>
<lastmod> 2011 - 04-26T11: 23:06 +00:00 </ lastmod>
<changefreq> anual </ changefreq>
</ Url>
<url>
Pot vedea adresa este: http://5Bthao/f11/windowsz.net% 5 d % 5Byou-%-luan % 5 d-Yi-gi-ve-windows7-final-are-gio-g-22-10-2009-a-556-6. htmlNhưng link care este pagina de eroare nu a fost găsit. ajută-mă. Prea multe erori la descărcarea de gestiune din site-ul meu

kamilkurczak
27-04-11, 10:51
ok voi verifica pentru tine

kamilkurczak
03-05-11, 16:55
Despre Google sitemap de eroare:

Link-uri în Sitemap nu ar trebui să fie traduse.
Acest lucru este bun - Acesta este modul în care aceasta ar trebui să funcţioneze. De ce? Performanţă.
În acest moment, generaţie de 52 de ori mai multe link-uri pentru fire poate consuma mult timp pentru forumuri mari. Obţinute de toţi cei în acelaşi timp, ar putea face o foarte, foarte consumatoare de timp şi pentru a genera mulţime de interogări la baza de date.

Şi acest lucru este bun pentru google - după cum vedeţi, aveţi o redirecţionare 301 la pagina cu url traduse (Eroare HTTP: 301).

Google ar prefera ca link-urile au fost traduse, dar nu le deranjeaza deloc.

Integrarea vBET cu alte plugin-uri - vBulletin Enterprise Traducator (vBET) (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet-integration-other-plugins/): Mai multe aici

Acest mesaj de la Google este pentru informaţiile dumneavoastră. Ei cred că aveţi, probabil, un link-uri rău în sitemap, Ei cred că nu este bun pentru tine si tu nu stii nimic despre faptul că,
dar ştii - acest link-uri sunt redirecţionate (cu 301) pentru a forma bună şi acest lucru este bun pentru Google şi foarte bună pentru site-ul dvs. (de performanţă).

vBET nu acceptă obţinute de URL în sitemap.

De asemenea, nu se pot integra cu vBET sitemap - Veti avea link-uri în Sitemap-uri numai din fire originale. Google link-uri de accesare cu crawlere în sine tradus (dar va dura mai mult) şi va trebui tradus url-uri

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1