PDA

View Full Version: Решени URL адреси со? vbetxx приложен кон нив во Google индекс



ctrenks
06-04-12, 15:57
Жал ми е што имам неколку прашања треба решено толку лошо направат неколку одделни барања. Во оваа Јас сум наоѓање на индексирани страници со? Vbet_outside = true приложен кон адреси, и немам врски, кои всушност се додаде дека.

Јас дури и го имате на мојот форум рачно каде што тоа не е всушност надвор веќе.

Јас требаше да се направи ре-директно да одат од /? VbetXX на / но сакате да бидете сигурни дека не постои подобар начин.

Благодарам,
Крис

r.dziadusz
06-04-12, 20:35
Coud ви молам да ми покаже точната индексирани рачно со /? VbetXX и "XX" е lang код?

ctrenks
06-04-12, 22:08
xx беше само вајќи да значи повеќе минатото дека .. не постои xx lang!



site:www.allfreechips.com/de/

во Google првата страница е индексирани со vBET?

ctrenks
10-04-12, 00:43
Можете да видите на форумот страница, phpBB2 / има? Б \\ vbet_outside = true во индекс?

r.dziadusz
10-04-12, 22:54
Знам таму не постои xx јазик само сакам да знаеш што да ми покаже, и она што ми требаше беше да се види како оваа страница е точно индексирани :)
Може да ви молам покажи ми го - Знам дека сте ми кажа како се создаде, но јас треба да се погледне, ако јас случајно havent направиле некои печатна грешка

m_jankowski
19-06-12, 21:40
Нема одговор па јас треба да се затвори оваа тема, ако имате повеќе прашања со ова прашање јас ќе го отвори.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1