PDA

View Full Version: Kako zadržati naslov foruma na izvornom jeziku?



trevis
04-05-10, 00:53
Želim neki naslovi nisu prevedeni foruma. Je li to moguće? Pokušao sam na BBCode "notranslate", ali ne radi ... BBCode pojavio kao dio naslova. S poštovanjem, Trevis

vBET
04-05-10, 10:26
BBcode notranslate je samo za poruke. U predlošci ne samo koristiti prevedene područje - staviti tekst između: i

trevis
06-05-10, 02:31
BBcode notranslate je samo za poruke. U predlošci ne samo koristiti prevedene područje - staviti tekst između: i
Savršeno! Hvala! Međutim, u naslovnoj traci preglednika čuva prikazuje prijevod neželjene ... je kako to škripac taj previše?

vBET
06-05-10, 16:11
Savršeno! Hvala! Međutim, u naslovnoj traci preglednika čuva prikazuje prijevod neželjene ... je kako to škripac taj previše?

Da - korištenje nije prevedene prostor za naslov - to će zahtijevati promjenu puno predložaka (pronaći sve s <title> i staviti $ vboptions [bbtitle] unutar ne prevedene područja).

Također možete pokušati dodati nisu prevedene područje nije u predložak, ali u VB konfiguracije (nije testiran). Ako vB ne mijenja znakove pri ispisu Ime foruma, onda na kraju u svakom mjestu gdje je vaš Ime foruma prikazan će biti unutar ne prevedene područja.
Imajte na umu da nismo ga testirati a ne znam, kako će utjecati na forum (tj. e-mail nisu raščlaniti sada pa ako je u pitanju e onda će tamo ostati - imajte na umu da planiramo barem čiste e-poštu od naše komentare).

trevis
06-05-10, 18:08
Dobro Pokušavam promijeniti samo FORUMDISPLAY, jer je tek tada prijevod naslova mi smeta. Našao sam sljedeći kod:


...
<head>
{vb:raw headinclude}
<title>{vb:raw foruminfo.title_clean}</title>
...

ali ne razumijem gdje sam li ispravno uključiti
$vboptions[ bbtitle ]. Možete li dati primjer? Hvala Vam.

---

Sam promijenio <title>{Vb: sirovo foruminfo.title_clean}</title> po <title>{Vb: sirovo foruminfo.title}</title> FORUMDISPLAY u i radila je lijepo.

[] S!

vBET
06-05-10, 20:49
Žao nam je dao sam ti primjer iz Velike vB3.8 da ga rukuje:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1