PDA

View Full Version: Riješen previše veze dB pogreške tijekom ažuriranja priručne memorije



krisp
17-12-09, 01:17
Druge noći sam se dogodilo da se probudi malo nakon 4 u jutro, gdje je forum iznenada je dolje za 20 minuta kao što su:


Pogreška baze podataka u vBulletin:

mysqli_real_connect () [<a href='function.mysqli-real-connect'> function.mysqli-real-povezivanje </ a>] (08004/1040): Previše veze
/ Var / www / vhosts / ... / httpdocs / includes / class_core.php na liniji 1138

MySQL Greška:
Pogreška broj:
Zahtjev Datum: utorak 15 prosinac, 2009 @ 04:28:00
Pogreška Datum: utorak 15 prosinac, 2009 @ 04:28:00
Skripta: http://.../
Referrer:
IP adresa:
Korisničko ime:
Classname: vB_Database_MySQLi
MySQL Verzija:
-->

Sada, nikada nisam doživio prije, a ja sam zadivljen, ako je slučajno, da je to bilo oko ažuriranje VB predmemoriju u rasporedu poslova.

Provjerio sam jutros i sve je ok, tako da se nije ponovila i danas.

Poslužitelja činilo da neće biti pod stresom, jer sam imao još jedan forum na istom poslužitelju bez vbet, koji je bio pokrenut fino vrijeme prekida rada moje vbet foruma.

Gledajući serverlog ima činiti se biti neki bot aktivnost, ali ne mnogo aktivnosti korisnika. Roboti se činilo da se redu 200 - ali normalni korisnici dobili dberror. Također neobično zapisa u server logfile čini da se ne sortiran kronološki ...

Malo puzzele ... Možda mi možete reći ako uključuje / class_core.php na liniji 1138 je uključen u ažuriranju cache? Ili možda neki od vas imate ideju kako otkloniti ovo?

vBET
17-12-09, 01:31
vBET ne stvara nove veze - ona može ponovno uspostaviti vezu, ali to je samo ako stvarni jednom je izgubio (u slučaju ako prijevodi dolazi prekasno od Googlea). I tim u vezi vrši $ vBulletin-> DB-> spojiti tako da vBulletin napravio sve potrebne čišćenje na kraju.

Dakle, u ovom trenutku mislimo da je problem negdje drugdje.

class_core.php nije naš datoteku i ne koristi izravno vBET cache - ali ako ova datoteka je odgovorna za izvršenje planiranih zadataka, onda će se izvršiti predmemorija čistini.

vBET
17-12-09, 01:54
Još jedna stvar. Ako pišete o vBET predmemorija čišćenje, onda molimo boga koliko podataka koje su u cache. Ako je stvarno velik iznos, a zatim promijenite svoju strategiju predmemorije čistini.
vBET ne stvara dodatne veze, ali ako čišćenje traje predugo, onda drugi klijenti čekaju i nove veze su stvorili BB za nove klijente, koji bolestan pričekajte. To je razlog zašto smo dodali nekoliko čišćenje strategije. Za stvarno velike količine podataka molimo prošle strategije.

Imajte na umu da se ovo pitanje će biti minimiziran u 3.3.0 jer ćemo podijeliti predmemorije tablice za svaki jezik, tako da indeksi će biti 52 puta manja i čišćenje će biti puno brže - brisanje podataka je brz, ali ažuriranju velikog indeksa nije potrebno. Dakle, u ovom trenutku molimo vas da razmislite korištenje drugih kliring strategije, koje su bolje za velike indekse:)

krisp
17-12-09, 05:22
Happend opet 04 - 05 - sve domene dolje sa previše veze. Mislim da si u pravu. Forum je zauzet brisanje predmemorije i pretraživanja robota su plesti s jednog zahtjeva u sekundi. Sam mogao vidjeti serverload je iznimno visok. Sada je vrlo niska ponovno. vbet db cca 1,1 GB

Ja sam se prebacio na "Izbriši sve predmemorija podataka jednom predmemorija TTL interval".

Zvuči jako dobro, istina 330 adresa taj problem!

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1