PDA

Επιστροφή στο Forum: Πληροφορίες για τους πίνακες μνήμης cache της βάσης δεδομένων



Cybershaolin
31-01-10, 08:24
Ακριβώς ένα ζήτημα σαν αυτό, τι γίνεται αν δεν χρησιμοποιήσετε cache καθόλου στην vBET; Είναι η αποθήκευση για να διαγράψετε όλους τους πίνακες που σχετίζονται με cache; Παρατήρησα πολλούς νέους πίνακες (156 πίνακες σε σύγκριση με 3 τραπέζια στην 3.2.2 έκδοση!) Προστέθηκαν στη βάση δεδομένων μου σε σχέση με τη λειτουργικότητα cache ...

vBET
31-01-10, 19:36
Δεν έχει νόημα να το αφαιρέσετε. Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε cache τώρα, αλλά ίσως στο μέλλον. Κενό, δεν χρησιμοποιούνται πίνακες δεν έχουν απολύτως καμία επίπτωση στην απόδοση του συστήματος.

Cybershaolin
31-01-10, 23:15
Δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσετε σε όλα, ακόμα και στο μέλλον. Όμως, η ερώτησή μου δεν ήταν πραγματικά να ρωτήσω αν αυτό είχε αντίκτυπο στην απόδοση του συστήματος ή των επιδόσεων vBET ή όχι, τα οποία εγώ δεν υποστηρίζουν περίπου ... Ήθελα μόνο μια απλή απάντηση, αν θα μπορούσα να αφαιρέσετε τους πίνακες ή όχι. Θέλω απλώς να ξέρω αν αυτό θα σταματήσει vBET εργασίας εάν δεν χρησιμοποιείτε cache σε όλα.

Αυτό είναι για προσωπικούς λόγους και την κατανόηση μου, αυτό είναι όλο. Έχω τους λόγους μου για να μην έχουν μια τέτοια μεγάλη ποσότητα των πινάκων στη βάση δεδομένων μου, μπορείτε να καταλάβετε αυτό;

Cybershaolin
02-02-10, 03:28
Έτσι, είναι ασφαλές; Ακριβώς ένα απλό απάντηση παρακαλώ; :)

vBET
02-02-10, 22:56
Εμείς δεν το δοκιμάσετε, αλλά όπως γνωρίζετε τον κωδικό θα πρέπει να είναι ασφαλή. Πριν cache χρησιμοποιείται είναι πάντα ελέγχονται δεν είναι σε. Έτσι, αν το έχετε απενεργοποιήσει τότε vBET δεν πρέπει ποτέ να πάει με κωδικό ερωτήματα cache. Δεν υπάρχει "πρέπει", γιατί όπως έγραψα δεν το δοκιμάσετε.

Cybershaolin
07-02-10, 00:53
Χάρη. Θα σας αφήσω να ξέρω αν ποτέ θα το δοκιμάσω.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1