PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved Μετά τα προβλήματα με την εγκατάσταση μεταφράσεις



samm1129
22-05-11, 04:13
Γεια σου, έχω ακολουθήσει τις οδηγίες και ήταν σε θέση να εγκαταστήσετε το mod. Κάθε φορά που είμαι περιήγηση στην αγγλική γλώσσα, χωρίς προβλήματα, όταν μεταβαίνω σε άλλη γλώσσα στο root directory φόρουμ, δεν θέματα. Ωστόσο, εάν είμαι κάντε κλικ πάνω στο θέμα, ή μια θέση η κάθετος ότι πρέπει να είναι κάπως έτσι / forum / IW / θέμα εμφανίζεται σαν αυτό / forum / / iwtopic
Έχω απεγκαταστήσει πολλές φορές, προσπάθησαν 3.36 καθώς και 3.4 και λήψη ίδιο θέμα. Έχει κανείς δει αυτό και ξέρει κατά τύχη πώς να το επιλύσει;

χάρη,
Sam.

vBET
22-05-11, 15:52
Γεια σας. Νομίζω ότι έχεις πρόβλημα διαμόρφωσης. Παρακαλώ κοιτάξτε προσεκτικά με τις ρυθμίσεις σας για τον κατάλογο Φόρουμ παράμετρο. Τι αξία θα έχουν γι 'αυτό; Παρακαλώ σημειώστε περιγραφή των παραμέτρων:

Σετ με "/" στην αρχή και χωρίς να '/' στο τέλος, δηλαδή "/ forum»
Εάν έχετε ρυθμίσει λάθος, αλλάξτε την κατάλληλη. Εάν έχετε αυτό εντάξει, τότε θα ερευνήσει το περισσότερο. Επίσης, παρακαλούμε να σημειώσετε ότι δεν χρειάζεται να το απεγκαταστήσετε. Μπορείτε απλά να απενεργοποιήσετε vBET είναι ζήτημα θα εξακολουθούν να υφίστανται - θα πρέπει να εγκατασταθεί για να το ερευνήσει.

Παρακαλώ γράψτε το έκανε να βοηθήσει;

samm1129
22-05-11, 20:02
Αυτή ακριβώς πώς εγκατάστασης είναι, και όπως ανέφερα δουλεύει μια χαρά αν μου φορτίο h0ld.com/forum / και στη συνέχεια κάντε κλικ μεταφράσει σε οποιαδήποτε γλώσσα, ωστόσο, αν πάω πιο βαθιά μέσα στο πραγματικό θέμα, για παράδειγμα: h0ld.com/forum / / zh-CNmazda / αντί:
h0ld.com/forum/zh-CN/mazda /

samm1129
22-05-11, 20:03
. htaccess μου μοιάζει με αυτό:

# Σχόλιο την ακόλουθη γραμμή (προσθήκη «#» στην αρχή)

# Για να απενεργοποιήσετε λειτουργίες mod_rewrite.

# Σημείωση: θα πρέπει ακόμα να απενεργοποιήσετε το hack στο

# Τον πίνακα ελέγχου vBSEO να σταματήσει url ξαναγράφει.

Στις RewriteEngine



# Ορισμένοι διακομιστές απαιτεί η οδηγία RewriteBase να

# Ενεργοποιημένη (αφαίρεση «#» στην αρχή για να ενεργοποιήσετε)

# Σημείωση: όταν ενεργοποιηθεί, θα πρέπει να συμπεριλάβετε τη διαδρομή

# Για να ρίζα φάκελο σας vB (δηλαδή RewriteBase / forums /)

RewriteBase / forum /



% RewriteCond {HTTP_HOST}! ^ Www \\. H0ld \\. Com

RewriteRule (.*) http://www.h0ld.com/forum/ $ 1 [L, R = 301]



RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..; Txt) (\\ gz)); $ forum / vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]



# ΚΑΝΟΝΕΣ για SEO συνδέσεις μετάφραση με vBSEO (πρέπει να συμπεριληφθούν πριν από όλους τους κανόνες για vbseo.php)

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / index.php [L, QSA]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php; vbet_lang = $ 1 & ανακατεύθυνση = / forum / $ 2 [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)

RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]



% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /

RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]



% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap |. Api \\ php)

RewriteRule ^ ((αρχείο /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]



% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | εικόνες) /

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

vBET
22-05-11, 21:38
Αυτή τη στιγμή δεν έχετε vBET ενεργά στο φόρουμ σας, έτσι δεν είμαι σε θέση να το ελέγξει. Αν οι διευθύνσεις URL που δημιουργούνται λάθος, τότε δεν είναι. Htaccess το θέμα. Αν αυτά είναι που δημιουργούνται δεξιά και την ανακατεύθυνση συμβαίνει τότε είναι. Htaccess θέμα. Παρακαλείσθε να εγκαταστήσετε και να ρυθμίσετε vBET στο φόρουμ (μπορείτε να απενεργοποιήσετε) και PM λεπτομέρειες πρόσβαση στο φόρουμ σας (Διαχειριστής CP και FTP), θα ελέγξουμε τι συμβαίνει. Αν δεν είναι πρόβλημα διαμόρφωσης, τότε θα πρέπει να αλλάξετε από κορμούς γιατί συμπεριφέρεται όπως αυτό στον server σας. Θα το ελέγξουμε και θα το λύσουμε:)

samm1129
22-05-11, 21:40
είναι ενεργή.

samm1129
22-05-11, 21:48
PM έστειλε **********..

vBET
24-05-11, 17:12
Λυθεί. Είχατε λάθος διαμόρφωση vBulletin! Μπορείτε να ορίσετε '/' στο τέλος του URL Forum παράμετρος, η οποία περιγράφεται με σαφήνεια:


URL του φόρουμ σας.
Σημείωση: Μην προσθέτετε κάθετος. ('/')

Παρακαλούμε να διαμορφώσετε το δικό σας φόρουμ προσεκτικά:)

samm1129
24-05-11, 20:11
εσείς είστε φοβερό Χάρη :-) για γρήγορη λύση. Μεγάλη υποστήριξη.

kamilkurczak
24-05-11, 22:29
Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση σας:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vB Enterprise Translator 4.10.1