PDA

Επιστροφή στο Forum: Έχουν ήδη γίνει Γλώσσες



jorgejgm
21-11-09, 22:07
Γεια σας, έχω μόνο 3 γλώσσες ενεργοποιηθεί για τους χρήστες, αλλά θέλω τις μηχανές αναζήτησης είναι διαθέσιμα σε όλες τις γλώσσες. ¿Μπορώ να έχω 3 γλώσσες που προσφέρονται στους χρήστες και 52 για τις μηχανές αναζήτησης;. Έχω διαπιστώσει ότι οι γλώσσες δεν είναι ενεργοποιημένες στις σημαίες δεν λειτουργεί. Παράδειγμα: Έχω ενεργοποιήσει αγγλικά, τα καταλανικά και γαλικιανά forum.com / en forum.com / ca forum.com / GL και λειτουργεί καλά. Αλλά θα ήθελα forum.com / cn forum.com / την forum.com / *.* συνεχίσει να τρέχει στο παρασκήνιο. Σας ευχαριστώ.

vBET
21-11-09, 23:48
Αυτή τη στιγμή η απενεργοποίηση σημαία σημαίνει απενεργοποίηση μετάφραση στη γλώσσα αυτή. Είναι για να εξασφαλίσει το δικό σας φόρουμ εναντίον των αιτήσεων μεταφράσεις που δεν πρέπει να συμβεί επειδή δεν έχετε τέτοια σημαία, αλλά κάποιος θα μπορούσε να θέσει URL χειροκίνητα.

Παρακαλείστε να εξηγήσετε όφελος που έχουν όλα διαθέσιμες μεταφράσεις, αλλά περιορίζει αυτό για τους χρήστες; Αυτή τη στιγμή, κατά τη γνώμη μας, αυτό μπορεί να μπερδέψει κάποιους χρήστες. Ειδικά εκείνοι που ήρθαν για να μεταφραστεί το φόρουμ σας, διάβασα ότι έχετε υποστήριξη πολλαπλών γλωσσών της κοινότητας, να εξαρτά την εγγραφή και στη συνέχεια φαίνεται ότι δεν μπορούν να γράψουν στη γλώσσα τους ...

Παρακαλούμε να μας πείσουν ότι είναι καλή ιδέα σε κάποια κατάσταση, που εμείς δεν βλέπουμε αυτή τη στιγμή. Αν είναι θα προσθέσουμε ευχαρίστως τέτοια δυνατότητα, αλλά αν όχι, τότε προσθέτοντας περισσότερες επιλογές που δεν χρησιμοποιούνται δεν είναι καλό για το προϊόν.

jorgejgm
22-11-09, 09:08
Γεια σας, θα σας δώσω μου 3 λόγους: το φόρουμ μου όπως πολλά άλλα απευθύνονται σε μια χώρα, 4 γλώσσες που χρησιμοποιούνται στη χώρα μου και είναι εκείνοι που θέλουν να έχουν ενεργοποιηθεί.Φόρουμ μου δεν είναι χρήσιμη για τους αλλοδαπούς στη λειτουργία της συμμετοχής, αλλά, ναι, ως μια διαβούλευση.Για παράδειγμα, χρησιμοποιώντας τις επιλογές της: ανακατεύθυνση χρήστη γλώσσα ξένους και Έλληνες επισκέπτες θα μπορούσε να έχει όλα τα φόρουμ στη γλώσσα σας.Τα οφέλη αυτής θα ήταν: βελτίωση σελίδα χρόνο φόρτωσης (σελίδα 52 γλώσσες relantizan) οπτικά καλύτερα για την πλειοψηφία των χρηστών μου (52 γλώσσες, κινήσεις για να 4, αλλά πραγματικά ο καθένας ήταν ακόμα διαθέσιμα) τις δυνατότητες του vbet ακόμα θα είναι διαθέσιμη (52 γλώσσες και τους ευρετηρίασης σε μηχανές αναζήτησης).Νομίζω ότι τα οφέλη είναι πολλά ;)

vBET
22-11-09, 16:55
Ναι. Γνωρίζοντας την άποψή σας μπορούμε να πούμε - αυτό είναι πραγματικά μεγάλη ιδέα:) Και θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για την άσκηση προσοχή μας σε αυτό το θέμα. Εμείς απλά δεν το συνειδητοποίησα πριν.

Προστέθηκε στη λίστα TODO, και θα πρέπει να συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση:)

jorgejgm
22-11-09, 18:23
Ελπίζω η νέα έκδοση με ανυπομονησία: D

vBET
16-12-09, 02:54
Υλοποιηθεί - θα συμπεριληφθεί στο 3.3.0:)

jorgejgm
16-12-09, 16:23
Χάρη :):):)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1