PDA

View Full Version: Решени Още проблеми на натоварване



Snake
16-03-10, 11:54
ОК, така съм направил много за тестване.

В продължение на 24 часа натоварване ми се издига постоянно в 30.00 "

Сървъра се рестартира се определя за друго 24 часа.

Ако забраните на МО и не се получи този проблем.

Не се каже, че с Министерството на отбраната, с увреждания има по-малко трафик, тъй като това не е вярно, Google все още изпраща трафикът е един и същ с Министерството на отбраната с увреждания, според моя статистика.

Моля, обяснете, товарът е ме влудява.

tavenger5
16-03-10, 19:32
Звучи като ботове удря преведените страници, когато е на мода. Трябва да се търси в оптимизиране на Apache или получаване на сървър с повече мощност на процесора. Възможно ли е да vboptimise или каквато и да е вид механизъм за кеширане, както memcached?

Snake
16-03-10, 21:35
Факт е, моят форум получава 30000 уникати на ден, ако деактивирам МО натоварване капки незабавно, и ботове и потребителите все още показват страници, така че все още са взискателни сървър власт, тя е просто, че показването на преведените страници използват 10x ресурси от стандартни страници Vb от нормалната база данни. Това е лошо написани код, и трябва да бъдат фиксирани! Други модове, които никога не са това, просто vbet, Иска ми се никога не променя, но връщане назад е твърде късно. :: Лудост

moman
16-03-10, 22:21
Това наистина звучи като сте на underpowered сървър. Аз съм на 8-ядрен Nehalem машина (така че ние не търсим на още 8 виртуални ядра, в резултат на HT, за общо 16). Аз също широко оптимизира тази машина, използвайки собствените си техники, както и като указатели от хора vbulletin.com.

vBET ми повдига товар от около 2.5 до 3.0-3.5, в зависимост от броя на потребителите, и това очевидно расте, въз основа на размера на кеша. Въпреки това, аз не мисля, че е твърде лошо на всички, като едновременно потребителите ми варират от сравнително по-висока 800 до още по-висок 1200.

vBET
17-03-10, 00:38
Hi:) Разбира превод трябва да вземе някои ресурси - там не е магия. Превод на страницата означава резултат на производството и да я промените. Благодарение на този превод винаги ще отнеме повече време от нормалното страница.

Аз разбирам, че не са твърде щастливи, с повече натоварване на сървъра, но моля, имайте предвид, че vBET се средства само за превод. За нормални страници добавя само знамена. Така че всичко това допълнително натоварване идва от допълнителен трафик към преведените страници. Тъй като сте написали вашия трафик, не слизат незабавно след деактивирането vBET (ако го има известно време след това тя ще намалее след деактивирането - повярвайте ми) и натоварване на сървъра е по-ниска - това е очевидно - роботи са все още пълзеше на URL адреси на преведените страници, потребителите са все още намиращи се в Google линкове към вашите преведените страници. Така че все още има същия трафик, но сега под преведени връзки е просто дублира съдържание - нормална страница, която не е преведена. Ако искате да останете с увреждания vBET ние силно препоръчваме да добавите правило в. Htaccess файл, който ще пренасочи всички преведени страници нормална, в противен случай можете да изгубите SEO, защото дублира съдържание.

Моля, имайте предвид, че ние вече са планирани в подкрепа на други системи за кеш и нашите превод алгоритми са оптимизирани незабавно. Т.е. ние просто открих, как драстично намалява PHP висока производителност при работа на големи струни и ние промяна нашия алгоритъм. Вече е пуснат в vBET 4.2.0 с допълнителни опции за конфигуриране. И ние ще се преместят всички подобрения и да vBET 3.x, която все още е подкрепено:)

Разбирам, че според Вас нашата код е слаб. Аз не знам на какво се базира на Вашите очаквания. Ние имаме най-бързият превод мод за Автоматични - там не е нищо друго, което работи по-добре. Превод ще отнеме известно ресурси и Министерството на отбраната ни отнема по-малко от всеки друг. Можете да видите, колко бързо vBET може да работи на много форуми. Ако имате въпроси на вашия сървър, тогава моля, помисли за промени в конфигурацията или добавяне на ресурсите на сървъра. Вие не можете да поставите 20 литра вода на 10 литра кофа.

Нашите изработи е: "Ние имаме много да се промени". И това е защо ние експериментират, промяна на алгоритмите, профилиране и прекарват много време в търсене на решения, които ще изискват по-малко ресурси. Все още не знаем, Министерството на отбраната, което би могло да има конкуренция да vBET и има някои други модове превод. Ние направихме много алгоритъм промени, които ние трябваше да предполагам далеч, защото те не помагат, по време на този процес, ние също така открих много подобрения. Можете да имате впечатление, базирайки се на вашия сървър въпроси, но моля, помисли ли някакви по-добро решение? Какво може да ви даде намек, че може би vBET не е грешно решение, тъй като се работи по хиляди форуми, може би просто се опитва да постави 20 литра вода в кофа 10 литра. Още имаме много да се промени и голяма TODO списък в оптимизирането раздел (около 70% до експеримент ще помогне или не):) И вие сте 100% прав - можем да го направим по-добре, ние ще и ние го правим всички време:) Просто изчакайте, докато се движим всички подобрения, които направихме по време на изпълнението vBET4.x:)

Ако мога да ви дам някои съвети за - моля, проверете как можете да оптимизирате vBET: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html
Особено разгледа блокирането на някои езици и блокиране на неподходящи страници от robots.txt

Какво е времето на отговор за преведените страници? Какво е натоварването на процесора? Каква е вашата използването на паметта? Ако това е приемливо, тогава ще има какво да се притесняваш. Хората често се страхуват от увеличаване на натоварването на сървъра и дори не знам какво означава. 10 пъти повече натоварване на сървъра НЕ означава 10 пъти по-използваните ресурси. Това просто означава, че повече теми, които чакат на опашката, това, което е напълно нормално, тъй като в момента вашите теми трябва да чака за отговор на Google, ако някои превод все още не се кешира. Така че нишката чака отговор на Google и не взема процесора изобщо през това време. Поради това за зареждане на сървъра ще бъде по-голям, дори, ако vBET може да не се предприемат ресурси всички (това, което разбира се не е възможно).

За трясък вашия сървър - това е очевидно въпрос на вашия сървър. Това се случва периодично. Имах подобен проблем на моя сървър. Тя е била причинена от някои бъгове Apache, така че една Apache нишка расте и расте заедно с използването на паметта, докато цялата памет са били консумирани АНО сървър кеширани. Само една нишка се държи така, че други теми Apache е нормално. Играх с Apache конфигурация и въпросът е решен. Мисля, че Apache просто трябваше някои памет течове - Спомням си сложих-ниската стойност на заявленията, които може да се проведе от една нишка. Имаше и други промени. Аз предлагам да проверите използването на памет и да се наблюдава за известно време. Също така тя може да бъде полезно да се провери средният размер на памет, използвана от една нишка, Apache, направи някои изчисления и да се създадат подходящи стойност на макс теми за Apache.

Ако имате някакви въпроси, моля, просто питам:)

vBET
18-03-10, 09:21
Хей - Току-що беше на вашия форум превежда ULTRA FAST ... Така че това, което се твърди, и защо толкова ядосан нагласа за vBET, когато имате супер бърз преводачески услуги? ...

Моля, помислете, какво означава натоварване на сървъра. Разбиране на значението му може да бъде много полезно да се разбере какво се случва на сървър и как тя може да бъде свързана с теми, които чакат на опашката, не защото нямате ресурси, но се чака отговор от друг сървър (Google в този случай).

По мое мнение имате супер бързи преводи и имате какво да се притесняваш:)

Snake
18-03-10, 12:49
Са строителни обекти, 10 години, аз съм напълно наясно, 10x натоварване не означава, 10x ресурси, спри да ме третират като идиот и лъжица хранене ми боклук. Студени факти са с този мод, срещу други безплатни мод си товар е мега. И в пиковите часове сайта ми сега е бавно и да реагира. Да, страници превежда бърз, най-връх, но на цена на бавен сървър-късно през деня. Имам Quad Core, RAID 15K SAS сървър, който е оптимизиран добре, да го стартирате 0.50 през целия ден дълго преди това с голям трафик. Това е VBET код, който добавя натоварване и се прави сървър бавно в пиковите часове, това е факт, това не е увеличение на трафика, и са имали същия трафик и ботове преди и сървъра се справи глоба, тя е превод продукт. Период. Побързайте и го оправи, аз наистина не искам да плати още £ 300 на месец за даден сървър ъпгрейд, просто да тече MOD хаха.

tavenger5
18-03-10, 16:03
Колко езика имате възможност? Колко мнения имате? Имате ли инсталиран vbseo и карта на сайта генератор? Колко ботове удари сайта на ден?

Snake
19-03-10, 00:11
Здравейте!

Поддръжка за 32 езика.

100 000 мнения.

vbseo и карта на сайта инсталирани.

карта на сайта плъгин казва, 1000.000 страници индексирали на ден.


Факт е, че ако деактивирам Министерството на отбраната и рестартирайте сървър, бот и потребителите все още си удрям сървър същите като преди, същото страници са все още в очила индекс и по този начин и да се позволи трафикът е един и същ или не.

Единствената разлика е, че с Министерството на отбраната с увреждания ботове и Гугъл страница на английски, така че, трафикът е идентично, като единствената разлика е, че те не се виждат преведена страница, като по този начин се избягва база данни модове въпроси.

Това е ясно като ден за мен този мод е освободена, без правилното тестване и ясно собственик не се интересува за справяне с проблемите.

Fail.

Snake
19-03-10, 00:19
Майкъл, са погрешни, този товар не е причинена от увеличение в трафика, то е причинено от четене и писане на преводи на MySQL.

Ако Еврофутбол екип може да чете и пише на MySQL с ниско натоварване, защо не мога да ви?

Лош код мой приятел.

vBET
19-03-10, 02:43
Са строителни обекти, 10 години, аз съм напълно наясно, 10x натоварване не означава, 10x ресурси, спри да ме третират като идиот и лъжица хранене ми боклук. Студени факти са с този мод, срещу други безплатни мод си товар е мега. И в пиковите часове сайта ми сега е бавно и да реагира. Да, страници превежда бърз, най-връх, но на цена на бавен сървър-късно през деня. Имам Quad Core, RAID 15K SAS сървър, който е оптимизиран добре, да го стартирате 0.50 през целия ден дълго преди това с голям трафик. Това е VBET код, който добавя натоварване и се прави сървър бавно в пиковите часове, това е факт, това не е увеличение на трафика, и са имали същия трафик и ботове преди и сървъра се справи глоба, тя е превод продукт. Период. Побързайте и го оправи, аз наистина не искам да плати още £ 300 на месец за даден сървър ъпгрейд, просто да тече MOD хаха.

Разбирам, че ви е вече е запознат с информация относно натоварването на сървъра, която Аз ви дадох. Моля, обърнете внимание, че нямам познания за това колко напреднала е всяка хиляди нашите потребители и всеки път аз ще дам задника пълна информация, тъй като могат да бъдат полезни. Това не означава, че аз съм ви третират като идиот - това означава, че ми пука за информации, които могат да бъдат полезни за вас и оценка на сървъра ви състояние. Моля, точка ми другите Министерството на отбраната, за която вие говорите за аз с удоволствие ще направи някои сравнение:) Също така всеки път, когато са свободни да изберат най-доброто решение за вас.

Проверих вашия форум отново и отново изглежда да реагира много бързо. Моля, дайте ми най-добра времева рамка да бъде в състояние да наблюдател това, което пишете за вашите бавен отговор в пиковите време.

Ако искате да проверите как вашия трафик се промени, защото на vBET - моля генерира някакъв доклад, който ще ви покаже всички трафик на преведените страници - това е това, което сте спечелили благодарение на vBET.

Вие сте абсолютно прав, че преводите се нуждае от допълнителни ресурси - няма друг начин и никога няма да намерите продукт, който ще превърне вашия сайт, без да всяка цена. Както вече споменах, най-много време изисква да се чака за превод на Google, когато той не се кешира, и през това време ви теми трябва да чакам за отговор, това, което имат най-голямо въздействие върху натоварването на сървъра. Можете да зададете по-голям кеш, за да живеят - след това често се изисква преводите ще бъдат вече в кеша. Но не кеширани преводи всеки продукт, ще трябва да почакат за превод. Няма друг начин.

Моля, обърнете внимание, че смята, че трябва да бъдат разбити, за да бъде в състояние да го оправи.

Както вече сте написали, ние непрекъснато подобряване на vBET изпълнение. И аз вече сте написали, че сме готови подобрения в производителността, които сега са в бета етап в vBET4.x. Днес ние ще пусне нова vBET4.x версия с допълнителни подобрения в производителността. И когато ще бъдат поправени бъгове за тези (ако има такива) ще се движат тези подобрения vBET3.x Не е необходимо да прокара.

Също така никой сили да плати още £ 300 на месец за даден сървър - сте да създавате свои собствени решения и тук имате много опции. Включително намаляване на броя на поддържаните езици, или дори преминаване към друг продукт, който споменахте, е много по-добре. Ние напълно разбираме, че решения, които използвате, трябва да се побира на вашите нужди и възможности. Радваме се да дадем на нашите клиенти по-добър и по-добър продукт. И ние сме наясно, че в ситуация, при поискване трябва да чака за отговор на друг сървър за натоварването на сървъра ще бъдат по-големи, без значение какви решения ще използваме. Ние ще се радваме ако останете с нашия продукт и да го конфигурирате да се поберат йо възможностите си. И ние с удоволствие ще ти дам ръка в тази област:)

Моля, обърнете внимание, че ние просто даде ново решение да се интегрира с Sitemap Generator. Ако са интегрирани - моля вижте новите инструкции интеграция тук:
Това драстично увеличава скоростта на карта на сайта поколение (на форума над 12 пъти).

vBET
19-03-10, 02:55
Това е ясно като ден за мен този мод е освободена, без правилното тестване и ясно собственик не се интересува за справяне с проблемите.

Fail.

Ако имате съмнения относно правилното тестване, аз предлагам да се провери историята на vBET - той бе тестван от стотици на недвижими форуми преди напреднали платената версия:)

За решаване на проблема. Съжалявам. Аз погрешно предположи, че ти дава в първият отговор на този информации, е ясно, че ние се занимаваме с въпроса:

Моля, имайте предвид, че ние вече са планирани в подкрепа на други системи за кеш и нашите превод алгоритми са оптимизирани незабавно. Т.е. ние просто открих, как драстично намалява PHP висока производителност при работа на големи струни и ние промяна нашия алгоритъм. Вече е пуснат в vBET 4.2.0 с допълнителни опции за конфигуриране. И ние ще се преместят всички подобрения и да vBET 3.x, която все още е подкрепено:)

...

Нашите изработи е: "Ние имаме много да се промени". И това е защо ние експериментират, промяна на алгоритмите, профилиране и прекарват много време в търсене на решения, които ще изискват по-малко ресурси. Все още не знаем, Министерството на отбраната, което би могло да има конкуренция да vBET и има някои други модове превод. Ние направихме много алгоритъм промени, които ние трябваше да предполагам далеч, защото те не помагат, по време на този процес, ние също така открих много подобрения. Можете да имате впечатление, базирайки се на вашия сървър въпроси, но моля, помисли ли някакви по-добро решение? Какво може да ви даде намек, че може би vBET не е грешно решение, тъй като се работи по хиляди форуми, може би просто се опитва да постави 20 литра вода в кофа 10 литра. Още имаме много да се промени и голяма TODO списък в оптимизирането раздел (около 70% до експеримент ще помогне или не):) И вие сте 100% прав - можем да го направим по-добре, ние ще и ние го правим всички време:) Просто изчакайте, докато се движим всички подобрения, които направихме по време на изпълнението vBET4.x:)

Ако мога да ви дам някои съвети за - моля, проверете как можете да оптимизирате vBET: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html
Особено разгледа блокирането на някои езици и блокиране на неподходящи страници от robots.txt

Чувствам се изцяло отговорен за това недоразумение. Още веднъж много съжалявам. Моля, да ни кажете, по какъв начин ние трябва да ви кажа, че ние сме подобряване vBET през цялото време, и как можем да ви уверя отново, че vBET3.x ще има още подобрения, за да ви накара да се ясно, че ние се занимаваме с въпроса? Ние винаги с радост ще подобри начина ни на комуникация с клиента:)

vBET
19-03-10, 03:02
Майкъл, са погрешни, този товар не е причинена от увеличение в трафика, то е причинено от четене и писане на преводи на MySQL.

Ако Еврофутбол екип може да чете и пише на MySQL с ниско натоварване, защо не мога да ви?

Лош код мой приятел.

Вие вече бе отбелязано, че сме предвидили в подкрепа на кеш системи (файл и съществуващите двигатели). Моля, разглежда какви са вашите намерения в тази дискусия и не е в правилната посока за подобряване на състоянието на сървъра на турне - ако тя все още е точка.

Вашият въпрос предполага, че товарът е причинен от комуникация с MySQL. Можете ли да моля, дайте ни източник на този диагностицира? Ние с радост ще го изучават:)

sarangan
22-04-10, 09:31
Имах същия проблем, Север претоварване. Най-накрая аз с увреждания VBET, от моя форум и всичко е нормално сега. :)

vBET
22-04-10, 14:52
Имах същия проблем, Север претоварване. Най-накрая аз с увреждания VBET, от моя форум и всичко е нормално сега. :)

Коя версия сте използвали? Моля, обновете до последната версия - ние направихме големи подобрения в производителността. Много потребители са написали своите благодарности за това, виждайки голяма разлика - особено в зоната на натоварване на сървъра:)

Редактирано:
Току-що проверих вашия форум и vBET работи там - моля, не пишете неверни твърдения за vBET състояние.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1