Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 17

Тема: vBET 4.2.1 Објавен - одлични перформанси improvments (бета верзија)

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default vBET 4.2.1 Објавен - одлични перформанси improvments (бета верзија)

  Здраво

  Ако претходните верзии беше брзо ова се со брзина на светлината Сериозно - откривме и да се ослободи од неколку тесни грла. Значи Оваа верзија ќе се преведе, дури и побрзо и со многу помалку за оптеретеноста на серверот

  ВАЖНО ЗА имала корисници: Дополнителни интеграција чекор е потребно за време на ажурирање. Тоа ќе го отстрани двојно пренесувања и спаси многу на вашиот сервер ресурси. За детали одете на readme.html датотека и да се најде дел за заглавието ("Локација: $ fulluri");

  Што се промени во оваа верзија:

  Изведба improvments:
  - Елиминира тесно грло за рачно превод.
  Сфативме дека линкови беше преведен една по една која цена многу на Google барања. Сега vBET користи одложен превод за рачно превод. Во случај на vB Пријателски URL работи за сите не канонски адреси. Во случај на имала URL-првите 4 линкови мора да бидат преведени на побарувачката (поради можните пренесувања) и останатото е одложен.
  - Елиминирани со тесно грло имала пренасочувања.
  Двоен пренесувања веќе не се користат - сега се пренасочува кон преведени линк поени на соодветниот линк во првиот пренасочи (дополнителни интеграција чекор бара).
  - Приклучоци тело се пресели во php фајл.
  Сега голем текст блокови не осаменик ќе бидат преземени од базата на податоци. Наместо на овој додатоци едноставно користење функции кои се во php фајл. Повеќето од додатоци 1-4 линии на код сега.
  - Нови напредни перформанси параметар "губеа помеѓу преводи.
  Ние откривме дека некои форуми прашање со многу барања на Google (забелешка - само некои од нив, повеќето не се такви прашање). Се чини дека за оние форуми кои едни на други Google барање се подолго и подолго. Можеби поради "казните" Google за многу на сообраќајот, можеби затоа што тоа е сопствен подесувањата. Како и да е имаме решение за тоа - сега можете да побарате vBET да се чека помеѓу Google превод барања. Се разбира, тоа го прави корисник барање оценка повеќе на ваша страна, но се чини дека во овие случаи конечниот одговор е многу, многу побрзо. Затоа за да не кеширани страница чекање за Google одговор се најмногу време. Користете го внимателно и само ако може да се измери ефикасноста промени. Ако тоа ќе биде потребно ќе додадеме некои статија за тоа како да се провери на Google одговор пати.
  - Тесно грло со текст замена елиминирани.
  Ние профилирани vBET и најде перформанси проблем со излез парсирање - сега е поправена. Излез парсирање за скрипти, стилови, не преведени области и превод следење е многу побрзо сега.

  Шаблони промени:
  - vbenterprisetranslator_flags

  Бубачки коригира:
  - HTML валидација грешки поправени
  - база ознака на форумот главната страница со имала работи во ред сега
  - Пренасочување со имала Линкови коригира

  Забавувајте се и уживајте многу брак преводи, со многу помалку за оптеретеноста на серверот

  За vBET3.x корисници - што се случува да се движат овие подобрувања во перформансите на vBET3.x во моментов. Така и вие ќе уживате многу побрзо решение
  Последен пат изменето од vBET; 28-03-10 на 11:21.

 2. #2
  Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  75

  Default

  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Ажурирано без проблеми
  Original text

 3. #3
  Сениор
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  116

  Default

  погрешен чекор
  Јас избришам потоа инсталирајте

  воопшто не се обиде она што го направив

 4. #4
  Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  75

  Default

  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  ??

  Тука станува збор за надградба?
  Original text

 5. #5
  Сениор
  Зачленет
  Декември 2009
  Мислења
  276

  Default

  не можат да чекаат за тој 3.x верзија ...

 6. #6
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default

  Ако избришам тогаш ќе се изгубат сите ваши конфигурација и кешот - Не го правам тоа! Тоа не е потребно за надградба. Ажурирање е стандард (испраќате датотеки и увозот на производот) + 1 дополнителна интеграција чекор за имала корисници (детали во прв пост).

 7. #7
  Помлад Член
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  4

  Default

  Велики

  Чекајќи верзија 3.xx Thanx

  добри дела

 8. #8
  Сениор
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  116

  Default

  Quote Напишано од vBET View Post
  Ако избришам тогаш ќе се изгубат сите ваши конфигурација и кешот - Не го правам тоа! Тоа не е потребно за надградба. Ажурирање е стандард (испраќате датотеки и увозот на производот) + 1 дополнителна интеграција чекор за имала корисници (детали во прв пост).
  до крајот

  lang = mk
  не
  lang = mk

  Но, ако ги уреди
  ќе OK

  колку да ги уредувате


 9. #9
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од badawidollah View Post
  до крајот

  lang = mk
  не
  lang = mk

  Но, ако ги уреди
  ќе OK

  колку да ги уредувате

  Види во првиот пост за дополнителни интеграција чекор детали.

 10. #10
  Сениор
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  116

  Default

  vbet 4.2.1 е подобро отколку порано.
  спаси повеќе меморија мислам.

  [Root @ nusantaraku ~] # бесплатно
  вкупниот користат слободен дели амортизери кеширани
  Mem: 1179648 616988 562.660 0 0 0
  - / + Амортизери / кешот: 616.988 562.660
  Трампа: 0 0 0
  [Root @ nusantaraku ~] #
  пред тоа
  секогаш преоптоварување
  благодарам vbet 421

  не vbet тим, имаат и други план да се направи уште подобрување?


  ** Becarefull на misconfiguration во. Htaccess
  Последен пат изменето од vBET; 29-03-10 на 20:35. Причина: верзија корекција од 2.4.1 до 4.2.1:) Станува збор за ова;)

Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33