PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: vBSEO entegrasyonu

vBET
14-11-09, 14:34
BB SEO çeviri bağlantıları destekleyen ve aynı zamanda konuları için bağlantılar içinde başlıklar çevirmek vBSEO ile entegre edilebilir.

Önemli: vBSEO ile tam entegrasyon - yapmak zorunda çeviriler 4.x kullanıyorsanız .htaccess kural ayarlamadan önce yükleme yönergelerini vBSEO entegrasyon bölüm açıklanan tüm adımları yapmanız gerekir demek. Çeviriler 2.x için kullanıcılar sadece .htaccess parçası yapmak (2 dosyaları gerekli değişiklikleri).

BB vBSEO düzenleme htaccess dosyası ile bütünleştirmek için:
HEMEN önce tüm kuralları bu iki tür yalnızca birini vbseo.php için kurallar:

-KISA KURALLARI
Daha hızlı ve daha verimli ama sadece size bağlantıları ile 2-işaretler bölümü yani kullanıyorsanız kullanılabilir: yourforum.com/XY/

RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

= Forum alt url kullanmak, daha sonra forum dizininizde lideri ile ekleme 2 ilk kurallarını değiştirmek '/' sonra sadece yönlendirildi. Böylece yani forum forum dizininde ise daha sonra redirected=/forum/index.php olacak ve = / forum /$ 2 yönlendirildi

-UZUN KURALLARI
Used by her zaman olabilir

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

= Forum alt url kullanmak, daha sonra forum dizininizde lideri ile ekleme 2 ilk kurallarını değiştirmek '/' sonra sadece yönlendirildi. Böylece yani forum forum dizininde ise daha sonra redirected=/forum/index.php olacak ve = / forum /$ 2 yönlendirildi

badawidollah
26-03-10, 16:18
benim vbseo.php kurallarını görmek Yüklü

badawidollah
26-03-10, 16:20
<? Php
(0) error_reporting;

include (dirname (__FILE__) '/ vbseo / / functions_vbseo.php içerir');
include_once (vBSEO_Storage: yolu ('vbinc') '/' VBSEO_VB_CONFIG.);

vbseo_requested_url ();

$ Vbseo_fullurl = VBSEO_TOPREL. ABD doları vbseo_url_;
$ Vbseo_url_suggest ='';

switch (ABD doları vbseo_url_)
{
case 'vbseo.php':
exit;
break;

case 'vbseo_sitemap.php':
case 'vbseocp.php':
case 'cron.php':
case 'cron.html':

$ vbseo_url_ içerir;

exit;
break;
}

/ / VBSEO tam sürümünü başlatın \\ ************************************--
if (VBSEO_IN_PINGBACK & ($ vbseo_url_ == 'vbseo-xmlrpc /'))
{
if (! defined ('THIS_SCRIPT'))
@ Define ('THIS_SCRIPT', 'newreply');
dirname (__FILE__) içerir. 'Global /.' . VBSEO_VB_EXT;
vbseo_extra_inc ('mesajını');
vbseo_xmlrpc_proc ();
exit;
}

if (VBSEO_REDIRECT_PRIV_EXTERNAL & & ($ vbseo_url_ == VBSEO_REDIRECT_URI))
{
$ Uredir = $ _GET ['yönlendirme'];
/ / $ Uredir = urldecode ($ uredir);
$ Uredir = preg_replace ('#&(?![ a-z0-9 \\ #]+;)# si ',' & ', $ uredir);
$ Uredir = str_replace ('"', '"', $ uredir);
/ / $ Uredir = str_replace (','% 20 ', $ uredir);
if (preg_match ('# ^ https: \\ / \\ / #', $ uredir) & preg_match ('#["<>]#', doları uredir))
{
echo '<html> <head> <meta http-equiv="refresh" content="0;url=' $uredir'"> </ head> <body> </ body> </ html>.';
exit;
}
}

ve daha fazlası
Orada hiçbir RewriteCond

vBET
26-03-10, 22:18
benim vbseo.php kurallarını görmek Yüklü

Kurallar. Htaccess dosyası. Öğretim vbseo.php düzenlemek için söylemek etmeyin. Haccess dosyasını düzenlemek ve vbseo.php GEREKEN KURALLAR önce ek içerik koymak diyor. Lütfen. Htaccess dosyasına gidin ve vbseo.php için kurallar var bulacaksınız:)

badawidollah
27-03-10, 06:48
benim forum kök benim. httaccess (http://www.nusantaraku.org/forum/.httaccess

ben de bunun altında takip etmelidir?

- Forum URL alt dizini kullanırsanız, daha sonra 2 yönlendirilir hemen sonra '/' önde gelen forum rehberi ekleyerek ilk kurallarını değiştirmek =. Forum sonra = / forum / index.php yönlendirilir = / forum / $ 2 yönlendirilmiş olacaktır forum dizininde ise Yani yani

** Olduğunu eklemek olmadan benim forum da çevirebilir (ama çoklu dil desteği)

badawidollah
27-03-10, 08:01
Kurallar. Htaccess dosyası. Öğretim vbseo.php düzenlemek için söylemek etmeyin. Haccess dosyasını düzenlemek ve vbseo.php GEREKEN KURALLAR önce ek içerik koymak diyor. Lütfen. Htaccess dosyasına gidin ve vbseo.php için kurallar var bulacaksınız:)

vbseo.php için kurallar var?
i birçok yeni kullanıcılar kendi forut kök vbseo.php düşünüyor düşünüyorum
size daha iyi vbseo için kurallar olduğunu söyledi. htaccess

badawidollah
27-03-10, 11:21
RewriteEngine On

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & yönlendirilir = / forum / [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & yönlendirilir = / forum / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arşiv /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-D
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^ (admincp | modcp | clientscript | cpstyles | Resimler) /
RewriteRule doları vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteBase / forum /

RewriteCond% {HTTP_HOST}! ^ Www \\. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |.. Txt) (\\ gz))? Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php site haritası = $ 1 [L]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arşiv /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-D
/ (Görüntüler admincp | modcp | clientscript | | cpstyles) RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /!
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

i vbseo kullanıyorum
ve i vbseo sitemap generator 2.6 kullanıyorum

vBET
27-03-10, 14:34
i vbseo kullanıyorum
ve i vbseo sitemap generator 2.6 kullanıyorum

Bizim açıklamasına açıkça çok erken koymak vbseo.php kuralları ÖNCE SADECE BB kurallarını belirlemek için diyor. Lütfen taşımak. Bu konuda daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı? :)

SADECE parçası ÖNCE üzerinde daha fazla dikkat koymak hakkında ek açıklamalar yazdı;)

precylnet
25-04-10, 20:28
Talimat vBSEO Lighttpd + entegrasyonu nasıl? Sevgiler.

vBET
25-04-10, 20:37
Talimat vBSEO Lighttpd + entegrasyonu nasıl? Sevgiler.
Geçerli kural, Lighttpd gönderin, size güncelleme göndereceğiz:)

precylnet
25-04-10, 20:48
Başlangıçta temel şöyle lighttpd vBSEO arasında yeniden yazar oldu:

$HTTP["host"] == "DOMENA" {
server.document-root = "SCIEZKA DO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(sitemap.*\.(xml|txt)(\.gz)?)$" => "/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1",
"^(/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images|customavatars)/.*)$" => "$1",
"^(/favicon\.ico|/robots\.txt|.*clear\.gif)$" => "$1",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbseo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbseo.php"
)
}

Bu forumda baktım ve yeniden yazar şu anda TÜM şuna benzer:

$HTTP["host"] == "SCIEZKA DO STRONY" {
server.document-root = "SCIEZKA DO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(sitemap.*\.(xml|txt)(\.gz)?)$" => "/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=$2",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php"
)
}

Ders-görüntüler giriş dizini boş bir sayfa değil çalışma sadece forum İngilizce diğer krzaczy gibi çalışır:) Desteğiniz için şimdiden teşekkürler, ben selamlıyorum.

vBET
25-04-10, 22:09
Forumunuzun adresi nedir? - Ben şekilde forum adresinde bir alt kullanır bilmek gerekir ve ne

precylnet
25-04-10, 22:11
Merhaba,

PM yoluyla gönderildi

Saygılarımızla

vBET
25-04-10, 22:32
Benim gördüğüm kurallar sonunda eksik &#39;/&#39;. Bu kullanın:

$HTTP["host"] == "PATH TO FORUM" {
server.document-root = "PATH TO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php"
)
}

precylnet
25-04-10, 22:38
Ne yazık ki, / olmadan ile - bu davranış aynı şekilde çalışmıyor. Belki bu kod vBSEO kural önce gelmelidir?

vBET
26-04-10, 03:25
Ne yazık ki, / olmadan ile - bu davranış aynı şekilde çalışmıyor. Belki bu kod vBSEO kural önce gelmelidir?
Sigara vBSEO kuralları daha önce olamaz. Onlar vBSEO altında gerekli bb yönlendirir hiç. Biraz sabır przyglądnę için kuralları ve vbenterprisetransaltor_seo dosyası (belki bazı zminenych meselesi) ne olacak sormak.Edit: tam olarak neler olduğunu göremiyorum bu yüzden şimdi yönetim kurulu, devreden çıkarılır. Sayfa, ile belgili tanımlık haber doğru çevirir (yerine bana PM içinde gönderilen 2 adres geçersiz olarak forum. php/forum/olmalıdır)-değişiklik ve bu düzgün çalıştığından çevirileri. Hala bir sorun, ya da Mayıs, ancak, bu kurallar doğru olduğundan emin misin?

precylnet
26-04-10, 20:31
Merhaba, ben hala LP bir sorun, bilgi var. Sevgiler.

vBET
26-04-10, 23:17
Merhaba, ben hala LP bir sorun, bilgi var. Sevgiler.

Oraya gidip.

roymogg
27-04-10, 21:19
Ben gayet iyi çalışıyor benim test vb3.8 forum ücretsiz sürümü var ve bu vBSEO yüklü olduğu VB4.02 ana forum için satın almak istiyorum.

Fark ettim konulardan biri web sitesinin var ise boş aliaises henüz forum / index.php ve forum / index.php? CMS etki alanı kök ve forum www-example-com/forum dizin.

VBSEO vida ve eklentileri yüzden forum üzerinde devrilerek sahip olmak çok kolay ...

Neden aliaises boş? - Burada vBSEO kullanımı ve kök portal ayarları nelerdir?

şerefe

roy

Burada kesin bir entegrasyon talimatları, bu yüzden indirme önce gözden musunuz?

vBET
27-04-10, 21:52
Ben gayet iyi çalışıyor benim test vb3.8 forum ücretsiz sürümü var ve bu vBSEO yüklü olduğu VB4.02 ana forum için satın almak istiyorum.

Fark ettim konulardan biri web sitesinin var ise boş aliaises henüz forum / index.php ve forum / index.php? CMS etki alanı kök ve forum www-example-com/forum dizin.

VBSEO vida ve eklentileri yüzden forum üzerinde devrilerek sahip olmak çok kolay ...

Neden aliaises boş? - Burada vBSEO kullanımı ve kök portal ayarları nelerdir?

şerefe

roy

Burada kesin bir entegrasyon talimatları, bu yüzden indirme önce gözden musunuz?

Lütfen): önce bu yana çeşitli versiyonları - Web Sitesini takma adlar artık boş olması dikkat

Hala dışarı forumda herhangi bir yerde böyle bir bilgi görürseniz bize bağlantı vermek ve bunu düzeltiriz lütfen:)

roymogg
01-05-10, 18:31
Boş olarak giriş sayfası alliais vbulletin.org gösterilen VBSO entegrasyonu için talimatları.

bu sanırım version243 - Bu talimat artık geçerli değil?

şerefe

RoyMogg

vb.org üzerinde metin

Ben SEO çeviri bağlantılar var, vBSEO kullanımı ve ana sayfa tercüme değildir yanlış olan ne?
Özellikle URL altdizininin forumlar için - Öncelikle, htaccess kuralları Tamam olduğundan emin olun.
İkincisi, Anasayfa vBSEO (boş olduğundan emin olun) Aliases işlevselliği tanımlayın kullanmayın.

vBET
01-05-10, 21:52
Boş olarak giriş sayfası alliais vbulletin.org gösterilen VBSO entegrasyonu için talimatları.

bu sanırım version243 - Bu talimat artık geçerli değil?

şerefe

RoyMogg

vb.org üzerinde metin

Ben SEO çeviri bağlantılar var, vBSEO kullanımı ve ana sayfa tercüme değildir yanlış olan ne?
Özellikle URL altdizininin forumlar için - Öncelikle, htaccess kuralları Tamam olduğundan emin olun.
İkincisi, Anasayfa vBSEO (boş olduğundan emin olun) Aliases işlevselliği tanımlayın kullanmayın.

Evet, bu artık geçerli değil. Biz şimdi ev takma adlar sahip olmanızı sağlar değişiklikler yaptı. Ben şimdi eski verileri kaldırmak için gidiyorum. Bize işaret için teşekkürler:)

magmf
09-05-10, 13:50
vbseo cm makaleler ve blog gönderileri için bağlantılar?

biz bunu mümkün kılmak için değiştirmeniz gereken bir şey var mı?

vBET
09-05-10, 20:01
vbseo cm makaleler ve blog gönderileri için bağlantılar?

biz bunu mümkün kılmak için değiştirmeniz gereken bir şey var mı?

Bu BB tarafından tercüme - BB paketi ReadMe.html entegrasyon talimatlarına bakın:)

trevis
13-05-10, 23:05
Merhaba, ben biliyorum vbseo.php kuralları önce .htaccess kuralları eklemek için konuşuyoruz, ama "vbseo.php" ile iki satır olduğundan birçok kişi için bu kafa karıştırıcı olabilir.Burada .htaccess vBSEO's orijinal, biz .htaccess kural eklemek tam satır belirtebilirsiniz vBET?

1 RewriteEngine On
2 RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
3 RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
4 RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
5 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
6 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
7 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
8 RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

trevis
14-05-10, 14:21
Lütfen birisi "inşaat ile .htaccess" tam bir örnek gönderebilir miyim vBET ve vBSEO?Posta (ve sayfa) miktarı bu konuyu bir örnek olduğuna inanıyorum.[] s, Rafael.

vBET
15-05-10, 00:58
Merhaba, ben biliyorum vbseo.php kuralları önce .htaccess kuralları eklemek için konuşuyoruz, ama "vbseo.php" ile iki satır olduğundan birçok kişi için bu kafa karıştırıcı olabilir.Burada .htaccess vBSEO's orijinal, biz .htaccess kural eklemek tam satır belirtebilirsiniz vBET?

1 RewriteEngine On
2 RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
3 RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
4 RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
5 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
6 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
7 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
8 RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

Açıkça anlamına gelen 'vbseo.php için TÜM kuralları önce' Dolayısıyla vbseo.php TÜM kuralları önce BB kuralları eklemek için açıklanan - ilk önce hangi vbseo.php için önce geç.

Biz bu kafa karıştırıcı olabilir fark etmemişti. Nasıl bunu açıklamalıdır? - Memnuniyetle nasıl onun açıklamasına geliştirmek için herhangi bir öneri alacaktır:)

vBET
15-05-10, 01:00
Lütfen birisi "inşaat ile .htaccess" tam bir örnek gönderebilir miyim vBET ve vBSEO?Posta (ve sayfa) miktarı bu konuyu bir örnek olduğuna inanıyorum.[] s, Rafael.

Gerçek htaccess içeriği ve forum URL verin size uygun değişiklikleri ile kurallar geri gönderir:)

trevis
15-05-10, 01:06
Www [nokta] sitedir mandela [nokta] org ve benim ".htaccess" şudur:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mandela\.org
RewriteRule ^(.*)$ http://www.mandela.org/$1 [R=permanent,L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^.*$
RewriteRule ^404\.shtml$ "http\:\/\/www\.mandela\.org" [R=301,L]

#RULES for SEO translation links without any SEO engine (on raw vBulletin links)
#If you are using vB 'Mod Rewrite Friendly URLs' then put those rules JUST BEFORE vB rules
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|sq|ca|et|tl|gl|hi|id|lv|lt|mt|sl|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]

#vBulletin Standard Rules
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

# Forum
RewriteRule ^threads/.* showthread.php [QSA]
RewriteRule ^forums/.* forumdisplay.php [QSA]
RewriteRule ^members/.* member.php [QSA]
RewriteRule ^blogs/.* blog.php [QSA]
ReWriteRule ^entries/.* entry.php [QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

# MVC
RewriteRule ^(?:(.*?)(?:/|$))(.*|$)$ $1.php?r=$2 [QSA]

Ben vBSEO ile engelli var. Ben tüm vbseo.php önce kurallarını koymak denedim ama iyi sonuçlar vardı.

trevis
15-05-10, 01:09
Açıkça anlamına gelen 'vbseo.php için TÜM kuralları önce' Dolayısıyla vbseo.php TÜM kuralları önce BB kuralları eklemek için açıklanan - ilk önce hangi vbseo.php için önce geç.

Biz bu kafa karıştırıcı olabilir fark etmemişti. Nasıl bunu açıklamalıdır? - Memnuniyetle nasıl onun açıklamasına geliştirmek için herhangi bir öneri alacaktır:)
Örneğin, Talimatları okurken ben onun ayrıntılarını sokar htaccess Satır aralarını 3 ve 4, doğru mu? Zaten denedim ve işe yaramadı: ()

Jesh
21-05-10, 15:21
KÖK benim. Htaccess kök FORUM (örneğin, klasör ya da bir şey forumlar, sadece bu şekilde yazılabilir zorunda değilsiniz) UZUN KURAL (EG NOTEPAD IN 'WORD WRAP KAPANMIYOR) KIRIK DEĞİLDİR EMİN OLUN.

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# Redirect coinforums.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?uscoininfo\.com
RewriteRule (.*) http://www.coinforums.com/ [R=301,L]
# End Redirect from CoinForums.com

# Redirect to WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^coinforums.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.coinforums.com/$1 [L,R=301]
# End Redirect to WWW

# vbSEO Sitemap
RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
# END

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

# vBET End

# vBSEO Beg
#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
# vBSEO End

VGF
21-05-10, 16:22
KÖK benim. Htaccess kök FORUM (örneğin, klasör ya da bir şey forumlar, sadece bu şekilde yazılabilir zorunda değilsiniz) UZUN KURAL (EG NOTEPAD IN 'WORD WRAP KAPANMIYOR) KIRIK DEĞİLDİR EMİN OLUN.

Bu deneyin bir şey gibi görünüyor, ama bu hat ne işe yarar?

RewriteRule / Galeri / 2 $ dil = $ 1 [L, QSA]

Root / galeri klasörüne zorunda değilsiniz.

vBET
22-05-10, 23:23
Örneğin, Talimatları okurken ben onun ayrıntılarını sokar htaccess Satır aralarını 3 ve 4, doğru mu? Zaten denedim ve işe yaramadı: ()

Ben zaten PM çözüldü sorun Hatırlayacağınız gibi ben yanlış varsa beni düzeltin:)

vBET
22-05-10, 23:25
Bu deneyin bir şey gibi görünüyor, ama bu hat ne işe yarar?

Root / galeri klasörüne zorunda değilsiniz.

Yine de herhangi bir sorun var mı? AM tarafından çözme, ama tamam olduğundan emin olmak istiyorum Hatırlayacağınız gibi:)

Taurus
01-07-11, 13:41
Ben burada ciddi bir sorun yaşıyorum. Lütfen yardımcı olun.

Ben benim. Htaccess entegrasyonu ile ilgili bir şey olabileceğini düşünüyorum. İşte benim, doğru veya yanlış bir şey yaptın?

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

# MONTH
<FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</FilesMatch>

# WEEK
<FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800"
</FilesMatch>

# DAY
<FilesMatch "\.(html|htm)$">
Header set Cache-Control "max-age=43200"
</FilesMatch>

vBET
01-07-11, 20:43
Bu yanlış. Lütfen sitemap generator kuralı hala SONRA vbseo.php kural ÖNCE BB kurallar koymak. Yani diğer bir deyişle sitemap generator (başında) ve vbseo.php için kurallar (sonunda) arasında.

Ben burada ciddi bir sorun yaşıyorum. Lütfen yardımcı olun.

Ben benim. Htaccess entegrasyonu ile ilgili bir şey olabileceğini düşünüyorum. İşte benim, doğru veya yanlış bir şey yaptın?

RewriteEngine On

#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

# MONTH
<FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</FilesMatch>

# WEEK
<FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800"
</FilesMatch>

# DAY
<FilesMatch "\.(html|htm)$">
Header set Cache-Control "max-age=43200"
</FilesMatch>

mykkal
26-08-12, 20:40
Hey guys,

çevirmen sorun yaşıyorum. I-si olmak o installed ve yeniden yazma kuralları içinde benim htaccess ekledim ama çeviri url ziyaret etmeye çalıştığınızda, 404 hata iletisi alıyorum. Alt forum olarak 'iş' dir. Sen guys-ebilmek yardım etmek? İşte benim htaccess.

RewriteEngine On
RewriteRule ^[^/]+-f([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=forumdisplay.php&f=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-t([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=showthread.php&t=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-f([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=forumdisplay.php&f=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-t([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=showthread.php&t=$1&page=$3 [L]

#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbseourl=
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|chat|cron)
RewriteRule ^(.*\.php(/.*)?)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !\.(jpg|gif)$
RewriteRule ^(archive/.*)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

php_flag magic_quotes_sybase 0
php_flag suhosin.cookie.encrypt Off
php_value suhosin.request.max_vars 2048
php_value suhosin.post.max_vars 2048
<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

mykkal
26-08-12, 22:12
Hey guys,

having üzmek getting benim sitesi mymodeltalk.com üzerinde çalışmak için çeviriler. Ben her şeyi htcaccess dosyasına aşağıda gördüğünüz ama bir çeviri tıklattığımda 404 hatası alıyorum ekledi. Alt işleri bizim forumda sahibiz. Ne-meli I yapmak birisi düşünce?

RewriteEngine On

#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/$2 [L,QSA]

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

Marcin Kalak
27-08-12, 14:27
Htaccess için girin:

RewriteEngine On

#RewriteBase /
RewriteEngine On

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

Mesaj be iyi çevirmek ve Linkler çalışır, ancak bağlantılar değil çevirmek. Sonra güncelleştirme ve vBSEO tam entegrasyonu çeviriler yaparak göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

mykkal
28-08-12, 20:43
Merhaba orada, ne diyorsun anlamıyorum? Tam vbseo bütünleştirme ile vbet tarafından ne kastediyorsun?
Neden şimdi çalışmıyor? Bir şey düzgün yapılandırılmamış? Ben kurulum talimatlarına.

Mesaj be iyi çevirmek ve Linkler çalışır, ancak bağlantılar değil çevirmek. Sonra güncelleştirme ve vBSEO tam entegrasyonu çeviriler yaparak göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Marcin Kalak
29-08-12, 11:08
Bu .htaccess işe geç yorum-in vBSEO ve vBET/do-not-upload/readme.html içinde olan tam yapılandırma yeniden yürütme için yükseltme öneririz

marcostutu
27-09-14, 08:49
VBSEO Nginx ile birlikte nasıl kullanabilirim?

Marcin Kalak
04-10-14, 19:15
bb nginx ve vBSEO ile çalışır, dosyayı bulabilirsiniz kuralları örnekleri:

do--\tools upload not\redirecting-rules\nginx.txt

Fabiano
23-05-15, 23:41
Kısa URL's, benim .htaccess bu yordamı gerçekleştirmek için güçlü değilim:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.mysite\.com
RewriteRule (.*) http://www.mysite.com/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap|api\.php)

Birlikte kalmak için direnirseniz uzun gelmeye kurallar çalışır ama iki harf www.mysite/XY/forum.phpVocês ile bu mümkün doğru bir şekilde lütfen değiştirebilirsiniz en iyi şekilde çalışan mı?

Marcin Kalak
25-05-15, 09:08
2-işaretler bölümü ile bağlantıları kullanarak değilseniz.e: yourforum.com/XY/ o zaman bu deneyin:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

Fabiano
26-05-15, 01:56
Teşekkür Marcin, şimdi bu konuda çalışmış. htaccessSugestão: dahil. htaccess "Başka bir" zip içinde hazır. Bu çok yardımcı. Teşekkür ederiz.

Marcin Kalak
26-05-15, 11:57
Sana yardım edebildiğim için mutluyum. Dosyasında ipuçları ve örnekler-değil-upload yap\tools\-yönlendirme kuralları\koyduk.ve-değil-karşıya yönlendirme kuralları kısa-yönlendirme-kurallar\araçlar\\\. debug debug.

Fabiano
24-06-15, 00:56
Bazı diller değil yönlendirilir şimdi Marcin, anlıyorum. Link yönlendirme yapılır ama ne zaman sen tıkırtı belgili tanımlık bağlantı evine gider. Ne olabilir? Benim htaccess gibi son yazı olduğunu:

RewriteEngine On

RewriteBase /

Örnek: http://www.xxxxxxx.com/iw/coroas-e-mulheres/2323/%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%94-%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%91%D7%94-%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%90-%D7%9C%D7%A2%D7%96%D7%90%D7%96%D7%9C.html

Marcin Kalak
24-06-15, 08:20
Bana bir PM gönderin erişim Admin CP, BB, CP ve FTP için bilgi lütfen. Orada neler olup bittiğini kontrol edeceğim :)

Marcin Kalak
25-06-15, 08:40
Seçenek = TR->BB->Denetim Masası->Genel Ayarlar>Karakter Değiştirme->URLs İngilizce Olmayan Karakterleri Değiştirmek ayarlamanız gerekir? URL içinde İngilizce Olmayan Karakterler Tutmak için.

yogasek
08-04-16, 17:51
Forum Başlığı urls tercüme ve karakterler ile ilgili bir sorun var.

1. Bu forumu çözmek için aynı sorun olduğunu görüyorum.

(Http://www.xxxx.pl/en/poczatkujacy/) (xxxx) banyo sprzedaży domeny xxxx.pl
olmalıdır:
(Http://www.xxxx.pl/en/begginer/) (xxxx) banyo sprzedaży domeny xxxx.pl

2.
Olmayan giriş yaptığımda Türkçe karakterler ince ve lehçe kelimeleri değiştirme örnek: ±->çalışıyor.
Ne yazık ki Konuklar çok BB kötü bir bağlantıları var silinmiş Lehçe kelime var.
Bu sorunu çözmek için nasıl?

Giriş yaptıktan sonra:
(Http://www.xxxx.pl/filtry-czastek-stalych/) (xxxx) banyo sprzedaży domeny xxxx.pl

Konuklar:
http://www.carcode.pl/filtry-cz-stek-sta-ych/

Marcin Kalak
09-04-16, 07:24
1. Çeviri forum adı mümkün değildir.
2. /TR klasörü vbet_guestcache/içeriğini temizlemek için deneyin.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.9.99