PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Çözülmüş Veritabanı yedekleme dosyası çok büyük!

mario06
22-06-10, 08:23
Ssh'dan zayıf, benim yedek hiçbir büyük sonra 350mb oldu ve şimdi 1.2GB isabet kez benim forum yedekleme, ben bu sorunu anlamı olabileceğini düşünüyorum yedeklenmesi sorunu olmayan, ancak şimdiye kadar yapmak zorunda kazandı geri 't böyle büyük bir yedekleme sunucu zaman aşımı??

steve
22-06-10, 11:00
Ssh'dan zayıf, benim yedek hiçbir büyük sonra 350mb oldu ve şimdi 1.2GB isabet kez benim forum yedekleme, ben bu sorunu anlamı olabileceğini düşünüyorum yedeklenmesi sorunu olmayan, ancak şimdiye kadar yapmak zorunda kazandı geri 't böyle büyük bir yedekleme sunucu zaman aşımı??

Uzaktan Yedekleme Rsync veya FTP (http://www.bqbackup.com/) Biz onları bir kaç yıl için kullanmış ve şu anda günlük 1TB hakkında yedekleme kullanarak dışarı bu adamlar bir bakmanızı tavsiye ederim, kurmak çok kolaydır. Tabii ki bazı bant genişliği üzerinden gidebilirsiniz, ancak sunucu planınıza bağlı olarak bir sorun olabilir veya olmayabilir.

Ben bir uzman değilim, burada başka birisi hiç şüphesiz daha iyi bir tavsiye var. Rsync canlı veritabanları değil, bunun yerine rsync hotcopied yedekleri (google) (http://www.google.com.au/search?hl=en&q=mysqlhotcopy) veya bir SQL dökümü ya da kontrol paneli yedekleri için oldukça önemli.

Geri yükleme sunucuya yedeklemeyi geri hareket (bqbackup size kabuk erişimi vermek) ve veritabanı yedekleme yöntemi için uygun şekilde geri rsync veya SCP gibi basit. 1.2GB birkaç dakika içinde geri alınmalıdır.

Bu iyi bir ev sahibi her yedekleme görevi yönetmek için gereken tüm araçları vermelidir dedi.

mario06
22-06-10, 16:14
Teşekkür yanıt vermek için ama ben bunu küçük / orta ölçekli bir forum olduğunu düşünüyorum böylece destekli sunucuları + 140k üyeleri 400k mesajları & vb diğer taraftan ekstralar işleyebilir böylece büyük bir kıyafet var görebilirsiniz.

Sorunu ne de benim sunucu (gözlük iyi) hiçbiri daha az sunucu zaman aşımları nedeniyle, koskocaman boyutu (ve büyüyen) geri bir "potansiyel" sorunu görmek ve orada değildir SSHing çok kullanışlı? ileri.

Hatta benim veritabanındaki tüm zamanların ve bunun çok az şey var çünkü yapmak için bir nefret bir şey haline gelmiştir optimize bazı tip sıkıştırma yöntemi (sayı bilge) ve / veya tablolar boyutu azaltılabilir MYADMIN uygulanması gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımızla: p

vBET
22-06-10, 16:26
Sunucu üzerinde otomatik tam sunucu yedekleme (vps işlevi) kullanın. Herhangi bir sorun olmadan.

BB önbellek tablolarını yedekleme dahil değildir lütfen dikkate alınız. Kolayca hangi tabloların da komut satırı (ssh) yapılabilir sanırım böylece MYADMIN önbellek istediğiniz belirleyebilirsiniz. Tabii ki böyle bir komut vBulletin tabloların sayısı dayanan, çok uzun olacaktır, ancak bazı dosya kaydetmek eğer yedekleme yapmak için çok rahat bir şekilde olmalıdır.

BB kullanarak içerik 52 katına olduğunu lütfen unutmayınız. DB açık önbellek varsa yetişmek zorunda. Ve sadece küçük bir değil;) önbelleğini devre dışı açmak tarafından önleyebilirsiniz, ancak şiddetle tavsiye etmiyoruz. Google Çeviri için Google kısıtlamalar ile bitirmek sunucu performansını hatta öldürmek ya da her zaman soran büyük forumlar için.

mario06
22-06-10, 16:48
): Ben, adanmış sunucu (zaman önce birlikte) satın VPS gibi bir şey vardı

SSH çok iyi nasıl kullanılacağını bilmek ve backuped olmaktan BB hariç / imkansız olmasa da yakın, yapabileceğiniz tek şey, optimize edilmesi ya da tamir sırasında bu esclude.

Ama yöneticileri iyi bir suç anlamına geliyordu)% 50 (paylaşılan veya sanal adanmış bir sunucu üzerinde olduğu dikkate alınmalı ve yaklaşık% 70 SSH böylece mysqldumper dayanarak ne olduğunu bilmiyorum, vBulletin yedekleme ve / veya benzer bir inşa.

vBET
22-06-10, 17:00
Barındırma paylaşılan kullanan kişilere sorun zekâ büyük veritabanları yoktur. - Herhangi bir eklenti olmadan bile büyük vBulletin forum çalıştırmak için hiçbir imkanı paylaşılan barındırma. Kaynakları sadece çok düşük.

Olanlar kullanmayın yazdığı gibi sadece SSH, onlar tam olarak hangi tablolar yedeklenir saptayabilirsiniz yani phpMyAdmin ile veritabanı yedekleme yapabilirsiniz. Ayrıca bunu deneyebilirsiniz. Durumda gerçekten böyle phpMyAdmin yüklemek için büyük dosyaları nedeniyle bazı sorunlar bekliyoruz, ama belki de öyle değil yükleme sunucu üzerinde bazı seçeneği vardır. Kontrol edin. Ayrıca hangi tabloların tam olarak yedeklenmiş olması belirlemek için izin hala bazı GUI araçları, yedekleme deneyimi inanıyorum, ben de komut satırı ile izin verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ben bilmiyorum - GUI araçlarını sadece fasades olduğu gibi alt komut satırından komut kullanılır, çünkü, ama bunu bekliyoruz - sunucu yedekleme bütün bütün hiçbir sorunları var yazdığı gibi. Yani belki de sadece kontrol etmek için değer belki bazı MySQL sürümünde eklendi. O phpMyAdmin destekler biliyorum.

tsak76
19-07-10, 14:36
BB tabloları sadece BB için farklı bir db nasıl olabilir

kamilkurczak
20-07-10, 12:11
bu konuda, yeni bir konu isteyiniz:)

mario06
20-07-10, 18:03
tsak76. Ben ikinci olduğunu ******

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1