PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Kabul edilen URL kategoride adının çevirisi

RootShell
04-11-09, 00:56
Yönetici Merhaba!

: D sayesinde bu büyük ve harika bir mod için bir sürü, benim iyi ve favorited mod.

Benim özellik isteği Bu konuya bağlantı değişmez Fransızca ve Arapça "Özellik İstekleri" Örneğin URL kategoride adının çevirisi. : / Fr/feature-requests/62-traduction-du-nom-de-cat% C3% A9gorie-dans-les-url.html

): Benim kötü İngiliz için özür dilerim.

Saygılarımızla.

vBET
04-11-09, 13:47
Rootshell Merhaba!

Gibi sevindim:) Ayrıca - İngilizce çok iyi değilse - sadece varsayılan dil Kullanıcı CP ayarlamak ve kendi ana dilinde yazmaya başlamak sonunda bu mod çoklu dil toplulukları hakkında;)

Bu istek hakkında iyi bir fikir olduğunu ve TODO listesine eklenir. Ayrıca bazı konularda, bu çeviri ile göreceksiniz, ama biz bunu desteklemek için elimizden geleni yapacağız:)

RootShell
04-11-09, 21:38
Michal değişiklik geliştirmek için devam eden çalışma için teşekkür ederim, ben sabırla sürüm 3.x bekliyor.
Bu Mod Love)

vBET
05-11-09, 19:32
Bu zaten mevcut:)

jorgejgm
16-11-09, 14:08
Merhaba, ben kategori tercüme yok, ne özledim olabilir?. (VBET 312) teşekkür ederiz.

vBET
16-11-09, 14:55
Merhaba, ben kategori tercüme yok, ne özledim olabilir?. (VBET 312) teşekkür ederiz.

Üzgünüm kıymetli değildi. "Kullanılabilir" 3.x bekliyor hakkında bir yorum:)
Kategori çevirileri henüz desteklenmiyor. Biz hala çeviriler değişiklikleri riski olmadan bunu nasıl göz sırasında.

Konuları için yalvarıyor tanımlayıcı çünkü hiçbir sorunu Google daha iyi bir çeviri yapmış olur eğer öyleyse, orada, o zaman zaten endekslenmiş URL sadece 301 yönlendirme ve Google pozisyon kaybetmeden yeniden endekslemek olacaktır.

Kategoriler (alt-forumlar) çeviri daha iyi bir sonra eski bir kırık olacak değişecek birçok forumlarda, URL Kategorideki önce tanımlayıcısı yok çünkü bir sorun var. Ve sadece kategorileri için sonsuza dek çevirileri tutmak için izin verilmez - Google, sadece 15 gün için önbellek çeviriler sağlar.

Yani biz burada büyük bir sorun var:) üzerinde çalışır ve bu konuları başlıklar halinde olduğu gibi güvenli bir şekilde bulmak bizim için biraz zaman alabilir. Biz şu anda bazı fikirler var, ilerleme olarak kabul edebiliriz:)

vBET
22-11-09, 04:52
Biz hala bu alanda daha yakın bir soruşturma yapmak için, ama zaten bazı çözüm planlanan. Değil nazik, bu yüzden discus bunu istiyorum.

Şu anda 2 stratejileri kategoriler çeviri yapmayı planlıyor. Bu yüzden tercih edilen birini seçmek mümkün olacak.

1. - kolay bir çeviri otomatik olacak ve eğer önbellek temizleme çeviri değiştirildi görüntülendikten sonra, sonra sadece 301 yönlendirme ve kullanıcı hala noktası okumak mümkün olacak alacaksınız. Bu da 301 (şimdiye kadar olur) uygun indeksleme konular sayesinde işlemek için izin verecektir. Ama olmak için bu URL modelini (şu anda birçok forumlar sadece mesajlar kimliği içerir) (alt-forum) URL id kategoriye dahil olacak.

2. - sert biri, ama kategoriler (alt-forumlar) URL modeli id zorunda değilsiniz ve bunu değiştirmek için (SEO konular) istemiyorum forumlar için çalışacaktır. Bu strateji her bir kategori için her forum yapılandırma çeviri (alt-forum) elle ayarlamanız gerekecektir. Ayarlayın ve eski bağlantıları kırık (forum adını değiştirmek şu anda olduğu gibi - bu bir sorun değildir) ile sona erecek herhangi bir değişikliğe neden bırakın. Biz çünkü Google TOS bunu otomatik olarak yapmak değil - Google sonuçlarının en fazla 15 gün önbelleğe olamaz. Ve bu çeviriler ömür boyu muhafaza edilmelidir. Elle bazı işler olabilir. Her bir alt-forum forumda mevcut dillerin sayısı ile çarpın, ancak bir kez kurun ve bırakın. Sadece çeviriler nereden bulmak için Internet html formu ile birçok ücretsiz çeviri hizmetleri bulabilirsiniz. Belki sayfa (AJAX veya CURL API) alınan Google çeviriler bile elle kontrol etmeniz gerekir saklamak için kullanılabilir.

Bu bizim bir fikirdir. Ve şu anda, biz hala mümkün olan tüm konular hakkında emin değil, ama biz kullanıcılar hakkında ne düşündüğünüzü bilmek istiyorum:)

jorgejgm
14-12-09, 20:10
Ben seçeneği 1 tercih ederim. Ama en iyi şey seçer sonra zaten 2 seçenekler sunmak ve olacaktır. selamlar.

krisp
02-02-10, 05:15
Ben çok 2. ilgileniyorum çok iyi seo "alt klasör" domain.com önemli anahtar kelimeler var çünkü / alt klasör / dinlenme ...

Bu konuda herhangi bir haber?

vBET
02-02-10, 23:02
Bizim asıl önceliğimiz vB4 için vBET4.x ve biz şimdi bu konuda çalışıyoruz. Biz böyle vBET3.x gelecek kritik konularla ilgili dikkat çekmek ve bu 4.x yayınlanmadan önce planlanan tüm.

4.x sürümü sonra 3.x ve 4.x standında hatları geliştirmek ve yeni işlevler katacak.

krisp
03-02-10, 00:23
Tamam, bu arada, iyi duymak her iki hatta daha da geliştirilmiş olacak ve 3.x sadece 4.x 'in yayımlanmasından sonra aşamalı olarak olmaz teyit;)

vBET
03-02-10, 15:13
Tamam, bu arada, iyi duymak her iki hatta daha da geliştirilmiş olacak ve 3.x sadece 4.x 'in yayımlanmasından sonra aşamalı olarak olmaz teyit;)

Hayır öyle değil:) Biz bazı forumlarda uzun süre vB3.x kullanacağını umuyoruz.

wowglider.de
05-07-10, 17:39
kolaylaştırır, bütün forumlarda çevirmek için bir düğme ekleyin ve sonra önbellek, basit thats.

vBET
05-07-10, 23:55
Bu kadar basit değildir. Google, en fazla 15 gün için önbellek izin vermez çünkü. Ve BB% 100 uyumlu. 15 gün sonra çeviri (Google değişiklikler algorthigms ve çeviriler daha iyi ve daha iyi hale getirmek) farklı olabilir konuları URL'ler kimliği dahil, çünkü konuları durumunda hiçbir problame vardır. Forumlarına (kategoriler) durumunda bir sorun var - dahil, herhangi bir kimlik yoktur. Yani çeviri hange ise 301 yönlendirme alamadım - Gelen bağlantılar sadece kırılmış olacaktır. Bu burada bir konudur.

wowglider.de
06-07-10, 00:00
mümkün değil unutmak, sonsuza kadar bütün url'ler yönlendirmek için büyük forumlarda çok fazla sistem kaynaklarını kullanmak ve eğer url'ler değişiklik sıklıkla!

onun tek yolu, çevirmek, değiştirmek ve unutun. Metinleri önbellek Yüklü Bunun nedeni, Google uyumlu, sadece bir kelime önbellek, kimse fark edebilirsiniz.

başka bir şekilde id kullanarak olurdu

vBET
06-07-10, 00:20
Google TOS, metin veya kelime önbelleğe alma hakkında söylemiyor - Google çeviri sonuçları önbelleğe alma hakkında şunları söylüyor. Bunu tespit etmek zor olsa bile Google TOS kırmak için destek olacağını lütfen unutmayınız. Bu tartışmanın başında nasıl yapılabilir öneri bulabilirsiniz. Bazı önermek istiyorsanız - ateş lütfen:) Hala pelase Google TOS karşı olacak herhangi bir çözümleri tartışmak unutmayın. Wihtout Google çeviriler BB yoksa bu iyi bir anlaşma değildir.

wowglider.de
07-07-10, 09:50
Google, Google Endeksleme farklı dillerde daha fazla ve daha Görselyöre sayfalarının yardımcı Youre yardımcı konum!

vBET
07-07-10, 12:07
Evet, biz bunu. Biz zaten bunu - forum url'leri çevrilir ya da değil. Fakat Google TOS kırılma Google tarafından yararlı olarak consiered olamaz;)

ID olmadan bütün mesele vBSEO formları bağlantılar oluşturur hakkında olduğunu lütfen unutmayınız. VBulletin 4 herhangi bir sorun olmadan foruma bağlantılar çeviri desteği - vBulletin 4 forumlar için kimlik ile oluşturduğu kendi SEO bağlantılar var çünkü. Önbelleğini temizlemek çeviri farklılık sonra bile, kırık link hiçbir sorun olacağını sayesinde bağlantı vBulletin kimliği sayesinde sadece deli 301 yönlendirir. Yani dış bağlantılar çalışacak ve de zaten endeksli sayfaları yok olmayacak, ama sadece wil yeni URL altında reinexed.

İşte bütün mesele forum bağlantıları ve Google TOS zayıf vBSEO çözüm beause.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1